Deweloperska wersja beta systemu iOS 18 została ogłoszona podczas WWDC 2024 i jest dostępna do pobrania dla każdego użytkownika iPhone’a.

Jak informowaliśmy w zeszłym roku, wersje beta dla programistów wymagały wcześniej członkostwa w programie dla programistów Apple za 99 dolarów rocznie, ale począwszy od iOS 17, wersja beta dla programistów stała się dostępna publicznie za darmo.

ZOBACZ TEŻ:

iOS 18 zostanie znacznie przeprojektowany: Dark Look, Control Center i więcej ogłoszono na WWDC

Na WWDC ogłoszono szereg aktualizacji iOS 18, w tym znaczące zmiany w projekcie, nowe sposoby dostosowywania Centrum sterowania i aktualizacje funkcji prywatności, w tym dodanie blokady aplikacji.

Zmienna prędkość światła

Jeśli chcesz być jedną z pierwszych osób, które pobiorą wersję beta i poznają jej nowe funkcje, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze: wersja beta dla deweloperów prawdopodobnie będzie zawierała błędy, więc po pobraniu i przed wprowadzeniem ostatecznych poprawek mogą wystąpić pewne problemy – jest to bardziej ryzykowne pobranie niż publiczna wersja beta lub pełna wersja. Z tego powodu wykonaj kopię zapasową iPhone’a, aby zachować bezpieczeństwo, aby w razie potrzeby móc wrócić do aktualizacji iOS. Na koniec upewnij się, że Twój telefon jest zaktualizowany do najnowszej wersji iOS 17.

Teraz, gdy jesteś już gotowy, oto jak to zrobić.

Jak zainstalować wersję beta dewelopera iOS 18

Krok 1: Przejdź do witryny Apple Developer

Wejdź na stronę developer.apple.com i kliknij ikonę w lewym górnym rogu. Przewiń w dół menu rozwijanego i kliknij Konto.

Krok 2: Zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID

Na Twoje urządzenie zostanie wysłany dwuskładnikowy kod uwierzytelniający. Po wykonaniu tego kroku wróć do Konta.

Krok 3: Zaakceptuj warunki Apple Developer

Po powrocie na kartę Konto zostanie wyświetlona umowa prawna umożliwiająca dokończenie pobierania. Zaznacz pole potwierdzenia na dole warunków i kliknij Prześlij.

Krok 4: Przejdź do aktualizacji oprogramowania i znajdź iOS18

Przejdź do karty Ustawienia, gdzie następnie otwórz Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. Pojawi się zakładka Aktualizacje wersji beta, w której wyświetli się „Beta dla programistów iOS 18”. Wybierz to z listy.


Źródło: zrzut ekranu / Apple.

Krok 5: Pobierz wersję beta systemu iOS 18

Po powrocie do aktualizacji oprogramowania na ekranie zostanie wyświetlona wersja beta dewelopera iOS 18. Kliknij „Aktualizuj teraz” lub „Aktualizuj dziś wieczorem” i gotowe.

Zrzut ekranu aktualizacji oprogramowania w ustawieniach iPhone'a.


Źródło: zrzut ekranu / Apple.Zrodlo