Zastanawiam się, jak zdobyć VPN na Twoim iPhonie? Jeśli chodzi o powstrzymywanie nieprzyjemnych zagrożeń cybernetycznych, iPhone’a często uważany za najlepszego w branży. Jednak niekoniecznie jest to prawdą. Nawet ze wzmocnionym sklepem Apple App Store, który zatrzymany ponad 2 miliardy dolarów w nieuczciwych transakcjach, nie jest to bezpieczne schronienie przed hakerami ani ukierunkowanymi reklamami.

To właśnie tam A VPN wchodzi.

Wirtualna sieć prywatna może ukryć Twój prawdziwy adres IP, szyfrować ruch internetowy, ominąć treści objęte ograniczeniami geograficznymi, zapewnić dostęp do bibliotek przesyłania strumieniowego specyficznych dla kraju i nie tylko. Do licha, może również pomóc Ci połączyć się z siecią prywatną, taką jak miejsce pracy lub szkoła, co jest szczególnie przydatne, jeśli dostaniesz iPhone’a z pracy (na szczęście).

Zakup VPN dla swojego iPhone’a to mądry ruch — a ten przewodnik pomoże Ci to wszystko skonfigurować.

ZOBACZ TEŻ:

Najlepsza sieć VPN na iPhone’a: ​​którą sieć VPN na iOS wybrać?

Jak uzyskać VPN na swoim iPhonie

Konfiguracja VPN na iPhonie jest prosta, ponieważ wybrana usługa VPN wykona za Ciebie wiele pracy. Wystarczy udać się do App Store, pobrać aplikację, utworzyć konto i nawiązać połączenie.

Zmienna prędkość światła

1. Wybierz usługę VPN

Istnieje wiele opcji do wyboru, ale będziesz chciał wybrać jedną z nich najlepsze VPN w sklepie. Gdy już o tym pomyślisz, otwórz App Store na swoim iPhonie, dotknij zakładki „Wyszukaj”, wpisz wybraną usługę VPN i wybierz ją. (Polecamy NordVPN.)

2. Zainstaluj aplikację VPN na iOS

Na stronie App Store VPN dotknij „Pobierz” obok nazwy aplikacji. Aby potwierdzić instalację aplikacji, musisz wprowadzić hasło (użyj Face ID lub Touch ID, w zależności od modelu iPhone’a). Aplikacja zostanie automatycznie pobrana i zainstalowana, dzięki czemu będziesz mógł powrócić do ekranu głównego.

3. Utwórz konto

Po zakończeniu instalacji dotknij nowo zainstalowanej aplikacji VPN. Jeśli już go nie posiadasz, konieczne będzie utworzenie konta. Wybierz plan subskrypcji i postępuj zgodnie z procesem.

4. Połącz się z serwerem

Korzystając z nowego konta, zaloguj się i będziesz gotowy do korzystania z VPN na swoim iPhonie. Wiele sieci VPN ma funkcję „Szybkie połączenie”, która umożliwia połączenie z najszybszym dostępnym serwerem. Kliknij i voila! Będziesz gotowy do anonimowego przeglądania sieci.

Jak skonfigurować ustawienia VPN na iPhonie

Chociaż większość potrzeb związanych z VPN można zrealizować w aplikacji VPN na iOS, istnieje również sposób na ręczną konfigurację ustawień w Ustawieniach. Służy głównie do uzyskiwania dostępu do określonej sieci, takiej jak sieć prywatna w firmie. W zależności od wybranego dostawcy VPN będziesz mógł także wybrać Protokół VPN.

Oto jak to zrobić:

  1. Wybierz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.

  2. Uzyskiwać “Ogólny.”

  3. Wybierać „VPN”.

  4. Wybierać “Dodaj konfigurację VPN.”

  5. Naciskać “Typ” i wybierz typ protokołu VPN, którego używasz. W zależności od używanej usługi może to być OpenVPN, IKEv2, IPSec lub L2TP.

  6. Kontynuuj wpisywanie opisu, zdalnego identyfikatora i serwera VPN.

  7. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło.

  8. Kliknij “Podręcznik” Lub “Automatyczny” aby włączyć serwer proxy.

  9. Naciskać “Zrobione.”

Zaktualizuj swojego iPhone’a za pomocą VPN

Oprócz ochrony przed modułami śledzącymi i hakerami, VPN zapewni Twojemu iPhone’owi mnóstwo przydatnych korzyści. Powodów jest wiele – od transmisji strumieniowych programów bez ograniczeń po znajdowanie okazyjnych okazji podczas zakupów online dlaczego warto korzystać z VPN.Zrodlo