Podobnie jak nasz dzisiejszy cykl informacyjny napędzany mediami społecznościowymi, który koncentruje się na anulowaniu rezerwacji i schadenfreude, w opublikowanym przez Trumana Capote’u prawdopodobnie istniał styl sędziego, ławy przysięgłych i kata. tytuł grzecznościowy artykułów, przeczytaj „La Côte Basque 1965” o elitach kobiet w Nowym Jorku. Najnowsza limitowana seria FX Ryana Murphy’ego i Jona Robina Baitza Feud: Capote kontra Łabędzie zagłębia się w dekonstrukcję i zabijanie przez Capote eleganckich pań, z którymi jadł kolacje i imprezował.

Jak, na Boga, Capote miałby działać w świecie mediów społecznościowych?

Rozważamy dzisiaj ten pomysł z gwiazdami serialu Tomem Hollanderem, który gra delikatnego, choć wybrednego i bezczelnego Capote, oraz Naomi Watts, która gra najlepszą przyjaciółkę autora, choć zdradzoną.

Hollander przyznaje, że dzisiaj, podobnie jak kilkadziesiąt lat temu, istnieje „upiorna fascynacja urokiem i kompromisami” kobiet z wyższych sfer, „istnieje coś w rodzaju stylowego porno” – mówi aktor.

– Chodzi o reputację, prawda? dodaj aktora.

„Gdyby miał kontakt z mediami społecznościowymi, doszłoby do wymiany zdań, prawda? Byłby przeciw temu sprzeciw. Gdyby powiedział coś takiego w mediach społecznościowych, mnóstwo innych osób powiedziałoby: „Nie, to nieprawda”. To byłaby polaryzacja, jaką można zaobserwować w mediach społecznościowych”.

„Wraz z nimi (The Swans) żyli z bólem i żalem” – mówi Watts o kobiecej audiencji u Capote’a. „Czy powinnam sobie z tym poradzić inaczej?” – Czy powinienem powiedzieć więcej, żeby mu powiedzieć, że był tak okropny w tym, co zrobił? Byłoby bardziej wojowniczo, gdyby toczyło się w mediach społecznościowych, gdyby to była wojna w dzisiejszym świecie. Ale jak wszystko. Myślę, że główne tematy są takie same i zawsze będą takie same w ludzkości, ale manifestują się na różne sposoby, w różnych czasach.

Rozmawiamy z Wattsem i Hollanderem o złożonej przyjaźni między Paleyem i Capotem („Kochali się i było bezpiecznie, ponieważ nie było w tym nic związanego z seksualnością… Truman dostrzegł wszystkie pęknięcia i otworzył ją” – mówi aktor, który kiedyś przegrał z rolą urodzonego w Nowym Orleanie autora Toby’ego Jonesa w filmie Douglasa McGratha Niesławny); co przyciągnęło ich do swoich ról i jak fryzura i makijaż wpłynęły na ten dramatyczny proces.

Poniżej nasza rozmowa z duetem:

Zrodlo