Tegoroczna konferencja WWDC firmy Apple obfitowała w wiele ważnych ogłoszeń, a w centrum uwagi znalazła się sztuczna inteligencja.

iPadOS 18 był jedną z kluczowych zaprezentowanych aktualizacji, a na horyzoncie pojawia się mnóstwo nowych, dużych funkcji — od dużej aktualizacji wspomaganej przez Apple Pencil, przez Notatki, po zupełnie nową (i bardzo zaawansowaną) aplikację Kalkulator.

ZOBACZ TEŻ:

Apple ogłasza nowe Safari z funkcją Highlights i niezakłócającym rozpraszania paskiem bocznym Czytnika

Poniżej je podzieliliśmy.

Inteligencja Apple


Źródło: Apple

To był poważny problem i będzie miał poważne konsekwencje na wszystkich urządzeniach Apple. Apple Intelligence to nowo ogłoszona sztuczna inteligencja firmy Apple, która będzie obsługiwać nowo udoskonaloną (i bardziej naturalnie brzmiącą) Siri, nowe narzędzia do pisania (umożliwiające przepisywanie i korektę tekstu) oraz umożliwia tworzenie oryginalnych obrazów i animacji, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Łączność.

Apple Intelligence współpracuje także z niektórymi innymi nowymi funkcjami opisanymi poniżej, takimi jak Math Notes i Smartscript (więcej o nich za chwilę).

Podczas WWDC Apple dużo czasu poświęcił mówieniu o sztucznej inteligencji w kontekście prywatności, co było wyraźną próbą zdystansowania się od konkurencji. „Zaawansowana inteligencja idzie w parze z potężną prywatnością” – powiedział starszy wiceprezes ds. inżynierii oprogramowania Craig Federighi, powołując się na zdolność Apple Intelligence do rozpoznawania danych osobowych bez gromadzenia ich w drodze przetwarzania na urządzeniu i „Private Cloud Compute”.

Aplikacja Apple Calculator, ale zaawansowana

Obraz iPada przedstawiający interfejs przypominający tablicę z zapisanymi na nim zadaniami matematycznymi.


Źródło: Apple

iPhone’y od dawna potrafią wyrabiać za nas sumy, jednak ich większym kuzynom zawsze brakowało w tym zakresie. iPadOS 18 zwraca na to uwagę, udostępniając aplikację Kalkulator – w wielkim stylu. Aplikacja Apple Calculator na iPadzie będzie korzystać z Apple Pencil w połączeniu z nową funkcją o nazwie „Notatki matematyczne”, co zasadniczo zmieni iPada w interaktywną tablicę z wynikami wspomaganymi przez Apple Intelligence, które są aktualizowane na bieżąco.

Zmienna prędkość światła

ZOBACZ TEŻ:

iOS 18 zostanie znacznie przeprojektowany: Dark Look, Control Center i więcej ogłoszono na WWDC

Notatki matematyczne to nie tylko chwyt marketingowy. Demonstracja WWDC pokazała duże możliwości, w tym rozwiązywanie problemów fizycznych obejmujących zmienne. Imponujący!

Wszystko to integruje się również z Notatkami, co miło prowadzi nas do kolejnej funkcji iPadOS 18…

„Smartscript” w Notatkach

Obraz przedstawiający osobę piszącą na iPadzie za pomocą Apple Pencil.


Źródło: Apple

Notes otrzyma dużą aktualizację, a iPadOS 18 wykorzystuje Apple Pencil i Apple Intelligence, aby udostępnić nam coś o nazwie Smartscript. Ta nowa funkcja wykorzystuje uczenie maszynowe, aby umożliwić Ci pisanie swojej pracy stylizowaną wersją własnego pisma odręcznego. Możesz także wkleić tekst do Notatek i zobaczyć, jak pojawia się Twoim pismem odręcznym, a następnie bazgrać, aby go usunąć.

Udostępnianie ekranu w Shareplay

Shareplay otrzyma dużą aktualizację, a iPadOS 18 umożliwi udostępnianie ekranu. Gdy udostępniasz komuś ekran, możesz używać ołówka do dotykania i rysowania, pokazując tej osobie na żywo, co ma robić na ekranie. Jeśli sprawy staną się zbyt skomplikowane, możesz także poprosić o pozwolenie na zdalne sterowanie iPadem.

Personalizacja ekranu głównego

Personalizacja wydaje się być dość modnym hasłem na tegorocznym WWDC, a iPad nie będzie wyjątkiem. Podobnie jak iPhone, iPadOS 18 umożliwi Ci przełączanie aplikacji do woli, przestawianie ich w sposób, który naprawdę sprawi, że obraz na ekranie głównym będzie się wyróżniał.

Nowy pływający pasek zakładek również ułatwi nawigację. Pasek zmienia się w pasek boczny, który możesz dostosować, aby ulubione znajdowały się w pobliżu.

Zmodernizowane Centrum sterowania

Tak, pojawi się także na iPadOS 18. Nowe Centrum sterowania w iOS 18 można w dużym stopniu dostosowywać, a dostęp do różnych grup można uzyskać jednym, ciągłym przesunięciem. Programiści mogą również uwzględniać elementy sterujące ze swoich aplikacji.

Przeprojektowanie aplikacji Zdjęcia

Aplikacja Zdjęcia zyskuje nowy wygląd na iPadzie 18. Podczas demonstracji pokazano nam główną siatkę zdjęć u góry, a widok Biblioteki poniżej. Dostępna będzie opcja filtrowania obrazów (możesz na przykład odfiltrować zrzuty ekranu), a Kolekcje pozwolą Ci uporządkować najcenniejsze zdjęcia. Możesz dodatkowo dostosować tę sekcję, przypinając kolekcje, a szybkie przesunięcie w prawo przenosi Cię do sekcji Ulubione.

Ta historia się rozwija…

2022 Apple iPad Pro 11 cali (Wi-Fi, 128 GB) – srebrny (4. generacji)Zrodlo