Wtorek, 11 czerwca 2024 – 10:01 WIB

NA ŻYWO – Podczas corocznej konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC) 2024 dyrektor generalny Apple Tim Cook ogłosił wprowadzenie szeregu nowych produktów i usług związanych ze sztuczną inteligencją generatywną (AI).

Przeczytaj także:

Lintasarta wnosi ducha transformacji, aby sprostać globalnemu rozwojowi

Jedną z najbardziej uderzających zapowiedzi była integracja technologii ChatGPT OpenAI z Siri, asystentem AI firmy Apple.

Posunięcie to oznacza dla Apple poważną zmianę w kierunku sztucznej inteligencji w obliczu spadającej sprzedaży na całym świecie i braku znaczących funkcji sztucznej inteligencji w porównaniu z konkurencją.

Przeczytaj także:

Uważa się, że samochody hybrydowe zastępują silniki benzynowe

Tim Cook przedstawił ten nowy system, nazywając go „Apple Intelligence”. Wyjaśnił, że sztuczna inteligencja musi rozumieć użytkowników na poziomie osobistym, w oparciu o rutyny, relacje, komunikację i inne konteksty.

„To coś więcej niż tylko sztuczna inteligencja. To inteligencja osobista” – powiedział Cook, cytowany przez Opiekun we wtorek 11 czerwca 2024 r.

Przeczytaj także:

Apple będzie miało własne hasło

Integracja sztucznej inteligencji w produktach Apple

Apple Intelligence obejmuje różnorodne narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji, których zadaniem jest tworzenie zautomatyzowanych i spersonalizowanych doświadczeń na urządzeniach Apple. Przeprowadzona demonstracja pokazała, że ​​ta sztuczna inteligencja zostanie zintegrowana ze wszystkimi systemami operacyjnymi na laptopach, iPadach i iPhone’ach. Ta sztuczna inteligencja może także pobierać informacje z aplikacji i wykonywać w niej działania.

Jedną z najważniejszych nowości jest najnowsza wersja Siri. Siri może teraz funkcjonować jako chatbot AI, który otrzymuje pisemne instrukcje i wykonuje akcje w aplikacjach w oparciu o polecenia głosowe. Na przykład Siri może przeszukiwać e-maile, SMS-y i zdjęcia użytkownika, aby znaleźć określone informacje.

Na przykład sztuczna inteligencja Apple może wyodrębnić słowo „córka” z wiadomości e-mail i powiązać je z odpowiednim kontaktem telefonicznym. Podczas demonstracji kierownictwo Apple podkreśliło kroki podjęte w celu ochrony prywatności użytkowników, takie jak wykorzystanie dedykowanych serwerów, które nie przechowują danych osobowych ani odpowiedzi urządzeń.

Inne możliwości Apple Intelligence

Oprócz inteligentniejszych możliwości wyszukiwania i podejmowania działań, Apple Intelligence może także podsumowywać powiadomienia, e-maile i SMS-y. Czat grupowy dotyczący planowania podróży można sprowadzić do pojedynczej wiadomości informującej, kto zarezerwował hotel i kiedy przyjechać. Ponadto Apple wprowadziło nowe narzędzie do tworzenia obrazów, które umożliwia użytkownikom tworzenie unikalnych reakcji emoji, a także funkcję Image Playground, która umożliwia tworzenie bardziej złożonych efektów wizualnych w różnych stylach.

Światowa konferencja programistów Apple (WWDC) 2024.

Światowa konferencja programistów Apple (WWDC) 2024.

Oprócz wprowadzenia Apple Intelligence firma Apple ogłosiła także aktualizację systemu operacyjnego dla zestawu słuchawkowego Vision Pro. To urządzenie wirtualnej rzeczywistości, wcześniej dostępne tylko w USA, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy będzie dostępne w Chinach, Japonii, Singapurze, Australii, Kanadzie, Francji i Wielkiej Brytanii.

Apple planuje także wdrożenie Rich Communication Services, aby usprawnić komunikację pomiędzy iPhone’ami i innymi smartfonami, a także rozszerzyć opcje dostosowywania iMessage. Inne aktualizacje obejmują przeprojektowaną aplikację do zdjęć, mapy turystyczne w Apple Maps, zmiany w aplikacji Wallet, opcje dostosowywania wysyłania SMS-ów i wysyłania SMS-ów przez satelitę w lokalizacjach bez połączenia z masztem komórkowym.

W ciągu ostatnich kilku lat eksplozja generatywnej sztucznej inteligencji zmusiła gigantów technologicznych, takich jak Google, do modernizacji swoich podstawowych usług. Apple powstrzymało się jednak od zintegrowania tej technologii ze swoimi flagowymi produktami. Brak generatywnych narzędzi AI w Apple budzi niepokój analityków i inwestorów, którzy uważają, że Apple pozostaje w tyle w wyścigu po sztuczną inteligencję.

Jednak presja zapewnienia nowych ofert AI zmusiła Apple do poszukiwania partnerstw i sposobów aktualizacji narzędzi takich jak Siri. Po tym, jak Cook obiecał akcjonariuszom, że Apple dokonuje „znacznych inwestycji” w sztuczną inteligencję, Bloomberg poinformował, że firma finalizuje umowę z OpenAI.

W obliczu obaw dotyczących prywatności Apple ponownie podkreśla swoje zaangażowanie w utrzymanie wysokich standardów prywatności. Cook oświadczył, że Apple opublikuje dokument podkreślający, w jaki sposób będzie stosować technologię AI w odpowiedzialny sposób. Apple wprowadziło także nowy system chmury hybrydowej zwany „chmurą prywatną”, aby zapewnić, że większość przetwarzania sztucznej inteligencji odbywa się na urządzeniu, z dodatkowymi środkami ochrony prywatności w przypadku bardziej złożonego przetwarzania wymagającego chmury.

Następna strona

Apple Intelligence obejmuje różnorodne narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji, których zadaniem jest tworzenie zautomatyzowanych i spersonalizowanych doświadczeń na urządzeniach Apple. Przeprowadzona demonstracja pokazała, że ​​ta sztuczna inteligencja zostanie zintegrowana ze wszystkimi systemami operacyjnymi na laptopach, iPadach i iPhone’ach. Ta sztuczna inteligencja może także pobierać informacje z aplikacji i wykonywać w niej działania.

Następna stronaZrodlo