Oto krótkie podsumowanie najważniejszych artykułów dzisiejszego dnia:

Były prezydent Rodrigo Duterte potępił, jak to określił, „nadmierną i niepotrzebną siłę”, rzekomo zastosowaną przez policję podczas wykonywania nakazów aresztowania zbiegłego telewizyjnego ewangelisty Apollo Quiboloya i pięciu innych osób.

W oświadczeniu wydanym w poniedziałkowy wieczór Duterte również zakwestionował działania administracji „w postępowaniu z osobami jedynie oskarżonymi o popełnienie przestępstwa”.

Według danych udostępnionych we wtorek filipińskiej marynarki wojennej, w rejonie Ayungin (Second Thomas) Shoal na zachodnim Morzu Filipińskim nastąpił gwałtowny wzrost liczby chińskich okrętów wojennych.

Od 4 do 10 czerwca monitorowano osiem okrętów wojennych Armii Ludowo-Wyzwoleńczej i Marynarki Wojennej (PLAN). Stanowi to trzykrotny wzrost w porównaniu z poprzednim okresem monitorowania, kiedy były tylko dwa okręty PLAN.

Według Prezydenckiej Komisji ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej (PAOCC) władze znalazły w poniedziałek coś, co prawdopodobnie jest chińskimi mundurami wojskowymi i przypinkami, pochodzącymi z nalotu na filipińskie centrum operatorów gier offshore (Pogo) w Pampanga.

Rzecznik PAOCC Winston John Casio powiedział, że mundury znaleziono w całych akademikach, willach i biurach placówki.

Ustawa mająca na celu cofnięcie licencji i zakaz wszystkich filipińskich gier offshore (Pogo) w kraju została złożona w Izbie Reprezentantów przez prawodawców bloku Makabayan.

Partyjna lista ACT Nauczyciele, reprezentacja Francji Castro, we wtorek poprowadziła złożenie projektu ustawy Izby Reprezentantów (HB) nr 10525 lub proponowanej ustawy Anti-Pogo z 2024 r., która jest odpowiedzią na rzekome rozprzestrzenianie się nielegalnej działalności związanej z Pogo.

Radca prawny Arnolfo Tevesa Jr. podtrzymał swoje oświadczenie, że jego klient został zwolniony z aresztu w Timorze Wschodnim, twierdząc, że „nie ma w tym nic mylącego”.

Atty. Ferdinand Topacio powiedział, że otrzymał orzeczenie sądowe „stwierdzające, że zatrzymanie republikana Tevesa było nielegalne, ponieważ wniosek PH o ekstradycję, w żargonie prawniczym, był jednym wielkim camoteng cajoy na may ulalo pa (maniok z robakiem). ”


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Zrodlo