1. We wtorek 11 czerwca 2024 r. o godz. Huntera Bidena został uznany winnym trzech zarzutów w procesie dotyczącym zakupu broni w 2018 roku.

Jak Wybuch jak już wcześniej informowaliśmy, syn prezydenta został oskarżony o skłamanie w dokumentach federalnych podczas składania wniosku o zakup pistoletu.

Wymagany formularz zawierał pytanie: „Czy jesteś nielegalnym użytkownikiem lub uzależnionym od marihuany, środka uspokajającego, pobudzającego, środka odurzającego lub jakiejkolwiek innej substancji kontrolowanej?” Hunter odpowiedział: „Nie”. Jednak wielu zeznało, że zażywał kokainę kilka miesięcy przed zakupem.

Ława przysięgłych obradowała przez godzinę w poniedziałek i dwie godziny we wtorek, zanim wydała werdykt. Po wydaniu wyroku skazującego Hunter Biden wydał oświadczenie.

Kontynuacja artykułu poniżej ogłoszenia

Jury powraca z werdyktem

MEGA

We wtorek 11 czerwca ława przysięgłych, w skład której wchodziło 12 osób, w tym nauczyciel zastępczy, były pracownik Secret Service i kilku właścicieli broni, wydała historyczny werdykt.

Po trzech godzinach narady uznali Huntera Bidena za winnego wszystkich trzech zarzutów. Ta wiadomość przychodzi wkrótce po byłym prezydencie Donalda Trumpa został uznany za winnego 34 zarzutów w procesie dotyczącym cichych pieniędzy.

Po wydaniu wyroku skazującego Huntera, powiedział sojusznik Trumpa Wiadomości NBC„Myślę, że to nie będzie miało większego znaczenia, ale podważa argument o dwupoziomowym systemie wymiaru sprawiedliwości”.

„To powiedziawszy, im bardziej ten argument istnieje i jest forsowany, tym gorzej dla Trumpa” – dodali. „To zbyt blisko zagrożenia dla demokracji i napędza tę kwestię – jedyną kwestię, w której Biden ma przewagę”.

Kontynuacja artykułu poniżej ogłoszenia

Reakcja Huntera Bidena na sali sądowej

Widziano Huntera Bidena przybywającego na proces w Wilmington w DE
MEGA

Według NBC Hunter Biden wszedł na salę sądową po tym, jak powiedziano mu, że ława przysięgłych wydała werdykt. Usiadł i napił się wody, spuszczając wzrok i wyglądając, jakby robił notatki, czekając, aż brygadzista wyda werdykt.

Następnie spojrzał prosto przed siebie na ławę przysięgłych i lekko skinął głową, gdy odczytano wyrok skazujący. Po zamknięciu sali uśmiechnął się i uściskał swoich prawników, Abbe Lowell i Davida Kolansky’ego.

Po odczytaniu wyroku Hunter Biden Pierwsza Dama Jill Biden, i jego żona Melissa Cohen Biden wyszli razem z sądu federalnego, ale nie rozmawiali z mediami.

Kontynuacja artykułu poniżej ogłoszenia

Hunter Biden przerywa milczenie

Widziano Huntera Bidena przybywającego na proces w Wilmington w DE
MEGA

Za NBC, Hunter Biden przerwał milczenie w sprawie werdyktu: „Jestem dziś bardziej wdzięczny za miłość i wsparcie, jakiego doświadczyłem w zeszłym tygodniu ze strony Melissy, mojej rodziny, moich przyjaciół i mojej społeczności, niż jestem rozczarowany wynikiem. Wyzdrowienie jest możliwe dzięki łasce Bożej i jestem błogosławiona, że ​​mogę doświadczać tego daru każdego dnia”.

Prawnik Huntera, Abbe Lowell, dodał, że obrońcy są „naturalnie rozczarowani”.

„Szanujemy proces ławy przysięgłych i tak jak to miało miejsce w całej tej sprawie, będziemy nadal energicznie podejmować wszelkie wyzwania prawne dostępne dla Huntera” – powiedział. „Przez wszystko, przez co przeszedł w procesie zdrowienia, łącznie z tą próbą, Hunter czuł się wdzięczny i błogosławiony miłością i wsparciem swojej rodziny”.

Kontynuacja artykułu poniżej ogłoszenia

Oświadczenie prezydenta Joe Bidena

Joe Biden odwiedził Cmentarz Narodowy w Arlington w Dzień Pamięci
MEGA

„Jill i ja kochamy naszego syna i jesteśmy bardzo dumni z mężczyzny, jakim jest dzisiaj” – powiedział w oświadczeniu dla per. CNN. „Wiele rodzin, których bliscy walczą z uzależnieniem, rozumie uczucie dumy, gdy widzi, że ktoś, kogo kochasz, wychodzi po drugiej stronie i jest tak silny i odporny na powrót do zdrowia”.

Kontynuacja artykułu poniżej ogłoszenia

Następnie Joe Biden powtórzył swoje słowa z zeszłego tygodnia na temat nieułaskawienia syna. „Zaakceptuję wynik tej sprawy i nadal będę szanował proces sądowy, gdy Hunter będzie rozpatrywał apelację. Jill i ja zawsze będziemy przy Hunterze i reszcie naszej rodziny, okazując miłość i wsparcie. Nic tego nigdy nie zmieni, – dodał Prezydent.

Co się potem dzieje?

Hunter Biden ściska rodzinę
MEGA

Hunter Biden został uznany za winnego wszystkich trzech zarzutów związanych z posiadaniem broni podczas zażywania narkotyków, grozi mu do 25 lat więzienia. Dwóm zarzutom grozi maksymalna kara 10 lat więzienia, a trzeciemu maksymalnie pięciu lat. Za każdy przypadek grozi także kara grzywny w maksymalnej wysokości 250 000 dolarów.

Data ogłoszenia wyroku zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Zrodlo