Prezydent Marcos przekazuje przesłanie na nadchodzący Dzień Niepodległości. —zrzut ekranu z wiadomości wideo opublikowanej na koncie Facebook

MANILA, Filipiny – Prezydent Ferdinand Marcos Jr. przewodniczy dziś obchodom 126. Dnia Niepodległości w kraju, które obejmują ceremonię złożenia wieńców, paradę i bezpłatny koncert w parku Rizal w Manili.

Prezydent rozpocznie uroczystości uroczystym podniesieniem flag i złożeniem wieńców pod pomnikiem Rizal o godzinie 8:00. Towarzyszyć mu będą Lisa Guerrero Nakpil, przewodnicząca Narodowej Komisji Historycznej Filipin, oraz gen. Romeo Brawner Jr., szef personel Sił Zbrojnych Filipin.

Jednoczesne obrzędy będą odbywać się w Sanktuarium Emilio Aguinaldo w Kawit, Cavite; Kościół Barasoain w Malolos, Bulacan; Sanktuarium Pamięci Battlefield w mieście San Juan; Mauzoleum Weteranów Rewolucji na Cmentarzu Północnym w Manili; Pomnik Narodowy Andresa Bonifacio w mieście Caloocan; oraz Muzeum Historii Filipin w Angeles City, Pampanga.

PRZECZYTAJ: Marcos mówi Filipińczykom, aby stale „walczyli o wolność i suwerenność”

Oczekuje się, że w Malacañang Marcos będzie gospodarzem vin d’honneur, oficjalnego przyjęcia dla urzędników państwowych i korpusu dyplomatycznego.

O godzinie 17:00 Prezydent będzie na trybunie Quirino podczas Parada ng Kalayaan, na którym znajduje się 20 platform prezentujących wydarzenia, które doprowadziły do ​​ogłoszenia przez kraj niepodległości od Hiszpanii 12 czerwca 1898 r.

Po nim odbędzie się bezpłatny koncert na trybunie z udziałem popularnej grupy P-Pop (Pinoy-Pop) BINI i innych artystów.

Możliwości zatrudnienia

Departament Pracy i Zatrudnienia (Dole) zorganizuje 43 targi pracy w całym kraju, podczas których ponad 1000 pracodawców zaoferuje do 106 298 wakatów lokalnych i 5 165 wakatów za granicą.

The Dole podał, że większość targów pracy odbędzie się w centrach handlowych, gdzie zostaną utworzone punkty kompleksowej obsługi usług rządowych dla osób poszukujących pracy, które chcą przetworzyć dokumenty poprzedzające zatrudnienie.

W Metro Manila dyrektor regionalna Dole Sarah Buena Mirasol otworzy targi pracy w SM East Ortigas w Pasig City.

Inni wystąpią w SM City Grand Central, SM Manila, SM Mall of Asia Music Hall, SM City Marikina, SM Megamall, Vista Mall Taguig, SM Center Las Piñas, Robinsons Place Las Piñas, SM City Fairview i Parañaque City Social Hall oraz Kompleks sportowy.

Miejsce targów pracy w innych regionach można sprawdzić na stronie internetowej Dole-Bureau of Local Jobs (

Darmowe przejażdżki

Główne linie kolejowe w Metro Manila będą dziś oferować bezpłatne przejazdy w godzinach szczytu.

Operatorzy Tranzytowej Linii Metro 3 oraz Tranzytowych Linii Tramwajowych 1 i 2 poinformowali, że ich pasażerowie mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów w godzinach od 7:00 do 9:00 i od 17:00 do 19:00

Władze Metropolitan Manila Development Authority (MMDA) również poinformowały, że program kodowania numerów zostanie zawieszony na czas wakacji.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

W Rizal Park stoisko MMDA będzie oferować bezpłatną rejestrację do Akademii Jazdy Motocyklowej, a także przyjmować zapytania od kierowców dotyczące wykroczeń drogowych i płatności kar. —raporty Julie M. Aurelio i Jerome’a AningaZrodlo