Hades 2, roguelike RPG akcji od Supergiant Games, został wydany we wczesnym dostępie na Steamie i Epic Games Store w poniedziałek. Od tego czasu długo oczekiwana kontynuacja wspięła się na listy przebojów, stając się jedną z najczęściej granych gier na platformie Valve w tym tygodniu. W rzeczywistości gra już ponad dwukrotnie przekroczyła najwyższą w historii liczbę jednoczesnych graczy w stosunku do swojej poprzedniczki, Hadesu. Firma Supergiant Games nie ujawniła jeszcze harmonogramu pełnej premiery gry w wersji 1.0, ale oczekuje się, że Hades 2 pojawi się na konsolach PlayStation, Xbox i Nintendo później.

Jak zauważył VGCW Hades 2 w ciągu dziewięciu godzin od premiery osiągnęła najwyższą liczbę jednoczesnych graczy, wynoszącą 79 276, co oznacza, że ​​liczba graczy w Hadesie podwoiła się pierwszego dnia po premierze wczesnego dostępu.

Według SteamDBnajwyższa w historii liczba jednoczesnych graczy w Hadesie wynosi 37 749. Wykres na stronie pokazuje, że Hades 2 osiągnął najwyższą w historii liczbę jednoczesnych graczy wynoszącą 103 567. W chwili pisania tego tekstu w ramach wczesnego dostępu Hades 2 na Steamie aktywnie uczestniczyło 62 984 graczy.

Według twórcy Supergiant Games, Hades 2 zawiera już więcej środowisk, wrogów i postaci z pełnymi głosami niż pełna wersja oryginalnej gry, a także więcej zawartości do naśladowania. Choć wersja Hades 2 z wczesnym dostępem oferuje więcej niż tylko przedsmak gry, Supergiant zauważył, że prawdziwe zakończenie historii gry będzie dostępne dopiero po pełnej premierze wersji 1.0.

Deweloper będzie monitorował opinie graczy korzystających z wczesnego dostępu i planuje wypuścić pierwszą dużą aktualizację gry jeszcze w tym roku. Oczekuje się, że Hades 2 będzie we wczesnym dostępie „co najmniej do końca 2024 roku” – twierdzi studio powiedział.

NA Para, odbiór Hadesa 2 był jednakowo pozytywny. W chwili pisania tego tekstu konsensus dotyczący gry jest „w przeważającej mierze pozytywny” po ponad 11 000 recenzji użytkowników.

Hades 2 został po raz pierwszy zaprezentowany podczas gali The Game Awards 2022, prezentując znajomą rozgrywkę typu dungeon crawler w stylu rogue-like, znaną z poprzednika. Kontynuacja przedstawia nową bohaterkę w postaci Melinoë, nieśmiertelnej księżniczki podziemnego świata, która mierzy się z Tytanem Czasu. Gra obiecuje nowe lokalizacje, wyzwania, systemy ulepszeń i wiele więcej. Hades można obecnie kupić we wczesnym dostępie na Steamie i w Epic Games Store.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo