MIASTO DAVAO, Davao del Sur, Filipiny – Grupy prawników w tym mieście są oburzone zabójstwem Eleanor „Ning” P. Dela Peña, zastępczyni prokuratora prowincjalnego Davao Occidental, Eleanor „Ning” P. Dela Peña po godzinie 17:00 w poniedziałek 10 czerwca, gdy wracała do domu.

Podpułkownik policji Florante S. Retes, szef policji miejskiej w Digos, powiedział, że 54-letnia Dela Peña wsiadła do białego pickupa Forda Raptora i wracała do domu do rozdziału 8, Tienda, Barangay Aplaya w Digos City, kiedy została zaatakowana przez zabójcę .

Personel reagujący z Biura ds. Redukcji i Zarządzania Ryzykiem Katastrof w Digos (CDRRMO) znalazł ją martwą na miejscu zasadzki.

Cztery godziny po zabójstwie, o 21:40, policja aresztowała mężczyznę zidentyfikowanego jako przyrodni brat Dela Peña na drodze krajowej w wiosce Talas w mieście Sulop w Davao del Sur.

PRZECZYTAJ: Aguirre nakazuje NBI dochodzenie w sprawie zabójstwa prokuratora Davao Oriental

Według policji podejrzany Arnel Galot Dela Peña, lat 56, były policjant i przyrodni brat ofiary, został zidentyfikowany na podstawie zeznań syna ofiary Kennetha De Leona oraz materiału zarejestrowanego w telewizji przemysłowej (CCTV) w pobliżu miejsca zbrodni. scena i opisy świadków.

Zarówno Związek Prawników Ludowych na Mindanao (UPLM), jak i Grupa Bezpłatnej Pomocy Prawnej (FLAG) w południowym Mindanao potępiły morderstwo.

„Wzywamy administrację Marcosa Jr. do podjęcia zdecydowanych działań w celu położenia kresu tym bezsensownym aktom przemocy i bezkarności oraz do zapewnienia, że ​​sprawcy tych haniebnych zbrodni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności” – stwierdzono we wspólnym oświadczeniu podpisanym przez prawników Antonio Azarcona, przewodniczącego UPLM oraz Manuel Quibod, regionalny koordynator LGR Południowe Mindanao.

Grupy prawników domagały się położenia kresu bezkarności poprzez wymierzenie sprawiedliwości stale rosnącej liście prawników, sędziów i prokuratorów.

„Jej bezsensowne zabójstwo stanowi obrazę całej społeczności prawniczej i bezczelną profanację podstawowych zasad sprawiedliwości, których broniła” – stwierdzono w oświadczeniu.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Zrodlo