Gospodarka. – PP proponuje Kongresowi, aby każda reforma administracji podlegała niezależnemu audytowi

PP zaproponowała Kongresowi, aby każda reforma mająca wpływ na administrację publiczną podlegała audytowi administracyjnemu przygotowanemu przez „niezależny, uznany podmiot posiadający doświadczenie w ocenie administracji publicznej”.

Zdaniem formacji przeprowadzenie niezależnego procesu ewaluacji „przyczynia się do wzrostu zaufania obywateli do Administracji”, co uważają za „niezbędne” dla prawidłowego funkcjonowania każdego systemu demokratycznego. Z tego powodu proponują tę kontrolę, która jest zawarta w propozycji nieprawnej, która będzie przedmiotem debaty w Komisji Finansów Kongresu.

Ocena miałaby służyć między innymi zreformowaniu systemu niezgodności przywódców politycznych i wyższych urzędników administracji. Ale także, twierdzi PP, ma on na celu świadczenie „skutecznych” usług społeczeństwu, uproszczenie biurokracji administracyjnej, rozwój i promowanie cyfryzacji, promowanie przejrzystości i dobrego zarządzania oraz zagwarantowanie przejrzystych i otwartych procesów selekcji.

Celem szkolenia prowadzonego przez Alberto Núñeza Feijóo jest ułatwienie dostępu do wyników kontroli poprzez odpowiednie mechanizmy przejrzystości, a tym samym zagwarantowanie rozliczalności i dostępności. Wyniki, które należy uwzględnić przy opracowywaniu reform, aby zagwarantować konkretne środki, terminy wykonania oraz mechanizmy monitorowania i oceny.

MAPA SYTUACJI EMERYTALNEJ

Do tych wniosków dochodzi jeszcze jedno, w którym zwraca się do Rządu o mapę aktualnej sytuacji Administracji Publicznej, zawierającą analizę planowanych odejść na emeryturę i ich wpływu na strukturę i funkcjonowanie Administracji.



Zrodlo