Po lepszych wynikach Sony Źli chłopcy: jedź lub gińwielkie koła lata wciąż się kręcą jak Disney/Pixar Od środka 2 zastanawia się, co może być największym jak dotąd otwarciem w tym roku w Stanach Zjednoczonych 85 milionów dolarówi kolejny 50 milionów dolarów za granicą dla 135 milionów dolarów globalna premiera.

Legendarny/Warner Bros’ Wydma: część druga jest właścicielem największego jak dotąd krajowego otwarcia w 2024 r. o wartości 82,5 mln dolarów, podczas gdy oba studia Godzilla x Kong: Nowe imperium liczy największą w roku globalną premierę hollywoodzkiego filmu o wartości 194 milionów dolarów.

Od środka 2 będzie także największym otwarciem filmu animowanego Disneya po Covid, ponieważ wielu ich filmom brakuje mocy z czasów przed pandemią. Post Covid, Disney/Pixar Rok świetlny stał się ich najlepszym krajowym otwarciem za 50 milionów dolarów – i uznano to za całkowity niewypał Historia zabawek franczyzowa.

Wielu postulowało, że Disney+ odciągnął rodzinną widownię. Od środka 2 to kolejny test, jednak można śmiało powiedzieć, że Disney ma obecnie jedne z najdłuższych okien kinowych wśród studiów – około 60 dni na wersję elektroniczną i kolejne 80–90 dni na Disney+, a to nawet jest niewypałem. Studia XX wieku Nawiedzenie Wenecji był jednym z krótszych okien przejścia na technologię cyfrową i trwał 45 dni.

Różnorodni odbiorcy w ich działalności typu walk-up są absolutnym kluczem do sukcesu na tym rynku, co widać w Źli chłopcy 4 przekraczając prognozy na poziomie 40 mln dolarów i rozpoczynając od kwoty 56,5 mln dolarów. Oczekuje się, że drugi weekend Willa Smitha i Martina Lawrence’a spadnie od -55% do -60%. 22–25 milionów dolarów. Jeśli chodzi o filmy animowane, zazwyczaj czerpią one od 15% do 25% z działalności typu walk-up w porównaniu z filmem Marvela, który może stanowić aż 30% w dany weekend otwarcia.

Głównymi atutami są mamy, ojcowie i młode dziewczyny Od środka 2 podczas weekendu z okazji Dnia Ojca, wielkie wyjście do kina. W USA i Kanadzie film Pixar w reżyserii Kelseya Manna można rezerwować w 4300 witrynach z biletami premium na ekranach Dolby, Imax, PLF i D-box. Przeglądy rozpoczynają się w czwartek o 15:00. Pierwszy Na lewą stronę otworzyła się na poziomie 90,4 mln dolarów w 2015 r., a następnie osiągnęła poziom 356,9 mln dolarów w kraju i 858,8 mln dolarów na całym świecie. Serial opowiada o emocjach młodej dziewczyny, które odbijają się w jej duszy, gdy zmaga się z okresem dorastania.

POWIĄZANE: Bob Iger z Disneya o zmniejszeniu produkcji Marvela, zrównoważeniu sequeli i filmów oryginalnych

Nie ma jeszcze recenzji na Rotten Tomatoes dla: Od środka 2. Pierwszy film otrzymał ocenę A CinemaScore, 89% oceny publiczności Rotten Tomatoes i 98% certyfikowanej świeżej oceny krytycznej. Film Amy Poehler, Lewisa Blacka, Mindy Kaling i Billa Hadera zdobył Oscara dla najlepszego filmu animowanego. Dołączenie do sequela to Niedźwiedźzdobywczyni nagrody Emmy, Ayo Edebiri jako Evny i Maya Hawke jako Anxiety.

Od środka 2 w środę rozpocznie się wdrażanie za granicą, zwłaszcza w Niemczech i Korei, a następnie w czwartek uda się do Australii i Meksyku, a następnie w piątek do Wielkiej Brytanii. W tej sesji i w przyszły weekend nie wystąpią Francja, Włochy, Hiszpania, Brazylia i Chiny. Japonia odchodzi 1 sierpnia.

Międzynarodowe otwarcie ma jednak pewne zalety. Oryginał zadebiutował za 49 mln dolarów na porównywalnych rynkach, przy dzisiejszym kursie wymiany. Ten schemat wydawania był jednak rozłożony w czasie i obejmował daty od czerwca do początków października (na przykład w Niemczech ostatni raz miało to miejsce 1 października).

POWIĄZANE: „Inside Out 2”: Pixar powraca do histerycznej, serdecznej formy już po pierwszych 35 minutach pokazu wystawcom – CinemaCon

Powodem, dla którego niektóre inne europejskie kierunki nie znajdują się w pierwszym planie sequela, jest bliskość wakacji szkolnych i nieodłącznie związane z nimi podróże rodzinne. Jeśli chodzi o Chiny, choć ostatecznie nie znalazły się one w pierwszej dziesiątce rynku pierwszego filmu, ten weekend zbiega się z egzaminami szkolnymi, więc opóźnienie IO2 do następnej klatki powinno zapewnić lepszą pozycję – nawet jeśli rynek ten pozostanie nieprzewidywalny.

Największe rynki końcowe ogółem na arenie międzynarodowej w roku 2015 Na lewą stronę były Wielka Brytania, Korea, Japonia, Niemcy i Meksyk (według wskaźników historycznych).

Otwarcie w ten weekend IO2 powinien zobaczyć TOP 5 miksów z Wielkiej Brytanii, Korei, Niemiec, Meksyku i Australii. Ciekawie będzie obserwować Koreę, ponieważ rynek nadal jest dość trudny do sprawdzenia, choć słyszymy, że śledzenie jest pozytywne.

Zrodlo