Gianluca Nani będzie pełnił nową podwójną rolę w Watford i Udinese w ramach zmian na stanowiskach kierowniczych w dwóch rodzinnych klubach Pozzo w Anglii i we Włoszech.

Sportowiec Ze źródeł wyższego szczebla, które nie chcą ujawniać nazwiska ze względu na ochronę relacji, dowiedział się, że dyrektor sportowy Udinese Federico Balzaretti ma opuścić swoje stanowisko.

Były reprezentant Włoch, z którym rozmawiał Sportowiec w kwietniu o swojej roli — dołączył latem ubiegłego roku, ale obecnie prowadzi rozmowy na temat wzajemnego rozstania się.

W zeszłym sezonie Udinese o włos uniknął degradacji, zajmując dwa punkty nad strefą spadkową.

Odejście Balzarettiego oznacza, że ​​dyrektor sportowy Watfordu Nani obejmie podwójną rolę, nadzorując oba kluby podczas nadchodzącego letniego okna transferowego.

Nani, który powrócił do Watford w zeszłym sezonie po odejściu byłego dyrektora sportowego Cristiano Giaretty, będzie skupiał się głównie na klubie Championship, ale będzie pełnił funkcję konsultanta innego klubu należącego do Pozzo.

Ze względu na bliskie powiązania między obydwoma podmiotami większość decyzji dotyczących skautingu i rekrutacji jest już podejmowana we współpracy.

Oczekuje się, że zwolnione przez Balzarettiego stanowisko obejmie były zawodnik Udinese i reprezentant Szwajcarii Gokhan Inler.

39-latek wystąpił w 162 meczach dla Udinese w latach 2007-2011, później występował w Premier League w Leicester City w latach 2015-16. Jego kontrakt z Besiktasem wygasa z końcem miesiąca.

Inler potwierdził personelowi tureckiego klubu, że wkrótce obejmie nową rolę dyrektora sportowego. Odbyły się rozmowy pomiędzy Inlerem i Udinese, ale nie osiągnięto formalnego porozumienia.

Sportowiec skontaktował się z Watfordem w celu uzyskania komentarza.

GŁĘBIEJ

Przedstawiciele Anthony’ego Joshuy prowadzą rozmowy na temat inwestycji w Watford

(Zdjęcie: AMA/Corbis za pośrednictwem Getty Images)

Zrodlo