Qila.io, firma blockchain z siedzibą w Bombaju, przygotowuje się, aby pomóc we wprowadzeniu przejrzystości w dziedzinie badań klinicznych z wykorzystaniem technologii blockchain. Na początku tygodnia firma nawiązała współpracę z firmą zajmującą się badaniami klinicznymi Mascot Spincontrol, która również ma siedzibę w finansowej stolicy Indii. Celem projektu jest ochrona integralności prac badawczych w dziedzinie medycyny poprzez bezpieczne i odporne na manipulacje przechowywanie danych z wykorzystaniem łańcucha bloków, przy jednoczesnym zwiększeniu zaufania zainteresowanych stron do bezpieczeństwa informacji dostarczanych przez firmę badawczą. Technologia leżąca u podstaw usług Web3 okazała się obiecująca w procesie modernizacji kilku sektorów przemysłu w nadchodzących latach.

Technologia Blockchain, znana również jako technologia księgi rozproszonej, dystrybuuje i przechowuje dane w wielu węzłach. Zapobiega to koncentracji danych w jednym miejscu, co utrudnia hakerom lub innym złośliwym agentom manipulowanie przechowywanymi informacjami.

Ponadto dane zapisane na blockchainie są niezmienne i nie można ich zmieniać, co zapewnia autentyczność i przejrzystość każdemu rekordowi. Ta firma zajmująca się badaniami klinicznymi przeprowadziła próby i testy produktów takich marek jak L’Oréal, Himalaya Wellness, Hindustan Unilever Limited (HUL), Mamaearth, Dabur, St. Botanica, Firstcry, Joy, Emami, Sugar, Nykaa.com, Glenmark, Sun Pharma, Marico, Plum oraz Dot and Key.

„Wdrożenie Blockchain poprawi przejrzystość i integralność wyników badań klinicznych. Wyniki danych klinicznych byłyby nieodwracalne i tym samym budowałyby wielką wiarę w obietnice marek! Jesteśmy dumni, że jesteśmy jedną z pierwszych firm w naszej branży, która zastosowała tę technologię” – powiedział w przygotowanym oświadczeniu Mohit Lalvani, dyrektor zarządzający i założyciel Spincontrol Mascot.

Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa i przejrzystości przechowywania badań, technologia blockchain ma również inne zastosowania, związane z sektorem opieki zdrowotnej. Obejmują one zapewnienie przejrzystości w zarządzaniu łańcuchem dostaw, zabezpieczenie udostępniania danych i zapewnienie dokładnej identyfikacji leków.

To nie pierwszy raz, kiedy w Indiach technologia blockchain jest integrowana z sektorem opieki zdrowotnej. W 2022 r. rząd Maharasztry połączył siły z blockchainem Algorand i MAPay, firmą zajmującą się technologią opieki zdrowotnej, aby przechowywać dane dotyczące zdrowia w formie NFT.

Badanie przeprowadzone przez firmę badawczą Analiza korzeni sugeruje, że według prognoz globalne wykorzystanie technologii blockchain na rynku opieki zdrowotnej wzrośnie z 58 milionów dolarów (około 484 crore rupii) w 2023 r. do 641 milionów dolarów (około 5353 crore rupii) do 2035 r., co stanowi złożoną roczną stopę wzrostu (CAGR). w okresie objętym prognozą 2023–2035 wyniesie 22 proc. Precedence, kolejna firma zajmująca się badaniem rynku, szacunki że wielkość rynku blockchain w opiece zdrowotnej może wzrosnąć do 14,25 miliarda dolarów (około 1 19 005 crore rupii) do roku 2032.

Partnerstwo pomiędzy Mascot Spincontrol i Qila.io otwiera również drzwi do zbadania dodatkowych wspólnych inicjatyw, które obejmują wdrożenie rozwiązań tokenizacji blockchain do udostępniania danych z badań klinicznych. Współpraca będzie ponadto obejmować programy pilotażowe mające na celu wykazanie skuteczności technologii blockchain w poprawie integralności i przejrzystości danych.

„Łącząc możliwości badań klinicznych Mascot z doświadczeniem Qila w zakresie blockchain, tworzymy potężną synergię, która pozwala sprostać krytycznym wyzwaniom branżowym i napędzać innowacje w badaniach nad opieką zdrowotną” – powiedział w piątek założyciel Qila.io Sid Ugrankar.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo