Wtorek, 11 czerwca 2024 – 08:06 WIB

JAKARTA – Wydział Nauk o Komunikacji Uniwersytetu Pancasila (Fikom UP) organizuje Międzynarodowy Festiwal Filmów Zrównoważonych (ISFF) 2024, którego tematem jest „Przebudzenie naszej młodzieży”.

Przeczytaj także:

Wielu studentów i studentów zostaje złapanych na hazardzie internetowym, rząd ustala wiek użytkowników

Dziekan Fikom UP Anna Agustina poinformowała, że ​​w konkursie bierze udział 39 filmów o tematyce Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDG). Ocena podzielona jest na trzy kategorie.

„Mamy trzy kategorie, a mianowicie kategorię studencką, fikcję ogólną/uniwersytecką i dokument ogólny/uniwersytecki” – powiedział w poniedziałek (6.10.2024).

Przeczytaj także:

Kręcąc horror Natasha Wilona przyznaje, że się bała

Jurorami tego konkursu są producent i reżyser Monty Tiwa, aktor Ricky Wattimena, a także praktyk mediów i wykładowca Wydziału Nauk o Komunikacji UP Joko Utomo Hadibroto.

„W każdej kategorii wybieranych jest trzech zwycięzców przez trzech sędziów” – powiedział.

Przeczytaj także:

Takie są zalety elektrowni stworzonej przez studentów Uniwersytetu Muhammadiyah w Palembang

Z tej okazji odbyła się także dyskusja przeglądowa świat kina indonezyjskiego. Zaprezentowaną osobą do pomocy była reżyserka i scenarzystka Riri Riza.

„Jako praktykka filmowa, która otrzymała wiele nagród krajowych i międzynarodowych, Riri Riza dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z filmami i poglądami na temat zrównoważonego rozwoju” – dodał.

Anna powiedziała, że ​​to działanie ma na celu zaproszenie młodszego pokolenia do lepszego zrozumienia tematu zrównoważonego rozwoju poprzez prace filmowe.

„Mamy nadzieję, że dzięki temu działaniu społeczność, zwłaszcza młodsze pokolenie, uczniowie i studenci zrozumieją, jak ważne jest zwracanie uwagi na zrównoważony rozwój w codziennym życiu” – powiedziała Anna.

W tym samym miejscu przewodnicząca komitetu wydarzenia Sofia Primalisanti stwierdziła, że ​​obecnie temat zrównoważonego rozwoju jest przedmiotem zainteresowania społeczności światowej, a film może być skutecznym medium, które można wykorzystać do szerzenia zrównoważonych wartości.

„Młodsze pokolenie łatwiej będzie zrozumieć kwestie zrównoważonego rozwoju dzięki utworom filmowym, dlatego ważne jest, aby przełożyć temat zrównoważonego rozwoju na formę audiowizualną, aby publiczność mogła go oglądać jak najszerszym” – powiedział.

Wybrano temat „Przebudzenie naszej młodzieży”, aby zachęcić młodsze pokolenie do przeniesienia się i zrobienia czegoś na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska. Oprócz dyskusji filmowych i ceremonii wręczenia nagród, wydarzeniu towarzyszyła także rozrywka w postaci występów muzycznych i stand-upów w wykonaniu studentów i absolwentów Fikom UP.

Następna strona

Anna powiedziała, że ​​to działanie ma na celu zaproszenie młodszego pokolenia do lepszego zrozumienia tematu zrównoważonego rozwoju poprzez prace filmowe.Zrodlo