Elon Musk, który zagroził, że zakaże swoim pracownikom korzystania z urządzeń Apple w zarządzanych przez niego firmach, w poście z 10 czerwca w serwisie X oświadczył, że nie jest już fanem iPhone’a, iPada i komputerów Mac, ponieważ ma obawy dotyczące bezpieczeństwa w związku z tym, czy nowy Apple partnerstwo z OpenAI, twórcą ChatGPT, zapewni ochronę danych osobowych użytkowników.

Odznaka z grafiką AI Atlas

Ale sytuacja, która skłoniła Muska – jednego z najbogatszych ludzi na świecie, dyrektora generalnego X, szefa start-upu rozwijającego rywala ChatGPT, nazywa się Grok i współzałożyciel OpenAI, firmy, którą teraz pozywa, może być bardziej skomplikowana niż tylko obawy o bezpieczeństwo. Musk, który ma reputacja przechwałkijest teraz – zaapelowali członkowie jego społeczności weryfikującej fakty w mediach społecznościowychtwierdząc, że jego twierdzenia są niedokładne i wprowadzające w błąd.

Oto, co się stało: po tym, jak dyrektor generalny Apple Tim Cook i jego zespół weszli na scenę na poniedziałkowej konferencji programistów firmy i ogłosili, że funkcje generatywnej sztucznej inteligencji zostaną udostępnione użytkownikom iPhone’a, iPada i komputerów Mac w kolejnych wersjach oprogramowania systemu operacyjnego Apple tej jesieni , w tym umowę mającą na celu zapewnienie użytkownikom Apple dostępu do popularnego chatbota AI ChatGPT gen. OpenAI, Musk przedstawił swoją groźbę.

post X od Elona Muska czytającego, "Jeśli Apple zintegruje OpenAI na poziomie systemu operacyjnego, urządzenia Apple zostaną zbanowane w moich firmach.  Jest to niedopuszczalne naruszenie bezpieczeństwa." post X od Elona Muska czytającego,

Elon Musk opublikował post o nowych funkcjach sztucznej inteligencji Apple wkrótce po wydarzeniu WWDC.

X/Zrzut ekranu wykonany przez CNET

„Jeśli Apple zintegruje OpenAI na poziomie systemu operacyjnego, urządzenia Apple zostaną zakazane w moich firmach”. Piżmo przesłane do X, wcześniej znany jako Twitter, w poniedziałek. „To niedopuszczalne naruszenie bezpieczeństwa.

W swoich tweetach stwierdził także, że odwiedzający jego firmy, w tym Tesla, X, twórca chatbotów xAI, startup tunelowy Boring Company i producent rakiet SpaceX, będą musieli „sprawdzić swoje urządzenia Apple przy drzwiach, gdzie będą przechowywane w klatce Faradaya”. Klatki Faradaya to obudowy chroniące wszystko, co się w nich znajduje, przed polami elektromagnetycznymi.

Nie przedstawił żadnych dowodów na poparcie swoich spekulacji na temat potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa. Zamiast tego Musk w kolejnym poście w poniedziałek zlekceważył Apple za podpisanie umowy z zewnętrznym twórcą dużego modelu językowego (LLM), który umożliwia generatywną funkcjonalność sztucznej inteligencji. Powiedział także, że być może stworzy własny telefon, aby „zwalczyć ten problem”, ponownie nie podając szczegółowo, co to jest.

„To oczywisty absurd, że Apple nie jest wystarczająco inteligentny, aby stworzyć własną sztuczną inteligencję, a mimo to jest w stanie w jakiś sposób zapewnić, że OpenAI będzie chronić Twoje bezpieczeństwo i prywatność” – napisał Musk. „Apple nie ma pojęcia, co się właściwie dzieje, gdy przekazuje Twoje dane OpenAI. Sprzedają Cię z biegiem czasu”.

Musk, który starał się przedstawiać siebie jako obrońcę użytkowników, również nie wspomniał o swoich problemach prawnych z OpenAI, które szczegółowo opisano w jego Pozew w lutym. W pozwie twierdzi, że startup z siedzibą w San Francisco, w tym dyrektor generalny Sam Altman, porzucił swoją założycielską misję polegającą na opracowywaniu sztucznej inteligencji, która przyniesie korzyści ludzkości, na rzecz pogoni za zyskiem.

W odpowiedzi OpenAI w obszernym tekście wpis na blogu na swojej stronie internetowej z 5 marcakwestionuje narrację Muska i stwierdził, że inwestor-miliarder był zły, że jego próba przejęcia OpenAI w 2018 r., która obejmowała jego żądanie zostania dyrektorem generalnym i większościowym udziałowcem, aby mógł sam przekształcić go w „podmiot nastawiony na zysk”, została odrzucona.

Patrz na to: Apple wprowadza prywatną chmurę obliczeniową do przetwarzania AI

Apple nie odpowiedział na prośbę CNET o komentarz na temat integracji ChatGPT z „Apple Intelligence”, jak nazwał swoje podejście do dodawania generatywnych funkcji opartych na sztucznej inteligencji do całego sprzętu i oprogramowania. Funkcje te obejmują możliwość przepisywania lub podsumowywania notatek, a także lepszą zdolność Siri do rozumienia kontekstu rozmów.

Apple wykorzystało także konferencję WWDC do ogłoszenia partnerstwa z OpenAI, twierdząc, że użytkownicy mogą uzyskać dostęp do ChatGPT za pośrednictwem Siri, wirtualnego asystenta Apple, oraz w nowych narzędziach do pisania, które sprawdzą Twoje teksty, przepiszą teksty w różnych stylach i szybko podsumowują długie fragmenty tekstu.

Zobacz też: Apple twierdzi, że sztuczna inteligencja wyznacza „nowy standard” prywatności i zaprasza ekspertów ds. bezpieczeństwa do przetestowania jej

Podczas przemówienia WWDC Apple obszernie mówił o aspektach bezpieczeństwa i prywatności swoich systemów sztucznej inteligencji, w tym o tym, co nazywa Private Cloud Compute do zarządzania komunikacją między urządzeniami osobistymi a zdalnymi serwerami Apple pracującymi w chmurze.

„Wbudowane zabezpieczenia prywatności użytkowników uzyskujących dostęp do ChatGPT – ich adresy IP są ukryte, a OpenAI nie przechowuje żądań” powiedział Apple w komunikacie prasowym.

Producent iPhone’a powiedział, że jesienią spodziewa się integracji ChatGPT z nowym oprogramowaniem dla swoich komputerów iPhone, iPad i Mac. Jak stwierdziła firma, integracja z ChatGPT jest funkcją opcjonalną, co pokazuje, że użytkownicy mogą zdecydować się na skorzystanie z chatbota OpenAI na swojej stronie internetowej. Apple twierdzi, że jego urządzenia nie będą gromadzić danych osobowych, ale będą o tym świadome.

Logo Groka Logo Groka

Według nich firma Elona Muska zajmująca się sztuczną inteligencją, xAI, czyni postępy w przekształcaniu chatbota Grok w takiego, który ma możliwości multimodalne publiczne dokumenty deweloperskie.

Viva Tung/CNET

Producent iPhone’a opowiadał się za prywatnością jako podstawową wartością przy projektowaniu produktów i usług i stwierdził, że Apple Intelligence wyznaczy „nowy standard prywatności w AIApple twierdzi, że aby to osiągnąć, niektóre zadania związane ze sztuczną inteligencją będą przetwarzane na urządzeniu, podczas gdy bardziej złożone żądania będą kierowane do chmury w centrach danych wyposażonych w chipy wyprodukowane przez Apple. W obu przypadkach „dane nie są przechowywane ani udostępniane Apple i wykorzystywane wyłącznie w celu realizacji żądań użytkownika, a niezależni eksperci mogą zweryfikować tę prywatność” – stwierdziła firma.

odpowiedź w sprawie X od Elona Muska na ogłoszenie Tima Cooka dotyczącego Apple Intelligence, czytając, "Nie chcę tego.  Albo zaprzestań tego przerażającego oprogramowania szpiegującego, albo wszystkie urządzenia Apple zostaną usunięte z siedzib moich firm." odpowiedź w sprawie X od Elona Muska na ogłoszenie Tima Cooka dotyczącego Apple Intelligence, czytając,

Elon Musk w wielu postach na X nazwał Apple Intelligence „przerażającym”.

X/Zrzut ekranu wykonany przez CNET

Osoby weryfikujące fakty na X zwróciły również uwagę, że posty Muska określające partnerstwo Apple-OpenAI jako „przerażające oprogramowanie szpiegujące” nie były zgodne ze stanem faktycznym, – zauważył „Forbes”.. „Użytkownicy, cytując słowa Apple wstęp do modeli Apple Intelligence, stwierdził Musk, twierdzenie Muska, że ​​firma przekaże dane OpenAI, wprowadza w błąd, ponieważ Apple opracowało własne systemy sztucznej inteligencji, które będą działać na urządzeniu lub lokalnie i będą korzystać z chmury prywatnej.

W innej notatce społeczności, jak donosi „Forbes”, weryfikatorzy faktów napisali, że Musk „fałszywie przedstawia to, co faktycznie ogłoszono”, ponieważ „Apple Intelligence jest dziełem Apple”, a dostęp do ChatGPT „jest całkowicie odrębny i kontrolowany przez użytkownika”.

Uwaga redaktora: CNET wykorzystał silnik AI do stworzenia kilkudziesięciu historii, które zostały odpowiednio oznaczone. Notatka, którą czytasz, jest dołączona do artykułów, które merytorycznie dotyczą tematu sztucznej inteligencji, ale zostały stworzone w całości przez naszych doświadczonych redaktorów i autorów. Więcej informacji znajdziesz w naszym Polityka sztucznej inteligencji.Zrodlo