Wtorek, 11 czerwca 2024 r. – 19:32 WIB

Djakarta – Były gubernator Sumatry Północnej (Sumatra Północna) Edy Rahmayadi stwierdził, że po przejściu testu sprawności i reputacji (UKK) Partii Przebudzenia Narodowego (PKB) nie otrzymał posagu politycznego.

Przeczytaj także:

Hanura podkreśla, że ​​przy wyborze kandydatów na szefów regionów nie pobiera się posagów politycznych

„Nie ma (posagu politycznego). Dowodem jest to, że przybyłem tu bez portfela” – powiedział Edy Rahmayadi dziennikarzom w siedzibie PKB w Dżakarcie we wtorek, 11 czerwca 2024 r.

Edy przyznał, że nie było porozumienia co do wysokości składek, jakie miał uiszczać na rzecz partii politycznej, która nominowałaby go na kandydata na gubernatora Sumatry Północnej. Nie było żadnych rozmów na ten temat z PKB ani z innymi stronami.

Przeczytaj także:

PKS wysyła gotowy kod do koalicji z PDIP w celu wsparcia Anies Baswedan

Ilustracja wyborcza.

Zdjęcie:

  • MIĘDZY ZDJĘCIAMI/Adeng Bustomi

Edy wyjaśnia swoją wizję i misję, jeśli później zostanie wybrany na gubernatora Północnej Sumatry w wyniku badania due diligence.

Przeczytaj także:

Prezydent Jokowi typuje mecz reprezentacji Indonezji – Filipin

Bazując na swoim doświadczeniu w kierowaniu Sumatrą Północną w latach 2018–2023, Edy nakreślił programy pracy potrzebne społeczności, począwszy od dziedzin edukacji, zdrowia, infrastruktury, rolnictwa, po turystykę.

Jej wizja i misja przyniosą także dobre imię PKB w symultanicznych wyborach regionalnych w 2024 roku.

„Pewne jest wizja i misja, o którą się pyta, a następnie jaka będzie konstytucja PKB, jeśli zostanie gubernatorem. Odpowiedź na pewno będzie dobra. To zdecydowanie zwiększy PKB, prawda” – powiedział.

Obywatele decydują o swoich wyborach w wyborach regionalnych.  (ilustracja)

Obywatele decydują o swoich wyborach w wyborach regionalnych. (ilustracja)

Zdjęcie:

  • ANTARA FOTO/Irwansyah Putra

PKB w dalszym ciągu opracowuje dane, które będą kandydować w równoległych wyborach regionalnych w 2024 r., w tym w wyborach gubernatorskich na Sumatrze Północnej. PKB uważa, że ​​istnieją dwie potencjalne osoby, które mogą konkurować o pierwsze miejsce na Sumatrze Północnej

Przewodniczący Wydziału Komunikacji i Technologii Informacyjnych Partii Demokratycznej PKB, Ahmad Iman Sukri, powiedział, że dwie osoby, które mogą zakwestionować wybory na gubernatora Północnej Sumatry, to zięć prezydenta Joko Widodo, Bobby Nasution, i urzędujący Edy Rahmayadi . PKB przyznało także, że nawiązało komunikację z obydwoma krajami.

„W przypadku Sumatry Północnej jest trzech kandydatów na gubernatora, którzy wydają się poważnie podchodzić do rywalizacji. Pierwszy to pan Bobby, drugi Edy Rahmayadi, ostatni pan Ijeck. Jak dotąd otrzymano tylko dwie powiadomienia do PKB, mianowicie pan Bobby i Edy Rahmayadi” – powiedział Iman na konferencji prasowej w PKB, Dżakarta, środa, 29 maja 2024 r.

Iman przyznał, że kierunek wsparcia PKB zawęził się do wyborów gubernatorskich na Sumatrze Północnej. Nadal jednak utrzymuje w tajemnicy dane wspierane przez PKB, niezależnie od tego, czy chodzi o Bobby’ego Nasution, czy Edy’ego Rahmayadiego. „Jest, ale to wciąż tajemnica” – powiedziała Iman.

Z drugiej strony PKB sfinalizuje nazwiska rekomendowanych kandydatów na szefów regionów w ostatniej chwili lub około końca lipca 2024 roku. Przyznał, że partia będzie brać pod uwagę wiele czynników, decydując się na poparcie poszczególnych liczb.

„Tak więc gubernator jest w ostatniej chwili, ponieważ to jest ważne, prawda, mapowanie, dyskusja. Ważne jest zaangażowanie dyrektora generalnego i grup międzypartyjnych, ale liczę się jako kadra Gusa Halima (przewodniczącego regionalnego biura wyborczego PKB ), pod koniec lipca jest ostateczny” – powiedział Iman.

Bobby przeprowadził już w zeszłym tygodniu badanie należytej staranności w siedzibie PKB.

Następna strona

Jej wizja i misja przyniosą także dobre imię PKB w symultanicznych wyborach regionalnych w 2024 roku.

Następna stronaZrodlo