Dzisiejsza odpowiedź Wordle może być trudna. Jeśli masz trudności z odgadnięciem, czytaj dalej. Jeśli chcesz skorzystać z tej listy, aby wybrać najlepsze słowa na początek, uszeregowaliśmy wszystkie litery alfabetu według popularności.

Codziennie będziemy publikować podpowiedzi, a następnie odpowiedź do Wordle z bieżącego dnia, na wypadek gdybyś jej potrzebował.

Czy grasz w grę NYT Connections? Mamy też dzisiejszą odpowiedź w Connections.

Mamy też kilka wskazówek dotyczących Strands, nowej gry od Timesa, która jest wciąż w fazie beta.

Dzisiejsze podpowiedzi Wordle’a

Ostrzeżenie: jeśli będziesz czytać dalej, zobaczysz odpowiedź Wordle’a na wtorek, 11 czerwca, zagadkę nr 1088. Dla niektórych graczy może to być druzgocący spoiler. Jeśli jednak potrzebujesz odpowiedzi – a może to już ostatnie przypuszczenie i po prostu nie chcesz, żeby passa 900 gier poszła w niepamięć – czytaj dalej.

Wskazówka słowna nr 1: Powtórzenia

Dzisiejsza odpowiedź Wordle nie zawiera powtarzających się liter.

Podpowiedź słowna nr 2: Samogłoski

W dzisiejszej odpowiedzi Wordle’a jest jedna samogłoska.

Wskazówka słowna nr 3: Litera startowa

Dzisiejsza odpowiedź Wordle zaczyna się na literę S.

Wskazówka słowna nr 4: Rzadki list

Druga litera w dzisiejszej odpowiedzi Wordle jest dość rzadka w języku angielskim. (Zobacz naszą listę rankingową listów.)

Wskazówka słowna nr 5: Znaczenie

Dzisiejsza odpowiedź Wordle’a to czas przeszły (i imiesłów przeszły, dla was, anglistyków) słowa, które oznacza poruszanie się tam i z powrotem. Jest często używany w baseballu, gdy zawodnik zostaje wezwany do strajku.

DZISIAJ SŁOWO ODPOWIEDŹ

Oto spoiler: dzisiejsza odpowiedź Wordle to SWUNG.

Wczorajsza odpowiedź Wordle

Wczorajsza odpowiedź na Wordle, nr 1087 z 10 czerwca, brzmiała: MANGA.

Odpowiedzi poprzedniego Wordle’a

6 czerwca nr 1083: ETER

7 czerwca nr 1084: MELON

8 czerwca nr 1085: STĄD

9 czerwca nr 1086: TŁUM

Codzienne wskazówki Wordle

Napisałem dużo o Wordle — od omówienia jego tysięcznego słowa, przez moją listę najlepszych słów początkowych, po pomocną dwuetapową strategię, aż po wiadomości o kontrowersyjnych zmianach słów. Podsumowałem nawet to, czego się nauczyłem, grając w popularną internetową łamigłówkę słowną przez cały rok. Jeśli więc ponownie zastanawiasz się, czy potrzebujesz prawdziwej odpowiedzi, możesz wypróbować wskazówki z jednej z tych historii.

Nadal potrzebujesz słowa na początek? Jedna osoba powiedziała mi, że po prostu się rozgląda i wybiera pięcioliterowy obiekt, który według niej będzie używany jako słowo startowe, np. KANAPA lub KRZESŁO. Zwykle trzymam się słów początkowych, które mają najpopularniejsze litery używane w angielskich słowach. Na początek lubię TRAIN, chociaż mam znajomego, który używa TRAIL. Czytałem, że ludzie użyj terminu finansowego ROATEale lubię używać słów, które naprawdę znam.

Co to jest Wordle?

Jeśli doczytałeś aż do tego miejsca, wiesz, jak grać. Masz sześć szans na odgadnięcie pięcioliterowego słowa, a gra informuje Cię o tym, czy odgadnięte litery znajdują się w układance, czy też nie, i czy znajdują się w tym samym miejscu, w którym zgadłeś. The New York Times kupił grę od twórcy Josha Wardle’a za siedem cyfr w 2022 roku. Wardle stworzył słynną grę dla swojej partnerki i pozwolił jej zawęzić 12 000 pięcioliterowych słów w języku angielskim do zaledwie 2500, tworząc bazę danych odpowiedzi . Wygodne było też to, że miał imię, które odgrywało rolę „słowa”.

Rzecznik Timesa powiedział mi, że podaje, że pierwsze słowo Wordle pojawiło się 19 czerwca 2021 r., a 15 marca gazeta świętowała tysięczne słowo w grze. Spoiler: tym tysięcznym słowem było ERUPT. Na przykład: „Tata wybuchnie, jeśli Wordle będzie tak twardy, że straci passę”.

W stajni Times Games znajdują się inne ciekawe gry. Moim najnowszym uzależnieniem jest Connections, które moim zdaniem jest trudniejsze niż Wordle. To jest gra, w której patrzysz na siatkę 16 słów i próbujesz umieścić je w czterech grupach powiązanych słów. Czasami związki między słowami są dość oczywiste – jak wtedy, gdy wszystko zaczynało się od czterech słów od zespołów rockowych, takich jak „Rushmore” i „journeyman”. (Połączenia stały się trochę niegrzeczne w Prima Aprilis z powodu układanki składającej się wyłącznie z emoji. Niektórzy gracze NIE uznali tego za zabawne.)

Czytaj więcej: Dzisiejsza odpowiedź i wskazówki NYT Connections

Śpiąca Pszczoła to także popularna gra Timesa. Jest też nowa gra, która wciąż jest w fazie beta, Pasmaktóre staram się opanować.Zrodlo