Według danych firmy badawczej powiązanej z chińskim rządem, dostawy iPhone’ów Apple do Chin wzrosły w marcu o 12 procent, po tym jak firma i jej sprzedawcy detaliczni obniżyli ceny.

Jak wynika z opublikowanych w środę danych Chińskiej Akademii Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (CAICT), dostawy telefonów zagranicznych marek do Chin wzrosły w marcu o 12 procent, do 3,75 miliona sztuk z 3,35 miliona rok wcześniej.

Choć w danych nie wspomniano wyraźnie o Apple, firma jest dominującym zagranicznym producentem telefonów na chińskim rynku zdominowanym przez smartfony. Sugeruje to, że wzrost dostaw telefonów zagranicznych marek można przypisać wynikom Apple.

Wzrost sprzedaży Apple w marcu był następstwem wzmożonych obniżek prowadzonych przez firmę i zewnętrznych sprzedawców w okresie poprzedzającym miesiąc, a niektóre modele iPhone’a 15 były oferowane z rabatami sięgającymi nawet 10 procent.

Wydaje się, że obniżki cen pobudziły popyt i przyczyniły się do wzrostu przedsiębiorstwa na rynku chińskim. Oznacza to znaczną poprawę w porównaniu z pierwszymi dwoma miesiącami 2024 r., kiedy Apple odnotowało 37-procentowy spadek sprzedaży, wynika z obliczeń Reuters opartych na danych CAICT.

Według firmy badawczej Counterpoint w pierwszym kwartale tego roku dostawy smartfonów Apple w Chinach spadły o 19 procent, co oznacza najgorszy wynik od 2020 roku. Główną przyczyną spadku sprzedaży Apple była premiera i udana sprzedaż wysokiej klasy smartfona przez Huawei w sierpniu ubiegłego roku.

Odnotowana sprzedaż Apple w regionie Wielkich Chin wyniosła 16,37 miliarda dolarów (około 1 36 693 crore rupii) w drugim kwartale finansowym zakończonym 30 marca, co oznacza spadek o 8,1 procent, ale powyżej oczekiwań analityków wynoszących 15,59 miliarda dolarów (około 1 30 180 crore rupii). pokazały dane z Visible Alpha.

© Thomson Reuters 2024


W tym tygodniu Apple wypuściło iPada Pro (2022) i iPada (2022) wraz z nowym Apple TV. O najnowszych produktach firmy rozmawiamy wraz z recenzją iPhone’a 14 Pro w podkaście Gadgets 360, Orbital. Orbital jest dostępny na Spotify, Gaana, JioSaavn, Podcasty Google, Podcasty Apple, Muzyka Amazona i gdziekolwiek znajdziesz swoje podcasty.
Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo