Najprościej można to powiedzieć w ten sposób, że San Francisco Giants powinni spróbować wymienić za Mike’a Trouta wszystkie pozostałe mu pieniądze i wziąć na siebie całe to ryzyko już teraz, ponieważ wtedy naprawdę, naprawdę, naprawdę będą w stanie go pozyskać .

Jego czwarty sezon z rzędu jest głęboko skrócony przez kontuzję, tym razem z powodu uszkodzenia łąkotki pod koniec kwietnia i bez określonego czasu na powrót.

Kiedy w sierpniu skończy 33 lata i nie miał wspaniałego i w pełni zdrowego roku – roku odliczania do Hall of Fame – od 2019 roku, kiedy zdobył swoją trzecią nagrodę AL MVP.

Kiedy po zakończeniu sezonu nadal będzie mu winien 213 milionów dolarów (35,5 miliona dolarów rocznie), chociaż 213,4 miliona dolarów z pierwotnej umowy wynoszącej 426,4 miliona dolarów zostało już wypłacone.

Kiedy nikt nie wie, czy Mike Trout kiedykolwiek będzie Mike’a Trouta ponownie i wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie tego nie zrobi.

Ale Los Angeles Angels nigdy nie pomyśleliby o wymianie Trouta, gdyby którakolwiek z tych rzeczy nie była prawdą i potencjalnie uległaby pogorszeniu, prawda? OK, nie jestem pewien, czy Anioły też teraz o tym myślą, ale powinny poważnie rozważyć całkowitą przebudowę po tym, jak zmarnowali erę złotego duetu Shohei Ohtani i Trout, a teraz patrzą, jak Trout znów się załamuje. Być może właściciel Arte Moreno zabrania swoim menadżerom wykonywania telefonów w tej sprawie, ale Anioły powinny być skłonne wysłuchać każdego, kto sprawdza dostępność Trouta na rynku handlowym.

A biorąc pod uwagę wszystkie należne pieniądze, tylko bardzo mała grupa zespołów jest w stanie sobie z tym poradzić. Prawdopodobnie do tej grupy zaliczają się Giants. Nie potrafią wydawać pieniędzy lekkomyślnie i nie robią tego często. Ale mogą wydawać. Pokazali, że mogą zaoferować dużo pieniędzy; po prostu nie znaleźli supergwiazdy chętnej na to przyjęcie (lub niezdolnej do uniknięcia oblania podczas egzaminu fizycznego w noc poprzedzającą prezentację wprowadzającą).

Kontynuuję więc: w tym momencie Giants powinni mocno naciskać, aby sprowadzić Trouta do Oracle Park, poczekać, aż wyzdrowieje, umieścić go w środku swojego składu albo jako pełnoetatowy wyznaczony pałkarz, albo jako DH na pół etatu/półetat. zapolowego narożnika i mam nadzieję na najlepsze. To także jest ważne: Giants w obecnej formie nie zostaną zniszczone, jeśli Trout nigdy nie zorganizuje kolejnego sezonu na pstrągi. Z pewnością by tego chcieli, ale połówka pstrąga przez następne cztery lub pięć lat nie byłaby okropna. A jeśli dostaną pełnego pstrąga na sezon lub dwa? To byłoby całkiem wyjątkowe.

Mając solidną bazę talentów, od Logana Webba, przez Patricka Baileya, LaMonte Wade Jr., Jung Hoo Lee i (ostatnio) Heliota Ramosa, Giants niekoniecznie potrzebują wybawiciela. Potrzebują przekonującej obecności, kogoś, kogo ataki są oczekiwane przez fanów i budzą strach u przeciwników. Ktoś, kto się liczy. Giants potrzebują kogoś, kto zrobił im to samo, co ostatnio Aaron Judge i Juan Soto zrobili im w Oracle — kiedy pojawiły się ich miejsca w kolejności, wszyscy wstrzymali oddech, a potem zniszczyli to miejsce.

Tak, Giants potrzebowali kogoś takiego jak Barry Bonds czy Buster Posey, odkąd Posey przeszedł na emeryturę po sezonie 2021. Giants wiedzą, że tego potrzebują, ponieważ dlatego próbowali pozyskać Bryce’a Harpera, Carlosa Correę, Judge’a i Ohtaniego. Nie jestem pewien, czy Trout jest już tym gościem, ale może być jego jakąś wersją. Już podpisał. Niewiele innych drużyn chciałoby takiego kontraktu. Mniej jest w stanie zrezygnować z czegoś wartościowego, aby odzyskać kontrakt. I znowu, Giants mogą być jednym z nich.

Ujmę to w drugi najprostszy sposób: Giants powinni już teraz spróbować zamienić się na Trouta, ponieważ czegoś takiego nie chcieliby zobaczyć, jak robią LA Dodgers.

Zastrzeżenie: nie mam na myśli Trout-to-the-Dodgers jako dosłownego posunięcia, ponieważ prawdopodobnie jest to o 1 procent mniej niż niemożliwe, na które Moreno kiedykolwiek by pozwolił Zarówno swojej przyszłej Hall of Fame, aby dołączyć do niebieskiej drużyny. W tym przypadku Moreno ma władzę dyktowania, kiedy, czy i gdzie można wysłać pstrąga. Poza tym nie jestem pewien, czy Dodgers, tym razem samotnym, byliby pierwsi w kolejce do licytacji, ponieważ, jak wiecie, mają już Ohtaniego, Freddiego Freemana i kilku innych.

Mówię o koncepcji wykorzystania środków finansowych Giants w sposób podobny do wylądowania Dodgersów Ohtaniego, Yoshinobu Yamamoto i Tylera Glasnowa podczas jednego oszałamiającego sezonu poza sezonem, który nastąpił po poprzednich przypadkach, gdy dodali Mookie Betts i Freemana. Ku wielkiej frustracji Giants Universe, Dodgers nie mają zbyt wielu ograniczeń w swoim portfelu. Po prostu ciągle dodają. A im droższy rynek, tym bardziej dominują.

Giganci nie do końca potrafią funkcjonować w tym świecie, ale mogą się do tego zbliżyć. Zwłaszcza jeśli chodzi o pozyskanie zawodnika, który przyciągnie fanów, pomoże drużynie wygrywać i ponownie wygeneruje emocje związane z tą drużyną. A Trout ma na to większe szanse niż ktokolwiek inny w tym składzie, ktokolwiek, kto Giants prawdopodobnie podpisze kontrakt z bezpłatną agencją, lub ktokolwiek w ich systemie farm.


Mike Trout rozegrał tylko pięć meczów w Oracle Park i żadnego od 2020 roku, ale ma tam gorsze OPS w karierze niż we wszystkich innych parkach MLB z wyjątkiem trzech. (Ezra Shaw / Getty Images)

Poza tym możecie krytykować Farhana Zaidiego, ile chcecie, a wiem, że wielu z was to robi, ale on zazwyczaj namawia Giants finansowo, by zdobyć supergwiazdę. Poszli za tymi wszystkimi facetami i po prostu ich nie wylądowali. Obecnie mają tylko czterech zawodników podpisanych po 2025 r. — Lee (do 2029 r.), Webba (2028 r.), Jordana Hicksa (2027 r.) i Jorge Solera (2026 r., a o tym kontrakcie porozmawiamy za chwilę). Zasadniczo jednak Giants mogliby przesunąć na listę płac Trouta roczną pensję wynoszącą 35,5 miliona dolarów i nadal mieliby mnóstwo miejsca do wydania.

Ustalmy coś innego: Giants nie będą tankować. Nie kieruj się do mnie takim argumentem. Możesz mi powiedzieć, że Trout nie jest wart tych wszystkich pieniędzy i rozumiem ten punkt, ale alternatywą dla Giants nie jest tankowanie składu, aby przygotować się na przyszłe wybory w drafcie. Potrzebują zapełnienia tego parku. Muszą wygrać. Muszą zaangażować fanów Giants. Nie widzę też młodego zawodnika ani w składzie, ani w systemie farm, który mógłby ożywić sytuację w sposób, w jaki Posey, Madison Bumgarner, Tim Lincecum i Matt Cain rozświetlili wszystko w latach 2010-2014 i nieco później.

Nie jestem pierwszym, który przekonuje, że Giants próbują handlować za Trouta. Ale nigdy nie uważałem, że jest to zbyt prawdopodobne, dopóki nie wydarzyły się dwie rzeczy: 1) Ohtani opuścił Angels, pozostawiając Trouta w potencjalnie niekorzystnej sytuacji w tym składzie i być może skłonny do zrzeczenia się ochrony przed handlem zakazem handlu w odpowiedniej sytuacji oraz 2) Trout ponownie doznał kontuzji, co prawdopodobnie pozwoliło Aniołom zastanawiać się nad światem po pstrągu po tym, jak przegrywał mecze z powodu zerwania więzadła kciuka w 2017 r., naderwania łydki w 2021 r., zapalenia pleców w 2022 r. i złamania kości haczykowatej w 2023 r. A teraz kontuzji kolana, która wymagała operacji na początku maja.

Trout będzie miał 39 lat, gdy umowa wygaśnie po sezonie 2030. Hmm. Czy będzie świetny, nawet jeśli pozostanie zdrowy przez cały kontrakt? Bardzo mało prawdopodobne. Ale nadal potrafi uderzać i prawdopodobnie będzie w stanie uderzać jeszcze przez co najmniej kilka lat. Trout prowadził MLB pod względem home runów z 10 (co i tak więcej niż jakikolwiek inny zawodnik Giants), kiedy pod koniec kwietnia doznał kontuzji. I miał 140 OPS+. Mimo że w tym sezonie rozegrał zaledwie 29 meczów, Trout 1.0 fWAR zajmowałby obecnie siódme miejsce w tabeli Giants, za Webbem (2,2), Wade’em (1,9), Baileyem (1,7), Mattem Chapmanem (1,7), Ramosem (1,6) i Thairo Estrada (1,4).

Nie jest też starym zawodnikiem, choć kontuzje z pewnością osłabiły jego atletyczność. Trout jest tylko osiem miesięcy starszy od Judge’a, do Twojej wiadomości. Jest dwa lata młodszy od Freemana i nieco ponad rok starszy od Bettsa. Jest tylko dwa i pół roku starszy od Wade’a.

Kolejne ważne pytanie: czy Trout chciałby przyjechać do San Francisco? Oczywiście produkt z South Jersey prawdopodobnie miałby Philadelphia Phillies jako opcję nr 1, gdyby miał zostać sprzedany, ale nie sądzę, żeby Phillies mieli skłonność do wydawania pieniędzy na kolejnego kija w swoim już załadowanym składzie. A jeśli spojrzymy tylko na północny wschód, nie mamy wrażenia, że ​​Trout, który nigdy nie był wielkim medialnym gościem z cyrku, poparłby którąkolwiek z nowojorskich drużyn. Boston? Waszyngton? Baltimore? W tej chwili nie widzę, żeby te zespoły chciały i były w stanie sprostać tego rodzaju zobowiązaniom dotyczącym wynagrodzeń.

A co z Troutem w wietrznej Oracle? Gdyby był leworęcznym pałkarzem, mogłoby to oznaczać zerwanie umowy. Ale on nie jest. Mimo to Trout uzyskał zaledwie 0,762 OPS w pięciu meczach na Oracle i jednym home runie. Jeśli jesteś ciekawy, najlepsze wyniki w karierze Trouta w obecnych parkach MLB to Mets’ Citi Field (1,643 OPS w trzech meczach), Miller Park w Milwaukee (1,430 OPS w dziewięciu meczach), Coors Field w Kolorado (1,324 w 13 meczach), Chase Field w Arizonie (1,250 w dwóch meczach) i Petco Park w San Diego (1,203 OPS w sześciu meczach). Jego OPS w karierze wynosi 1,010 w 754 meczach na stadionie Angel.

Oto ostatnie i najtrudniejsze pytanie, na które Trout musiałby odpowiedzieć sam, gdyby do tego doszło: czy dołączenie do Giants zamknie go w takim samym poziomie trwałej przeciętności, jakiego właśnie doświadczył – z Ohtanim! — kiedy Trout składał swój kołowrotek z najważniejszymi momentami HOF? Myślę, że głównym powodem, dla którego Ohtani nigdy poważnie nie traktował Giants, był fakt, że nie wiedział, czy to skład na play-offy, w ogóle uwzględniający jego. Myślę, że może to powrócić, kiedy i jeśli Giants wybiorą Soto, Pete’a Alonso lub kogokolwiek innego tego kalibru w przyszłym sezonie poza sezonem.

Ale Trout prawdopodobnie nie może być tak wybredny jak Ohtani, Soto, Harper czy Judge. Może się to sprowadzić do przyjęcia wymiany do drużyny spoza World Series, takiej jak Giants, lub pozostania w Anaheim. A jeśli Giants rozegrają to dobrze, będą mogli powiedzieć Troutowi, że mogą nadal wydawać pieniądze na więcej talentów nawet po jego przybyciu. Mogliby nalegać, aby Anioły przejęły Solera, a 14 milionów dolarów było mu winne zarówno w 2025, jak i 2026 roku, co zasadniczo obniżyłoby koszty Trouta do 21,5 miliona dolarów rocznie w ciągu następnych dwóch sezonów. (Być może Giants będą musieli dodać do umowy czołowego kandydata, aby Anioły się na to zgodziły, ale nie chcę tutaj robić wszystkiego za obie drużyny.)

Giants mogą sobie na to pozwolić. Są wystarczająco dobrzy, aby wierzyć, że Trout może wynieść ich na bardzo wysoki poziom, i są na tyle głodni, aby być więcej niż gotowi na tego rodzaju ryzyko w Hall of Fame.

głębiej

GŁĘBIEJ

Podsumowanie tygodnia San Francisco Giants: Ramos, RZA, Rangers, Rhjelle

(Główne zdjęcie Mike’a Trouta świętującego home run w kwietniu: Brian Rothmuller / Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

Zrodlo