Destry Damayanti wyjaśnia trzy główne cele, na których skupia się kontynuacja działalności DGS Bank Indonesia

Poniedziałek, 3 czerwca 2024 r. – 12:27 WIB

Djakarta – Komisja XI Indonezyjskiej Izby Reprezentantów (DPR) przeprowadza obecnie test kompetencji i reputacji lub dopasowanie i właściwy test kandydatowi na starszego zastępcę prezesa Bank Indonesia (DGS BI), Destry Damayanti na lata 2024–2029.

Przeczytaj także:

DPR przeprowadza dzisiaj test sprawności i reputacji dla Destry Damayanti, aby zostać kandydatem do DGS BI

Tymczasem Destry obecnie nadal pełni funkcję DGS BI, a jego stanowisko wygaśnie 7 sierpnia 2024 r. Pod koniec kadencji Destry został ponownie nominowany przez Prezesa Joko Widodo (Jokowi) na to stanowisko.

Przed Komisją W tym przypadku skupia się na trzech głównych celach.

Przeczytaj także:

W ostatnim tygodniu maja 2024 r. BI odnotowało napływ kapitału zagranicznego do Indonezji o wartości 4,75 bln IDR

Ujawniono Destry, trzy aspekty zmiana gry dla indonezyjskiej gospodarki. Po pierwsze, rozwój rynku pieniężnego i rynku walutowego w celu wsparcia finansowania gospodarczego.

BI Starszy zastępca gubernatora, Destry Damayanti

Przeczytaj także:

BI współpracuje z BP2MI w celu wzmocnienia zarządzania finansami PMI

Destri stwierdził, że warunki na krajowym rynku finansowym są nadal stosunkowo płytkie w porównaniu z porównywalnymi krajami, jednakże w ciągu ostatnich 2 lat zaczęła być widoczna poprawa.

„Nie możemy być po prostu usatysfakcjonowani, ponieważ w porównaniu z innymi krajami głębokość naszego rynku jest wciąż stosunkowo niska, na przykład wzrost indonezyjskich transakcji na instrumentach pochodnych z naszymi porównywalnymi krajami nadal wynosi około 44 procent wszystkich transakcji” – powiedział Destry w Komisji XI DPR poniedziałek, 3 czerwca 2024 r.

Z tego powodu Destry oświadczył, że wzmocni plan rozwoju rynku pieniężnego jako mapę drogową dotyczącą stworzenia dobrze funkcjonującego rynku wspierającego płynną transmisję polityki pieniężnej oraz jako podstawę stabilności systemu finansowego i zrównoważonego wzrostu gospodarczego.

Z wizją budowy nowoczesnego i zaawansowanego rynku pieniężnego i rynku walutowego. Głównymi filarami tej polityki są cyfryzacja i wzmocnienie infrastruktury rynku finansowego, wzmocnienie efektywności polityki pieniężnej oraz synergia finansowania rozwoju.

Po drugie, wzmocnienie systemu płatności za cyfryzację gospodarczą i finansową. Uwzględnia to potencjał cyfrowy Indonezji, przy czym BI odpowiada, koncentrując się na trzech obszarach polityki dotyczącej systemu płatności. Obejmuje to utrzymanie stabilności infrastruktury systemu płatności, wzmocnienie zdrowej branży systemów płatności i zwiększenie akceptacji cyfrowej.

Po trzecie, polityka makroostrożnościowa, która jest akomodacyjna i prowzrostowa. Wzmocnienie tej polityki odbywa się poprzez wzmocnienie polityki zachęt makroostrożnościowych (KLM), poprzez rozszerzenie zakresu stosowania zachęt do sektorów, które posiadają dużą dźwignię wzrostu gospodarczego w celu utrzymania wysokiego wzrostu gospodarczego.

Zastępca prezesa Bank Indonesia (BI) Destry Damayanti.

Zastępca prezesa Bank Indonesia (BI) Destry Damayanti.

Dla Twojej informacji Destry uzyskał tytuł licencjata z ekonomii na Uniwersytecie Indonezyjskim. Następnie uzyskał tytuł magistra w dziedzinie nauk regionalnych na Uniwersytecie Cornell w Nowym Jorku, Stany Zjednoczone.

Rozpoczynając karierę zawodową, pełnił funkcję starszego doradcy ekonomicznego Ambasador Wielkiej Brytanii w Indonezji w latach 2000-2003, następnie pracownik naukowy i wykładowca na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Indonezyjskiego w latach 2005-2006 oraz główny ekonomista w Mandiri Sekuritas w 2005 roku -2011.

Następnie Destry kontynuował karierę jako główny ekonomista w Bank Mandiri w latach 2011–2015, przewodniczący Zespołu Zadaniowego ds. Gospodarki przy Ministerstwie BUMN w latach 2014–2015 oraz członek Rady Komisarzy Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (LPS) w 2015 r. -Okres 2019.

Tymczasem Destry oficjalnie został starszym zastępcą gubernatora BI na podstawie dekretu prezydenckiego RI nr 74/P z 2019 r. z dnia 29 lipca 2019 r. na lata 2019–2024. Jego kadencja zakończy się 7 sierpnia 2024 roku.

Następna strona

Z tego powodu Destry oświadczył, że wzmocni plan rozwoju rynku pieniężnego jako mapę drogową dotyczącą stworzenia dobrze funkcjonującego rynku wspierającego płynną transmisję polityki pieniężnej oraz jako podstawę stabilności systemu finansowego i zrównoważonego wzrostu gospodarczego.

Następna strona



Zrodlo