DD Kisan uruchomi dwie kotwice AI z okazji dziewiątej rocznicy, aby czytać wiadomości rolnikom

DD Kisan, kanał Doordarshan poświęcony aktualnościom i wymianie informacji dla rolników w kraju, zamierza wykorzystać falę sztucznej inteligencji (AI), przygotowując się do wprowadzenia na kanał dwóch kotwic AI. Dzięki temu będzie to pierwszy rządowy kanał telewizyjny w Indiach, który będzie prezentował wiadomości i informacje oparte na sztucznej inteligencji, cyfrowe repliki ludzi. Kotwice AI są wprowadzane z okazji ukończenia DD Kisan przez dziewięć lat od jego powstania. Warto zauważyć, że kanał został uruchomiony 26 maja 2015 r.

Nowe kotwice DD Kisan AI

Według komunikat prasowy przez Ministerstwo Rolnictwa i Opieki Społecznej Rolników dwie nowe kotwice AI zostały nazwane AI Krish i AI Bhoomi. Duet po raz pierwszy pojawi się w DD Kisan w niedzielę, gdy kanał będzie obchodził dziewiąte urodziny. Według ministerstwa te kotwice mówią pięćdziesięcioma językami indyjskimi i obcymi.

Ministerstwo wprowadziło kotwice sztucznej inteligencji w postaci komputerów, które mogą wyglądać i działać jak ludzie. Ponadto dodano, że AI Krish i AI Bhoomi mogą czytać wiadomości 24 godziny i 365 dni bez przerwy i zmęczenia. Warto zauważyć, że DD Kisan to kanał panindyjski, nadawany w różnych stanach kraju w ich języku regionalnym.

Kanał udostępnia aktualności i informacje o najnowszych badaniach rolniczych na poziomie krajowym i światowym, trendach w rolnictwie nakazane, zmiany pogody i informacje związane z programami rządowymi. Niektóre z popularnych programów na tym kanale to Krishi Darshan, Mandi Khabar, Mausam Khabar i Chaupal Charcha.

Czym są kotwice AI?

Kotwice AI to zasadniczo generowane komputerowo cyfrowe awatary przypominające ludzi. Te awatary korzystają z różnych technologii sztucznej inteligencji, które umożliwiają im generowanie tekstu na głos, a także synchronizację ruchów warg, oczu, głowy i dłoni z wypowiadanymi słowami.

Powstanie kotwic AI w Indiach

W Indiach pojawiła się pierwsza kotwica AI na początku 2023 r., kiedy India Today Group wprowadziła Sanę na swój kanał Aaj Tak. Po debiucie OTV z siedzibą w Orisie wprowadziło Lisę, prezenterkę wiadomości opartą na sztucznej inteligencji. W zeszłym roku Power TV w Karnatace wypuściła także prezenterkę AI Soundaryę. Później India Today ogłosiło pięć kolejnych kotwic AI dla swoich regionalnych kanałów językowych.

Indie nie są jednak jednymi z pierwszych, które wprowadziły tę technologię. Chiny stały się pierwszym krajem, który wprowadził kotwicę wiadomości AI w 2018 r., kiedy agencja informacyjna Xinhua uruchomiła dwie syntetyczne kotwice AI.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo