Czym jest element GameFi w świecie gier Blockchain?

GameFi, kolejny żargon z sektora Web3, wydaje się teraz przyciągać uwagę członków społeczności Web3 i graczy. Koncepcja GameFi łączy w sobie dwa elementy – gry i finanse. Gry należące do tej kategorii opierają się na blockchainach i działają w oparciu o podejście zdecentralizowane. Oferują graczom nagrody w postaci natywnych tokenów z ekosystemów gier, które pomagają im generować pewne dochody podczas grania w gry. Aktywa kryptograficzne i tokeny niewymienne (NFT) należą do zasobów cyfrowych, które można zdobywać, generować lub handlować w ekosystemie GameFi.

Gry należące do tej kategorii są również klasyfikowane jako gry typu „graj, aby zarobić”. Gatunkiem tych gier mogą być zadania dla wielu graczy, bitwy, wyścigi i gry z pełną fabułą. Te gry oferują specjalną broń, moce, stroje i postacie jako zbywalne zasoby cyfrowe dla graczy.

Ponieważ GameFi wspiera koncepcję decentralizacji, mapy rozwoju i zmiany w ekosystemie są często wprowadzane na podstawie spostrzeżeń członków społeczności, a nie pracy nad decyzjami jednego autorytetu.

Wyjaśniając szczegóły działania GameFi, a najnowszy raport autorstwa Chainalytic powiedział: „W grach kryptograficznych łańcuchy bloków to globalne, zdecentralizowane komputery, które pełnią rolę scentralizowanych serwerów. Inteligentne kontrakty to aplikacje działające na blockchainach, które tworzą i ułatwiają przepływ tokenów – które zazwyczaj są albo NFT, albo tokenami wymiennymi.

W raporcie Business Research Insights oszacowano, że wielkość globalnego rynku GameFi, która w 2021 r. wyniosła 9 miliardów dolarów (około 74 980 crore rupii), ma osiągnąć 90,51 miliarda dolarów (około 7 53 970 crore rupii) w 2031 roku, co pokazuje, że CAGR na poziomie 27,13 procent w latach 2021–2031.

Teraz, gdy sektor kryptograficzny odnotowuje zyski, kilka projektów GameFi, takich jak studio gier Web3 Immutable, Animoca Brands Japan i Seraph Studio, jest podobno odświeżając swoje składy i oferty.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo