Coco Gauff wraz z partnerką Kateriną Siniakovą zdobyła w sobotę tytuł mistrza French Open w grze podwójnej kobiet, pokonując włoski duet Jasmine Paolini i Sarę Errani 7:6(5), 6:3.

To był pierwszy wspólny mecz Gauffa i Siniakovej, a kontuzjowana była zwykła partnerka Gauffa, piąta zawodniczka amerykańskiego świata w grze pojedynczej Jessica Pegula.

Gauff i Siniakova byli w stanie celować w serwis Erraniego przez cały czas, ale Włosi byli w stanie zrobić to samo Siniakovej, wymieniając się parami po serwisach aż do tie-breaka. Gauff i Siniakova zwyciężyli, a długa gra przy serwisie Gauffa na początku drugiego seta doprowadziła do defensywy włoskiej pary i pozwoliła Czechom i Amerykanom utrzymać prowadzenie do końca.

To pierwszy tytuł Wielkiego Szlema Gauffa w grze podwójnej po przegranej dwóch finałach – French Open w 2022 r. i US Open w 2021 r. Siniakova wygrała już osiem, wszystkie z koleżanką z Czech Barborą Krejcikovą, ale ich drogi rozeszły się po sezonie 2023.


Gauff i Siniakova świętowali zwycięstwo w grze podwójnej (Mateo Villalba/Getty Images)

Zarówno Gauff, jak i Paolini wyróżniały się w losowaniu gry pojedynczej kobiet, przegrywając odpowiednio w półfinale i finale z ewentualną mistrzynią Igą Świątek. Ta porażka Paoliniego i Erraniego oznaczała także koniec obiecującej passy Włoch na turnieju; rodacy Simone Bolelli i Andrea Vavassori przegrali wczoraj w finale gry podwójnej mężczyzn z Marcelo Arevalo z Salwadoru i Mate Paviciem z Chorwacji 5:7, 3:6.

W Paryżu było też więcej amerykańskich sukcesów: 18-letnia Kaylan Bigun z Los Angeles, która będzie grać w tenisa w college’u na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, zdobyła tytuł w grze pojedynczej chłopców, pokonując Polaka Tomasza Birkietę 4:6, 6:3, 6:3 .

(Tim Goode / Getty Images)

Zrodlo