Doktor Michael Mosley67-letni mężczyzna był ostatnio widziany w środę, po tym jak opuścił plażę Agios Nikolaos i udał się na spacer około godziny 1:30 czasu lokalnego.

W ciągu ostatnich kilku dni trwała misja poszukiwawczo-ratownicza lekarza i dziennikarza telewizyjnego, który zaginął podczas wakacji na greckiej wyspie Simi.

W niedzielę podczas poszukiwań doktora Michaela Mosleya, znanego z filmów „Ludzka twarz” (2001), „Leonardo” (2003) i „Pompeje: Ostatni dzień” (2003), odnaleziono zwłoki.

Kontynuacja artykułu poniżej ogłoszenia

Zaginął doktor Michael Mosley

Po zaginięciu doktora Michaela Mosleya opublikowano nagranie z telewizji przemysłowej restauracji w wiosce Pedi, potwierdzające, że producent telewizyjny przybył około 20 minut po opuszczeniu plaży, według Opiekun.

„Teraz wiemy, że przedostał się na drugą stronę ścieżki” – zauważył funkcjonariusz na początku tego tygodnia, według agencji. „Ale w pewnym sensie tajemnica tylko się pogłębiła. Teraz musimy zadać sobie pytanie, dokąd się udał i czy wybrał inną, nieoczekiwaną drogę [to the port town] poślizgnął się i upadł? Nadal nie jesteśmy bliżej rozwiązania tego problemu.”

Kontynuacja artykułu poniżej ogłoszenia

„Wizerunek Brytyjczyka w Pedi jest obecnie jednym z wielu, jakie mamy” – dodał funkcjonariusz policji. „Są inne, które pokazują, że wyraźnie zmierza w stronę ścieżki, która doprowadzi go do miasta portowego. Pomogą nam zawęzić poszukiwania, ale w żaden sposób nie rozwiążą tej tajemnicy.”

Kontynuacja artykułu poniżej ogłoszenia

Ciało znalezione podczas poszukiwań zaginionego lekarza telewizyjnego

Według tAssociated PressBurmistrz Symi, Lefteris Papakalodoukas, był na łodzi z przedstawicielami mediów, kiedy około 10:00 czasu lokalnego odkryli ciało nad plażą w Agia Marina.

„Zrobiliśmy zbliżenie kamerami i zobaczyliśmy, że to on” – powiedział placówce. Burmistrz powiedział, że rozpoznaje jego niebieską koszulę z ostatnich zdjęć zarejestrowanych przez kamery bezpieczeństwa.

Opowiedział policjant wiadomości BBC że zmarły nie żył „od kilku dni”.

Kontynuacja artykułu poniżej ogłoszenia

Żona doktora Michaela Mosleya przerywa milczenie

Chociaż policja nie ujawniła jeszcze tożsamości ciała, żona doktora Michaela Mosleya, dr Clare Bailey Mosley, najwyraźniej potwierdziła, że ​​ciało należy do producenta telewizyjnego.

„Strata Michaela, mojego wspaniałego, zabawnego, życzliwego i błyskotliwego męża, jest druzgocąca” – stwierdziła dr Clare Bailey Mosley w oświadczeniu wydanym po znalezieniu ciała. BBC. „Mieliśmy razem niesamowicie szczęśliwe życie. Bardzo się kochaliśmy i byliśmy razem bardzo szczęśliwi”.

„Pocieszamy się faktem, że prawie mu się udało” – dodała jego żona. „Wspiął się niesamowicie, wybrał niewłaściwą trasę i upadł w miejscu, w którym nie mógł być łatwo zauważony przez liczny zespół poszukiwawczy”.

„Michael był człowiekiem żądnym przygód i to właśnie czyniło go tak wyjątkowym” – powiedziała o doktorze Michaelu Mosleyu.

Kontynuacja artykułu poniżej ogłoszenia

Producent telewizyjny zaginął od kilku dni

Zanim odnaleziono jego ciało, powiedziała żona doktora Michaela Mosleya „Niedzielny Times”, „Minęły trzy dni, odkąd Michael opuścił plażę i poszedł na spacer. Najdłuższe i najbardziej nie do zniesienia dni dla mnie i moich dzieci.

Jak podaje stacja, w poszukiwaniach brało udział ponad 100 ratowników.

Kim był Michael Mosley?

Michael Hugh Mosley jest znany jako brytyjski dziennikarz telewizyjny, producent, prezenter i pisarz, który dołączył do BBC w 1985 roku po ukończeniu szkoły medycznej.

Znany z prowadzenia programów telewizyjnych na temat biologii i medycyny oraz często występujący w „The One Show”, dr Mosley był także zwolennikiem okresowego postu i diet niskowęglowodanowych.Zrodlo