AKTUALIZACJA, 17:34: CAA nie tylko wycofuje się dziś wieczorem w związku z pozwem Sage Steele przeciwko agencji w ramach jej zawieszenia i rzekomego odsunięcia na bok w ESPN po komentarzach na 2021 rok na temat mandatów dotyczących szczepionek Covid-19 i Baracka Obamy. Nie, agencja prowadzona przez Bryana Lourda stanowczo stawia opór.

“SM. Zarzuty Steele stanowią bezpodstawną próbę uniknięcia zapłaty znacznych prowizji, które jest winna CAA, co jest przedmiotem roszczenia, które CAA złożyło wcześniej i przedstawiło Kalifornijskiej Komisji Pracy, a które jest na ostatnim etapie podejmowania decyzji” – prawnik Patrick J. Somers opowiada Deadline o skardze dotyczącej zatonięcia kuchni, którą Steele złożyła dzisiaj w Sądzie Najwyższym w Los Angeles przeciwko jej obecnej agencji.

Steele i jej prawnik Bryan Freedman (jak szczegółowo widać poniżej) twierdzą, że sama sprawa CLC ujawniła, że ​​byłyCentrum sportowe agent współgospodarza, Matthew Kramer, okłamał ją, zmanipulował i nie zaprotestował, gdy fani uderzyli w publiczność i korporację, sprzeciwiając się jej uwagom podcastu Jaya Cutlera.

CAA i wynajęty prawnik mówią, że nie.

„Jako jej agencja, CAA sumiennie pracowała dla pani Steele począwszy od 2013 r., kiedy to rozkwitła jej kariera jako nadawcy sportowego.” – dodał prawnik z Kendall, Brill & Kelly, który jest zewnętrznym doradcą CAA w tej sprawie. „Agenci CAA zachowali się jednoznacznie wyłącznie w jej najlepszym interesie, aby pomóc jej poradzić sobie z kontrowersjami, które wywołała; jednak obecnie zaprzecza cennemu wsparciu, umiejętnościom i osądowi agencji, mimo że w tym okresie wielokrotnie wyrażała swoją wdzięczność w licznych pisemnych komunikatach”.

Oznacza to, że nie należy myśleć, że CAA rozważa ugodę ze Steele, tak jak ESPN i Disney w zeszłym roku.

Zdjęcie: Michael Buckner/Penske Media/Getty Images

WCZEŚNIEJ O 15:42: Jeśli Sage Steele kiedykolwiek wpadnie, następnym razem, gdy były gospodarz ESPN odwiedzi CAA, będzie dość niezręcznie.

Biorąc pod uwagę szeroko zakrojoną skargę o odszkodowanie złożoną dzisiaj przeciwko agencji w Sądzie Najwyższym w Los Angeles, jest to część promienia oskarżenia twoich przedstawicieli o okłamywanie cię i wrzucanie pod autobus w celu uzyskania większych transakcji. Chociaż Steele wywołała kontrowersje, wywołując komentarze na temat polityki ESPN i Disneya dotyczącej mandatu dotyczącego szczepionek Covid oraz dwurasowej tożsamości byłego prezydenta Baracka Obamy prawie trzy lata temu, jest to również konsekwencja chęci pozbycia się CAA przez byłego współgospodarza południowego SportsCenter , ale uber-agencja nie pozwoliła jej odejść.

Nieważne, jak to ująć, prawnicy Steele nazywają CAA „moralnie skorumpowanym… rutynowo” i wyrzucają wszystkich, począwszy od Harveya Weinsteina, Terrance’a Howarda, Zamknięta sprawa Dyrektor EP i WAA Meredith Stiehm oraz Drut twórca David Simon w tej sprawie, jest bałagan.

„Jak podnosi ta skarga, wielokrotnie nagradzana gwiazda programów telewizyjnych ESPN, Sage Steele, zwróciła się do CAA o profesjonalną i prawną poradę w czasie, gdy była prześladowana za korzystanie z praw wynikających z Pierwszej Poprawki” – czytamy w rozprawie przysięgłych starającej się o złożenie wniosku (przeczytaj tutaj). . „Zamiast bronić jej lub namawiać ją do zwrócenia się o odpowiednią poradę prawną, CAA natychmiast stanęła po stronie ESPN i jej spółki-matki Disneya i poświęciła ją, aby mogła w dalszym ciągu czerpać korzyści z zyskownych relacji z firmami” – naruszenie obowiązku powierniczego oraz dwa wnioski zawarte w dokumencie z wyrokiem deklaratywnym, wymieniającym konkretnie agenta Steele i współprzewodniczącego sportowej grupy medialnej CAA Matthew Kramera.

„Jak Kramer, ówczesny agent Steele, niedawno składał pod przysięgą zeznania, nie podjął on żadnej próby przeciwstawienia się żądaniu Steele przeprosin, zwrócenia się o pomoc prawną w jej imieniu lub doradzienia jej, aby zwróciła się do niezależnej porady prawnej. Jak wielokrotnie miało to miejsce, CAA nie działał zgodnie ze swoim obowiązkiem powierniczym.”

Powtarzając kopiowanie i wklejanie pozornie potępiających zeznań Kramera z odrębnej sprawy przed Kalifornijską Komisją Pracy, wszczętej przez CAA w związku z zleceniem Steele, Bryan Freedman i Theresa Troupson złożyli skargę, obarczając winą za bardzo publiczną karę, której Steele doznał od Disneya i ESPN w CAA. Reakcja Mouse House pojawiła się po komentarzach Steele’a z 29 września 2021 r., w których kwestionował „chore i przerażające” mandaty dotyczące szczepionek, Obamę i nie tylko w podcaście byłego zawodnika drużyny NFL Jaya Cutlera. Po krótkim okresie zakulisowych konfliktów w korporacji Steele 5 października 2021 r. wydał oświadczenie, w którym częściowo brzmiało: „Wiem, że moje ostatnie komentarze wywołały kontrowersje dla firmy, za co przepraszam”.

Tego samego dnia została również zawieszona w wypłacie wynagrodzenia.

Kiedy Steele wróciła do pracy, stwierdziła później, że ESPN systematycznie „odsuwało ją na bok”.

W związku z tym Steele pozwał ESPN i Disneya o odwet i nie tylko w kwietniu 2022 r. W sierpniu ubiegłego roku pozew został rozstrzygnięty na nieujawnionych warunkach. W tym samym czasie Steele, prowadząca YouTube, oficjalnie opuściła ESPN, aby móc „swobodniej korzystać z moich praw wynikających z pierwszej poprawki”.

„Kramer nie miał żadnych skrupułów, by okłamać Steele, choć uważał, że będzie to wygodny sposób na zmanipulowanie jej, aby przyjęła bardziej pobłażliwy sposób myślenia” – stwierdza dzisiejsza skarga. „Jego celem przez cały czas było najwyraźniej utrzymanie Steele giętkiej, posłusznej i ciągłego dostarczania jej lukratywnych prowizji”.

„Gdyby CAA działała w najlepszym interesie Steele, a nie w swoim własnym, powinna była przeciwstawić się ESPN w imieniu Steele, zamiast namawiać Steele i doradzać jej jako jej agentowi, aby zgodziła się na przeprosiny i zawieszenie” – czytamy w zgłoszeniu. mówi. „Z pewnością należało doradzić Steele, aby zwróciła się do prawnika, aby zrozumieć jej prawa i bronić ich. Gdyby CAA wywiązało się ze swoich zobowiązań powierniczych wobec Steele, Steele nigdy nie byłaby zmuszona do publicznych przeprosin i poddania się upokarzającemu zawieszeniu, a także nie musiałaby wszczynać kosztownego i publicznego procesu sądowego, aby naprawić krzywdę, jaką CAA pozwoliło jej wyrządzić. zrobione Steele’owi.

„Agencja Sage powinna była wystąpić w jej imieniu, aby nie musiała przepraszać za przemówienie wyraźnie chronione na mocy prawa stanu Connecticut” – powiedział dziś po południu prawnik Freedman w rozmowie z Deadline. Zamiast tego jej agent nawet nie zadał sobie trudu, aby zapytać ESPN lub Disneya, czy istnieje sposób, w jaki nie musi przepraszać.”

Chociaż Steele twierdzi, że jej „długoterminowe perspektywy kariery zostały niepomiernie zniszczone” przez to, co wydarzyło się z ESPN i Disneyem, z pewnością jest zajęta.

W marcu Bill Maher ujawnił, jaki aktualnie jest streaming Pokaz Sage’a Steele’a jako pierwszy program w swojej nowej sieci podcastów Club Random Studios. W kwietniu Steele zastąpił Candace Owens w obsadzie głosowej nadchodzącego serialu animowanego platformy The Daily Wire Panie Birchumie.

W ramach dzisiejszej akcji Steele chce rozstać się z CAA, na co jej zdaniem nie pozwolą. „Powodowie zwracają się do Sądu o wydanie deklaratywnego wyroku stwierdzającego, że przyszłe wykonanie przez Powodów umowy pomiędzy Powodami a Pozwanymi jest usprawiedliwione istotnym naruszeniem umowy przez Pozwanych oraz że Powodowie nie są nic więcej winni Pozwanym” – czytamy w skardze, a jednocześnie co dziwne, zauważam, że „CAA reprezentuje także pewną liczbę sportowców, którym zależy na zdolności CAA do uzyskania korzystnych relacji z ESPN”.

CAA nie odpowiedziało na prośbę Deadline o komentarz w sprawie pozwu Steele. Jeśli i kiedy otrzymają odpowiedź, ten post zostanie zaktualizowany.

Zrodlo