Brighton & Hove Albion prowadzą rozmowy z pomocnikiem Pascalem Grossem w sprawie przedłużenia kontraktu.

32-letniemu reprezentantowi Niemiec pozostał rok ważnej umowy i Brighton ma nadzieję, że uda mu się przekonać go, aby pozostał w pracy pod okiem nowego głównego trenera Fabiana Hurzelera, a klub prowadzi obecnie rozmowy z St. Pauli.

Niemieckie media łączą Grossa z powrotem do Niemiec w celu zakończenia kariery, ale Brighton chce, aby przedłużył swój pobyt.

Gross strzelił 30 goli i zaliczył 45 asyst w 228 występach w Premier League dla Brighton od czasu przejścia z Ingolstadt za 3 miliony funtów w 2017 roku.

Jego przyszłość stanie się jaśniejsza, gdy wystąpi w letnich Mistrzostwach Europy w barwach Niemiec, gospodarzy, które rozpoczną się w piątek, gdy jego kraj zmierzy się ze Szkocją w meczu otwarcia turnieju.


Gross w kadrze Niemiec na Euro 2024 (Lukas Schulze – GES Sportfoto/Getty Images)

Gross rozgrzewał się przed Euro po spektakularnym zwycięzcy w końcówce meczu, w którym zastąpił drużynę Juliana Nagelsmanna w piątkowym towarzyskim zwycięstwie 2:1 z Grecją.

Brighton planuje, że Deniz Undav, kolega Grossa z drużyny Niemiec, wróci do nich w przyszłym sezonie. 27-letni napastnik wdarł się w plany Nagelsmanna, zdobywając 18 goli i 10 asyst w 30 występach w Bundeslidze na wypożyczeniu do Stuttgartu w zeszłym sezonie, co pomogło mu zakwalifikować się do Ligi Mistrzów.

Undavowi pozostały dwa lata kontraktu w Brighton. Kontrolują opcję kupna zawartą w umowie pożyczki ze Stuttgartem.

Brighton jest w trakcie uzgadniania rekompensaty dla 31-letniego Hurzelera z St. Paulim po tym, jak poprowadził ich do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej Bundesligi w maju.

głębiej

GŁĘBIEJ

Siedem darów Pascala Grossa: jak stał się niemiecką alternatywą dla Toniego Kroosa

(Richard Heathcote/Getty Images)

Zrodlo