EKSKLUZYWNY: Niemiecki serial dramatyczny Jestem Scrooge przed swoją światową premierą w Seriencamp w Kolonii wylądował w domach w Ameryce Północnej, Europie i Australii.
Beta Film, pochodząca od spółki zależnej niemieckiego producenta i dystrybutora Zeitsprung Pictures, sprzedała program RTL firmom MHZ w USA i Kanadzie, SBS w Australii, DR w Danii, TET na Łotwie i RTL na Węgrzech. Program wystartuje w RTL+ w Niemczech jeszcze w tym roku, a Seriencamp otworzy się w środę (5 czerwca).
Jestem Scrooge Akcja rozgrywa się w Berlinie Zachodnim w 1988 roku, a historia Arno Funke, mężczyzny działającego pod pseudonimem „Scrooge McDuck”, który staje się centrum jednej z najbardziej spektakularnych spraw o wymuszenia w niemieckiej historii kryminalnej. Funke, podupadający artysta, wykorzystuje swój talent do budowania bomb w swojej kuchni i detonuje je w ciągu nocy w ekskluzywnych artykułach departamentowych, aby wykorzystać je do wymuszenia. Detektywi wkrótce zajmą się tą sprawą, gdyż Funke zgarnia ponad pół miliona, oszukując policję swoją osobowością „Scrooge”.
Prawdziwy Funke, który Nowojorczyk zatytułowany „The DuckTales Bandit” będzie obecny na premierze wraz z głównym aktorem Friedrichem Mücke (Uwolnij mnie, Pogrzeb dla psa), która gra go w serialu, oraz Sonja Gerhardt (Niemcy 89, Ku’Damm 63).
Serial wyreżyserował Hannu Salonen (Imperium Oktoberfest), a także występuje w roli Mišela Matičevicia (Babilon w Berlinie) i Moritza Führmanna (Jak sprzedawać narkotyki w Internecie (szybko)). Producentami są Dominik Frankowski, Michael Souvignier i Till Derenbach, a dystrybucją międzynarodową zajmuje się Beta Film.
Premiera będzie jednym z najważniejszych wydarzeń Seriencamp w tym tygodniu, który rozpocznie się jutro i potrwa do piątku (7 czerwca). Deadline będzie dostępny na miejscu i będzie moderował panele z udziałem takich artystów jak ZDF Studios, twórców dramatu science-fiction Apple TV+ Konstelacja oraz Annette Hess, scenarzystka Ku’Damm seriale i tym podobne My, dzieci z zoo Bahnhof. Hess otrzyma pierwszą na festiwalu nagrodę Deadline Disruptor Award, przyznawaną wybitnym osobistościom niemieckiego sektora telewizyjno-filmowego, które zdefiniowały branżę poprzez doskonałość i przełamywanie barier.