Bayern Monachium złożył ofertę w wysokości około 35 milionów euro (29,8 miliona funtów, 37,8 miliona dolarów) za pozyskanie Joao Palhinha z Fulham, podczas gdy niemiecki klub pracuje nad osiągnięciem porozumienia.

28-letni pomocnik był bliski dołączenia do Bayernu latem zeszłego roku po uzgodnieniu warunków, jednak transfer upadł, ponieważ Fulham nie było w stanie znaleźć następcy.

Palhinha występuje w drużynie Marco Silvy od czasu przejścia z portugalskiego klubu Sporting Lizbona latem 2022 roku, pomagając Fulham zapewnić sobie kolejne miejsca w środku tabeli Premier League.

Zeszłego lata był także przedmiotem oferty West Ham United za 45 milionów funtów (58,8 miliona dolarów), którą Fulham odrzucił.


Otrzymuj najświeższe informacje dotyczące transferów Sportowiec


W lutym wiceprezes Fulham Tony Khan powiedział, że klub będzie otwarty na sprzedaż Palhinha tego lata za odpowiednią cenę.

„Chciałbym, żeby on (Palhinha) był częścią zespołu tak długo, jak to możliwe i byliśmy bardzo szczęśliwi, mogąc przedłużyć jego kontrakt, ale gdyby pojawiła się oferta, która miałaby sens dla wszystkich, myślę, że jest to coś, co należy rozważyć za każdym razem graczem we właściwym czasie” – powiedział Khan.

Palhinha w ciągu dwóch sezonów rozegrał 79 występów w pierwszym składzie Fulham, strzelając osiem goli.

(Adam Davy/PA Images za pośrednictwem Getty Images)

Zrodlo