Firma ogłosiła w poniedziałek, że Apple wprowadza do iPhone’a dużą funkcję przeznaczoną do gier, która wcześniej była dostępna wyłącznie dla komputerów Mac. Podczas konferencji Worldwide Developer Conference (WWDC) 2024, która odbyła się w Apple Park, technologiczny gigant zaprezentował iOS 18 – kolejny system operacyjny dla iPhone’a. Chociaż przemówienie skupiało się na ulepszeniach w zakresie dostosowywania telefonu i wprowadzeniu funkcji Apple Intelligence, producent iPhone’a ogłosił również, że udostępni iPhone’owi tryb gry.

Tryb gry na iPhonie

Według dla Apple tryb gry w iOS 18 obiecuje poprawić wrażenia z gry, zapewniając stałą liczbę klatek na sekundę. Może to potencjalnie okazać się przydatne podczas długich sesji grania. Jest to dedykowany tryb gry, który minimalizuje aktywność w tle na iPhonie, aby mieć pewność, że procesor i procesor graficzny będą w stanie zapewnić „wysoką liczbę klatek na sekundę przez wiele godzin ciągłej rozgrywki” – twierdzi Apple.

Warto zauważyć, że tryb gry został wprowadzony na komputerach Mac podczas WWDC 2023 w czerwcu ubiegłego roku, a teraz trafia na iPhone’a. Apple twierdzi, że zmniejsza to również opóźnienia dźwięku w przypadku słuchawek AirPods, podczas gdy kontrolery Bluetooth, takie jak PlayStation i Xbox, również korzystają ze zmniejszonego opóźnienia wejściowego, dzięki czemu są bardziej responsywne. Według Apple: „Oznacza to stałą wydajność bez opóźnień i spowolnień, niezależnie od tego, jak długo grasz”.

Na komputerze Mac tryb gry działa zarówno z istniejącymi, jak i nowymi grami. Nie jest jednak jasne, czy zrobi to samo na iPhonie. Apple twierdzi, że ta funkcja włącza się automatycznie po uruchomieniu gry, w przeciwieństwie do ręcznego przełączania jej za każdym razem.

Firma Apple zaprezentowała także dodanie spersonalizowanego dźwięku przestrzennego w trybie gry w systemie iOS 18 w celu poprawy jakości dźwięku i zademonstrowała to podczas grania w Need for Speed ​​Mobile, chociaż podobno ta funkcja działa tylko z słuchawkami AirPods Pro (2. generacji).

Gry AAA na iPhone’a

Oprócz dedykowanych funkcji do gier, Apple ujawniło także listę tytułów AAA, które w najbliższej przyszłości pojawią się na iPhone’ie. Resident Evil 7 Biohazard będzie pierwszym tytułem, który pojawi się 2 lipca na iPhone’a, iPada i komputer Mac. Co więcej, potwierdzono, że Resident Evil 2 będzie również opracowywany na urządzenia Apple.

Chociaż dostępność na iPhonie jest niejasna, Apple ogłosiło również, że gry takie jak Sniper Elite 4, Dead Island 2, Control: Ultimate Edition, Frostpunk 2, Valheim i Palword pojawią się również na komputerach Mac. Współpracuje także z firmą Ubisoft, aby udostępnić na iPada nadchodzącą grę RPG akcji Assassin’s Creed: Shadows.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo