W poniedziałek podczas konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC) 2024 firma Apple ogłosiła kilka nowych funkcji dla tvOS 18 – najnowszego systemu operacyjnego dla urządzeń Apple TV. Jedną z kluczowych nowości jest nowa funkcja znana jako InSight, która dostarcza użytkownikowi informacji o aktualnie odtwarzanej treści. Oprócz InSight firma Apple ogłosiła ulepszenia istniejących funkcji Apple TV, takie jak inteligentniejszy Enhanced Dialogue, automatyczne napisy i obsługa nowego formatu obrazu. Apple poinformowało, że wkrótce użytkownicy będą mogli także korzystać z nowych wygaszaczy ekranu.

Aktualizacje systemu tvOS 18

Na konferencji programistów Apple ogłoszony InSight – funkcja wyświetlająca w czasie rzeczywistym informacje o aktualnie odtwarzanej treści, takie jak postacie, obsada i odtwarzana muzyka. Aby uzyskać więcej informacji, użytkownicy mogą wybrać konkretnego aktora i wyświetlić stronę z jego pochodzeniem i filmografią – ujawnił twórca iPhone’a.

Co więcej, tvOS 18 ma także oferować możliwość dodania aktualnie odtwarzanej muzyki do biblioteki Apple Music. Gigant technologiczny z Cupertino ogłosił również, że dostęp do informacji InSight można teraz uzyskać na iPhonie, używając go jako pilota Apple TV.

Stan Ng, wiceprezes ds. marketingu Apple Watch, audio, zdrowia i produktów domowych, powiedział: „Tej jesieni tvOS 18 i nasze usługi przeniosą rozrywkę w domu na wyższy poziom, dostarczając fanom aktualnych informacji o ich ulubionych postaciach i scenach. .”

Uważa się, że w systemie tvOS funkcja Ulepszonego dialogu stała się inteligentniejsza, wykorzystując uczenie maszynowe (ML) i dźwięk obliczeniowy, aby zapewnić lepszą klarowność głosu. Apple twierdzi, że z tej funkcji można teraz korzystać podczas odtwarzania obsługiwanych treści przez wbudowane głośniki telewizora, urządzenia audio podłączone przez Bluetooth i słuchawki AirPods.

Mówi się również, że napisy zostaną ulepszone, a Apple twierdzi, że teraz automatycznie pojawiają się w miejscach, w których dźwięk nie jest zgodny z językiem urządzenia. Oprócz nowych wygaszaczy ekranu, takich jak filmy, programy telewizyjne, portrety, a nawet Snoopy, Apple wprowadza także obsługę szerszego współczynnika proporcji 21:9 do odtwarzania wideo na projektorach.

Apple ogłosił także aktualizacje interfejsu Home, dzięki którym użytkownicy mogą teraz dzielić kontrolę nad odtwarzaniem muzyki przez HomePod i HomePod mini za pomocą SharePlay i Apple Music. Co więcej, w USA i Kanadzie pojawią się napisy na żywo, dzięki którym będziesz mógł przeczytać, co inni mówią podczas rozmów FaceTime, gdy używasz iPhone’a jako kamery Continuity w Apple TV.

Producent iPhone’a twierdzi, że wprowadził także nowy wygląd aplikacji Apple Fitness+, aby „pomóc użytkownikom w pełni wykorzystać jej solidną bibliotekę, zachować motywację i zachować spójność z planami ćwiczeń”.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo