Jak podaje magazyn Ad Age, Apple przeprosił w czwartek po tym, jak reklama najnowszego modelu iPada Pro wywołała krytykę, pokazując animację przedstawiającą niszczone instrumenty muzyczne i inne symbole kreatywności.

„Naszym celem jest zawsze celebrowanie niezliczonych sposobów, w jakie użytkownicy wyrażają siebie i wcielają swoje pomysły w życie za pomocą iPada. W tym filmie nie dotarliśmy do celu i przykro nam” – cytuje wypowiedź producenta iPhone’a Ad Age.

Rzecznik Apple odmówił komentarza, ale skierował zapytania do raportu Ad Age.

Reklama zatytułowana „Crush” ma ponad milion wyświetleń na kanale YouTube firmy Apple i została udostępniona przez dyrektora generalnego Tima Cooka na platformie mediów społecznościowych X. Przedstawia różnorodne kreatywne narzędzia i przedmioty, takie jak aparat, gitara, pianino i farba niszczone przez kruszarkę przemysłową.

Następnie kruszarka odkrywa nowo zaprezentowanego iPada, co symbolizuje, jak wiele kryje w sobie nowy, cieńszy model.

Komentatorzy internetowi skrytykowali reklamę jako niewrażliwą i niepożądaną odejście od historycznego pozycjonowania marki jako nonkonformistycznej, przyjaznej człowiekowi i antidotum na dystopijny, bezbarwny świat.

W poście w serwisie X aktor Hugh Grant stwierdził, że reklama ukazuje „zniszczenie ludzkiego doświadczenia dzięki uprzejmości Doliny Krzemowej”.

Gigant technologiczny z Cupertino w Kalifornii zaprezentował we wtorek tablet z nowym chipem do obliczeń sztucznej inteligencji, chcąc dogonić swoich rywali z Big Tech w wyścigu o dominację w powstającej technologii.

Apple stwierdziło, że iPad Pro, który można było zamówić we wtorek, ma ulepszone wyświetlacze i jest „najcieńszym produktem Apple w historii”.

© Thomson Reuters 2024


(Ta historia nie została edytowana przez personel NDTV i została wygenerowana automatycznie na podstawie udostępnianego kanału.)

Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo