We wtorek firma Google przedstawiła swój najnowszy produkt do wykrywania i analizy zagrożeń ukierunkowany na cyberbezpieczeństwo, nazwany Google Threat Intelligence. Gigant technologiczny oferuje ten produkt w ramach portfolio Google Cloud Security i twierdzi, że pomoże specjalistom ds. cyberbezpieczeństwa uzyskać lepszą widoczność globalnych zagrożeń. Platforma analizy zagrożeń wykorzysta możliwości firmowego modelu sztucznej inteligencji (AI) Gemini. Mandiant i VirusTotal, dwie spółki zależne firmy zajmujące się bezpieczeństwem, również przedstawią swoje spostrzeżenia na temat platformy.

Platformę zaprezentowano na konferencji RCA w San Francisco. Publikacja na temat ogłoszenie na swoim blogu Google oznajmiło: „Google Threat Intelligence obejmuje Gemini w Threat Intelligence, naszym agencie opartym na sztucznej inteligencji, który zapewnia przeszukiwanie konwersacyjne w naszym ogromnym repozytorium informacji o zagrożeniach, umożliwiając klientom uzyskiwanie wglądu i ochronę przed zagrożeniami szybciej niż kiedykolwiek wcześniej”.

Widoczność zagrożeń jest jedną z największych obaw specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa, ponieważ wymaga wszechstronnego spojrzenia na krajobraz, a także żmudnej ilości czasu na gromadzenie surowych danych, ich przetwarzanie i przekształcanie w przydatne spostrzeżenia, podkreślił technologiczny gigant. Google Threat Intelligence twierdzi, że rozwiązuje oba problemy dzięki swojej ofercie. Stwierdzono, że firma ma ogromną wiedzę na temat zagrożeń dzięki ochronie czterech miliardów urządzeń i 1,5 miliarda kont e-mail przed 100 milionami prób phishingu każdego dnia. Oprócz tego Mandiant, oparta na badaniach firma zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym, specjalizująca się w reagowaniu na incydenty, również przedstawi swoje spostrzeżenia na temat produktu. VirusTotal, będący własnością spółki zależnej Google Chronicle Security, udostępni swoją bazę danych o złośliwym oprogramowaniu pochodzącą z crowdsourcingu.

Platforma będzie również wspierana przez model Google Gemini 1.5 Pro AI, który będzie działał jako chatbot konwersacyjny i pomagał w gromadzeniu danych i spostrzeżeń z bazy danych platformy. „Klienci mają teraz możliwość skondensowania dużych zbiorów danych w ciągu kilku sekund, szybkiego analizowania podejrzanych plików i upraszczania trudnych, ręcznych zadań związanych z analizą zagrożeń” – dodał post. Sztuczna inteligencja jest również zdolna do inżynierii wstecznej złośliwego oprogramowania. Podkreślając swoje możliwości, technologiczny gigant stwierdził, że Gemini był w stanie przetworzyć cały zdekompilowany kod pliku szkodliwego oprogramowania dla WannaCry podczas jednej próby, podczas której cała analiza i identyfikacja wyłącznika awaryjnego trwała 34 sekundy.

Analiza zagrożeń Google jest dostępny jako część portfolio Google Cloud Security, które obejmuje również Google Security Operations, Mandiant Consulting, Security Command Center Enterprise i Chrome Enterprise. Organizacje zainteresowane wdrożeniem platformy mogą skontaktować się z firmą.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo