Policja krajowa rozbiła albańską organizację zajmującą się międzynarodowym handlem narkotykami z Granady. W ramach tej operacji trzech więźniów przebywa już w więzieniu, podczas której oprócz broni krótkiej przejęto ponad 500 kilogramów marihuany i prawie 700 000 euro w gotówce dokumentacja.

Jak donoszą te siły zbrojne, operacja Celaví, prowadzona przez agentów UDYCO-1 specjalizujących się w przestępczości zorganizowanej, pomogła położyć kres organizacji przestępczej zajmującej się międzynarodowym handlem marihuaną.

Gang składałby się z trzech osób narodowości albańskiej, w wieku od 28 do 43 lat, niekaranych i o nieuregulowanym statusie pobytu w Hiszpanii, które na mocy postanowienia sądu były już w więzieniu, oskarżone o przynależność do organizacji przestępczej, handel narkotykami i nielegalne posiadanie broni.

Organizacja zajmowała się zbiórką marihuany – narkotyku, który był przechowywany do czasu uzyskania odpowiedniej ilości do wysłania do Europy. Miał duże sumy pieniędzy, kilka pojazdów i dwa domy w Granadzie, jeden, który przywódca gangu wykorzystywał jako swój dom, a drugi, w którym mieszkali pozostali dwaj zatrzymani i który służył również za „przedszkole” dla zakupionej przez nich marihuany.

Agenci zlokalizowali 518 kilogramów pąków marihuany, niewielkie ilości kokainy i haszyszu, prawie 700 000 euro w gotówce oraz krótką broń palną wraz z amunicją dwóch różnych kalibrów, a także trzy pojazdy, ponad 15 telefonów oraz dokumentację przydatną w handlu narkotykami .

Śledztwo w sprawie tych wydarzeń rozpoczęło się kilka miesięcy temu ze względu na powiązania osób aresztowanych z innymi osobami zatrzymanymi, także za handel narkotykami.Zrodlo