Niedziela, 9 czerwca 2024 – 21:46 WIB

Djakarta – Były przewodniczący generalny PP Muhammadiyah Din Syamsuddin zwrócił się do rządu Indonezji o wysłanie pomocy wojskowej do Strefy Gazy w celu obrony Palestyny ​​przed ludobójstwem Izraela. Din powiedział to, kiedy wygłosił przemówienie na scenie dzisiejszej pokojowej demonstracji w obronie Palestyny ​​pod pomnikiem konia Arjuna Wiwaha w środkowej Dżakarcie.

Przeczytaj także:

Zięć twierdzi, że Habib Rizieq jutro zostanie zwolniony z aresztu

„Jaki jest najlepszy sposób na powstrzymanie okrucieństwa i tyranii Izraela nad Gazą? Doszliśmy do wniosku, że nie ma innego sposobu lub jednym z najlepszych sposobów jest akcja militarna” – powiedział Din Syamsuddin w niedzielę 9 czerwca 2024 r.

Ta prośba, powiedział Din, była zgodna z decyzją ijtima ulama Komisji Fatwowej indonezyjskiej Rady Ulemów (MUI).

Przeczytaj także:

1597 pracowników policji zabezpiecza dziś akcję obronną Palestyny

Din zaprosił także szereg krajów będących członkami Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC), takich jak Turcja, Pakistan, Iran i kraje spoza OIC, do pomocy w wysłaniu oddziałów wojskowych w obronie Palestyny.

„Tylko w ten sposób możemy powstrzymać agresję izraelskich syjonistów i uciszyć Amerykę, której ambasada znajduje się niedaleko stąd (okolice Monas)” – powiedział.

Przeczytaj także:

Brutalny izraelski atak na obóz Nuseirat, zginęło 210 Palestyńczyków, a ponad 400 zostało rannych

Policja wysyła tysiące pracowników do ochrony bezpieczeństwa

Komisarz policji metra w środkowej Dżakarcie Pol Susatyo Purnomo Condro

Zdjęcie:

  • ANTARA/HO – policja metra w środkowej Dżakarcie

W niedzielę 9 czerwca 2024 r. w rejonie pomnika konia Arjuna Wiwaha w środkowej Dżakarcie od tysięcy lat odbywała się pokojowa demonstracja w obronie Palestyny. Policja natychmiast wysłała 1597 pracowników, aby zabezpieczyć pokojową demonstrację.

„Siła Pam: 1597 pracowników” – powiedział reporterom szef policji metra w środkowej Dżakarcie Kombes Pol Susatyo Purnomo Condro.

Rozpoczęcie akcji zaplanowano na dziś po południu o godzinie 15.00 WIB. Susatyo wyjaśnił, że prace związane z inżynierią ruchu będą realizowane w zależności od warunków panujących w terenie. „Inżynieria sytuacyjna ruchu, patrząc na liczbę osób na ziemi” – powiedział.

Zaapelował do prowadzących działania na rzecz obrony Palestyny, aby w dalszym ciągu zwracali uwagę na inne społeczności. Należy mieć także nadzieję, że akcja ta będzie zgodna z obowiązującymi zasadami wyrażania opinii.

„Apelujemy, aby każdy, kto pragnie publicznie wyrazić swoją opinię, w zakresie uregulowanym w ustawie o wyrażaniu opinii, prawach każdego obywatela, miał oczywiście na uwadze prawa innych osób, tak aby zasady zawarte w ustawie o wyrażaniu opinii w miejscach publicznych należy ich przestrzegać” – stwierdził.

Obecnie trwa także ta pokojowa demonstracja. Widziano także, że zgromadziły się tysiące ludzi i wydawało się, że jest tam scena dla akcji.

Następna strona

W niedzielę 9 czerwca 2024 r. w rejonie pomnika konia Arjuna Wiwaha w środkowej Dżakarcie od tysięcy lat odbywała się pokojowa demonstracja w obronie Palestyny. Policja natychmiast wysłała 1597 pracowników, aby zabezpieczyć pokojową demonstrację.

Następna stronaZrodlo