Windows przyjmuje sztuczną inteligencję z otwartymi ramionami. Microsoft bardzo głośno wypowiadał się na temat rozwoju Copilot, asystenta AI, który jest coraz częściej wbudowany w system Windows. Wiele z tych funkcji ma na celu pomóc Ci zaoszczędzić czas i zwiększyć produktywność, a wiele z nich może okazać się bardzo przydatnych.

Ale czy wiesz, że możesz teraz korzystać z niektórych z tych funkcji, nawet bez konieczności włączania jakichkolwiek ustawień? Zgadza się – wiele funkcji Copilot jest domyślnie włączonych. Może ci się to podobać lub nie, biorąc pod uwagę konsekwencje dla prywatności, ale Microsoft tak prawo aby mieć na uwadze prywatność dzięki tym funkcjom.

Ciekawi Cię, jakie funkcje AI są domyślnie włączone? Oto spojrzenie.

Drugi pilot

Obecnie Copilot to raczej pakiet funkcji niż pojedyncza funkcja – ale w tym pakiecie funkcji znajduje się również jedna funkcja o nazwie Copilot. Ta funkcja to w zasadzie interfejs czatu, o którym myśli większość ludzi, gdy myśli o sztucznej inteligencji. Ale to, co czyni go potężnym w systemie Windows 11, to jego dostępność – i to coraz większa.

ZOBACZ TEŻ:

Windows 11 dodaje Copilot AI do głównej aplikacji

Nawet jeśli nie masz nowego komputera z dedykowanym klawiszem Copilot, na pasku zadań systemu Windows 11 znajduje się przycisk Copilot. Funkcja Copilot nie musi być włączona ani włączona – wystarczy więc nacisnąć ten przycisk, który prawdopodobnie znajduje się po prawej stronie paska zadań, i rozpocząć rozmowę. Copilot może służyć do wyszukiwania informacji, a także przesyłać obrazy do czatu, aby dodać kontekst. Należy pamiętać, że funkcje sztucznej inteligencji nadal czasami powodują halucynacje, więc w przypadku bardzo ważnych informacji warto dwukrotnie sprawdzić fakty.

Drugi pilot w aplikacjach Microsoft Office

Copilot wykracza jednak poza prosty interfejs czatu. Copilot jest włączany do najróżniejszych aplikacji i usług firmy Microsoft bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności — łącznie z pakietem aplikacji Microsoft Office.

Na przykład w programie Microsoft Word funkcji Copilot można używać do wyszukiwania informacji, poprawiania gramatyki, tworzenia konspektów i sugerowania lepszej struktury zdań – a wszystko to bez konieczności opuszczania interfejsu programu Word. To całkiem przydatne narzędzie.

Zmienna prędkość światła

Być może jest to jeszcze bardziej przydatne w Excelu. W programie Excel funkcji Copilot można używać do tworzenia wykresów, generowania formuł i nie tylko, co pozwala na tworzenie w pełni funkcjonalnych arkuszy kalkulacyjnych bez konieczności poznawania wszystkich zaawansowanych funkcji programu Excel.

I wreszcie, co nie mniej ważne, w programie Powerpoint Copilot może pomóc w tworzeniu lepszych prezentacji za pomocą zaledwie kilku słów. Możesz po prostu poprosić Copilot o wygenerowanie prezentacji od podstaw lub z pliku lub motywu. Następnie możesz edytować i udoskonalać prezentację, aby była bliższa temu, czego szukasz.

Drugi pilot w Edge

Jak można się spodziewać, Copilot pojawia się coraz częściej w Edge, bez konieczności jego włączania. Z Copilotem w Edge możesz nie tylko rozmawiać na czacie, tak jak na pasku zadań Windows, ale możesz go także używać do przeglądania stron internetowych. Możesz poprosić Copilot o podsumowanie stron internetowych, porównanie produktów na pasku bocznym i udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące zawartości witryny.

Współtwórca (wkrótce)

Firma Microsoft zaprezentowała także nowe funkcje sztucznej inteligencji dla swoich komputerów stacjonarnych, które mają zostać zastosowane w nowej generacji komputerów Copilot+. Komputery te oferują lepszą wydajność sztucznej inteligencji, dzięki czemu mogą obsługiwać więcej funkcji sztucznej inteligencji lokalnie – bez konieczności ciągłego przetwarzania informacji w chmurze. Jedną z tych funkcji jest nowy Cocreator, który będzie wbudowany w aplikacje takie jak Microsoft Paint i Zdjęcia i może pomóc w generowaniu nowych obrazów na podstawie Twoich pomysłów. To niezły pomysł – oznacza, że ​​w programie Paint możesz naszkicować pomysł, a aplikacja wygeneruje bardziej szczegółową wersję obrazu w czasie rzeczywistym.

Funkcja zostanie wprowadzona na komputery Copilit+, gdy staną się one dostępne w połowie czerwca.

Przypomnijmy (wkrótce)

Recall to kolejna ważna funkcja, która będzie dostępna na komputerach Copilot+, chociaż jej ogłoszenie wywołało kontrowersje i wszcząć co najmniej jedno dochodzenie rządowe w ruchu.

Funkcja Recall zasadniczo tworzy małe migawki tego, co robisz na komputerze, co pozwala na zadawanie pytań na temat Twojej aktywności w przyszłości. Dobrym przykładem może być sytuacja, w której zobaczyłeś przepis, który chciałeś przygotować, ale kilka tygodni później nie możesz go znaleźć. Korzystając z funkcji Recall, będziesz mógł znaleźć przepis, podając szczegóły, które o nim pamiętasz.

Istnieją oczywiście pewne obawy dotyczące prywatności związane z tą funkcją, jednak Microsoft szybko wskazuje, że te migawki pozostają na komputerze i są przetwarzane lokalnie. Ponadto, mimo że ta funkcja będzie domyślnie włączona, nie będzie ona włączona bez Twojej wiedzy – podczas konfigurowania komputera zostaniesz o niej poinformowany, a jeśli pozostawisz ustawienia domyślne, nie będzie to możliwe. będzie włączony i aktywny.

Tematy
Sztuczna inteligencja MicrosoftuZrodlo