Mówi się, że Samsung Galaxy S24 FE jest w fazie rozwoju u południowokoreańskiego producenta smartfonów i ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Choć nie ma żadnych wieści od Samsunga na temat rzekomego Galaxy S24 FE, informator ujawnił szczegóły nowej wersji testowej One UI – interfejsu użytkownika Samsunga opartego na systemie Android – która pojawiła się na serwerze oprogramowania firmowego. Mówi się, że oprogramowanie ma dotyczyć europejskiej wersji telefonu z serii Galaxy S.

Typer Tarun Vats twierdzi, że w post na X (dawniej Twitterze) ogłoszono, że na serwerze oprogramowania Samsunga pojawiła się pierwsza wersja testowa One UI dla nowego smartfona. Nosi numery kompilacji S721BXXU0AXE, S721BOXM0AXE3 i S721BXXU0AXE3. Według Vatsa numerem modelu Samsunga Galaxy S24 FE w UE będzie SM-S721B.

Rzekome oprogramowanie układowe dla Samsunga Galaxy S24 FE wykryte na serwerze Samsunga
Źródło zdjęcia: X/ Tarun Vats

W zeszłym miesiącu doniesiono, że Samsung Galaxy S24 FE zostanie wprowadzony na rynek w Ameryce Północnej, Korei, Kanadzie i innych krajach z numerami modeli obejmującymi SM-S721B, SM-S721U, SM-S721W i SM-S721N.

Poprzednie doniesienia sugerują, że Galaxy S24 FE nowej generacji może zostać wprowadzony na rynek wcześniej niż jego poprzednik – Galaxy S23 FE, który pojawi się w październiku 2023 roku. Jednak obecnie nie jest jasne, kiedy Galaxy S 24 FE mógłby zadebiutować – South Oczekuje się, że koreańska firma wprowadzi na rynek nową serię smartfonów Galaxy Z, a także zaprezentuje nową generację modeli Galaxy Watch podczas kolejnego wydarzenia Galaxy Unpacked, które odbędzie się w lipcu.

Oczekuje się, że Galaxy S24 FE pojawi się jako następca Galaxy S23 FE, który firma wprowadziła na rynek w zeszłym roku. Ten ostatni jest zasilany przez układ SoC Snapdragon 8 Gen 1 w USA i układ Exynos 2200 w innych regionach. Telefon posiada 50-megapikselowy aparat główny, 12-megapikselowy aparat ultraszerokokątny i 8-megapikselowy teleobiektyw. Posiada akumulator o pojemności 4500 mAh, obsługujący odpowiednio ładowanie przewodowe i bezprzewodowe o mocy 25 W i 15 W.Zrodlo