Recenzja Infinix Smart 8 HD: tak podstawowa, jak smartfony z systemem Android Go

Infinix robi przyzwoite smartfony w cenie poniżej R. segmencie cenowym 10 000 i oferuje również przyzwoicie dobry sprzęt. Marka wypuściła na rynek Infinix Smart 7 HD w kwietniu ubiegłego roku, a teraz odświeżyła ten model o najnowszy Infinix Smart 8 HD. Nowy telefon ma kilka kosmetycznych zmian i ma 3 GB RAM-u zamiast 2 GB w ubiegłorocznym Smart 7 HD. Dokładnie przetestowaliśmy to urządzenie i w tym artykule dowiemy się, czy ten podstawowy smartfon jest wart Twoich pieniędzy.

Cena Infinix Smart 8 HD w Indiach

Infinix Smart 8 HD kosztuje 150 rupii indyjskich. 7990 i jest wyposażony w 3 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci. Dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: Crystal Green, Timber Black, Shiny Gold i Galaxy White. Do recenzji dostaliśmy opcję koloru Crystal Green. W pudełku znajduje się smartfon, przezroczyste etui, kostka ładująca, kabel ładujący USB Type-A do USB Type-C, instrukcja obsługi i narzędzie do wyjmowania karty SIM.

Recenzja Infinix Smart 8 HD: Projekt

Smartfon nie różni się zbytnio od swojego poprzednika. Ma matowo wykończony panel tylny z ledwo widocznym brandingiem Infinix i modułem aparatu, który dość mocno wystaje z bocznymi szynami z matowego poliwęglanu. Główną różnicą między Smart 8 HD i 7 HD jest tekstura na tylnym panelu, który ma teraz tę wyjątkową, błyszczącą konstrukcję zamiast teksturowanego tylnego panelu z poliwęglanu. Smartfon wykorzystuje montowany z boku czytnik linii papilarnych zamiast czytnika linii papilarnych montowanego z tyłu, stosowanego w 7 HD. Pomimo szerokiego zastosowania poliwęglanu, Infinix Smart 8 HD zapewnia dobre wyczucie dłoni dzięki spłaszczonym bokom i grubości 8,5 mm.

Infinix Smart 8 HD nie różni się zbytnio od swojego poprzednika

Rozkład masy jest przyzwoity; przy wadze 184 gramów również nie wydaje się uciążliwy. Smartfon używałem przez krótki czas jako drugi smartfon i noszenie go wraz z codziennym kierowcą w tej samej kieszeni nie stanowiło dla mnie żadnego problemu. Ramki Smart 8 HD są dość grube, ale jest to w porządku, biorąc pod uwagę jego cenę. W przednim aparacie zastosowano wycięcie w kształcie dziurki, co jest odświeżające na smartfonie klasy podstawowej. Jednak nie ma oficjalnego stopnia ochrony IP ani ochrony przed zachlapaniem, więc zabranie go ze sobą na kąpiel nie jest rozsądne. Dołączenie dedykowanej karty microSD jest odpowiednie dla tych, którzy potrzebują więcej miejsca, ale nadal muszą korzystać z dwóch kart SIM 4G.

Recenzja Infinix Smart 8 HD: Dane techniczne i oprogramowanie

Smartfon jest wyposażony w Unisoc T606 SoC, który jest procesorem klasy podstawowej, który z łatwością radzi sobie z lekkimi zadaniami. Można używać tego smartfona do codziennych rozmów VoIP, sprawdzania e-maili, odpowiadania na SMS-y na WhatsApp i łatwego przeglądania lekkich stron internetowych. Kiedy miałem przy sobie to urządzenie, miałem w nim dodatkową kartę SIM 4G, a odbiór, jaki dzięki niemu uzyskałem, był przyzwoity. Szybkość Internetu nie jest tak duża, jak na urządzeniu obsługującym 5G, ale biorąc pod uwagę, że jest to smartfon 4G, spełnia swoje zadanie.

W przypadku smartfona w tym segmencie cenowym dobrze jest zobaczyć, jak marka przechodzi na port USB typu C zamiast zwykłego portu micro USB. Z boku znajduje się czytnik linii papilarnych, co jest świetną rzeczą w tym przedziale cenowym. Użytkownicy mogą również korzystać z funkcji rozpoznawania twarzy, ale nie polecałbym jej, ponieważ nie jest ona bezpieczna. Infinix Smart 8 HD jest wyposażony w akumulator o pojemności 5000 mAh i można go ładować za pomocą dołączonej ładowarki o mocy 10 W. Działa na systemie XOS 13 firmy Infinix opartym na systemie Android 13 Go. Wykorzystuje funkcję przypominającą dynamiczną wyspę, nazwaną przez firmę Infinix Magic Ring, z ograniczoną funkcjonalnością. Marka nie obiecała niczego w kwestii przyszłych aktualizacji oprogramowania, co może być nieco niepokojące dla tych, którzy lubią długo trzymać się swojego smartfona.

Recenzja Infinix Smart 8 HD: Wydajność

Jako że jest to urządzenie klasy podstawowej, moje oczekiwania co do jego wydajności nie były zbyt wygórowane. Tak czy inaczej, przeprowadziłem na urządzeniu wszystkie wymagane testy porównawcze i wyniki były wystarczająco dobre, jak na smartfon w tym przedziale cenowym. W AnTuTu v10.2.1 uzyskał 2 32 007 punktów, a w Geekbench 6 uzyskał 379 punktów w testach jednordzeniowych i 1322 w testach wielordzeniowych. Infinix Smart 8 HD ma 6,6-calowy wyświetlacz LCD HD+ z częstotliwością odświeżania 90 Hz, co wydaje się nowością w tym segmencie cenowym, ale Redmi A3 Xiaomi oferuje to samo. Wyświetlacz zapewnia dobre kolory, patrząc od przodu, ale gdy spojrzysz na niego pod kątem, kolory zaczynają blaknąć. W pomieszczeniach smartfon jest wystarczająco dobry pod względem poziomu jasności, z deklarowaną jasnością szczytową na poziomie 500 nitów. Ale weź to na zewnątrz, a wyświetlacz trochę rozczaruje.

Wyświetlacz Infinix Smart 8HD Wyświetlacz Infinix Smart 8HD

Wyświetlacz Infinix Smart 8 HD jest ledwo czytelny na zewnątrz

Głośnik skierowany do dołu smartfona zapewnia akceptowalną jakość dźwięku, aczkolwiek z minimalną ilością basów. Czasami przy pełnej głośności może być ostry, co wymaga regulacji głośności w celu poprawy przejrzystości podczas odtwarzania.

Wersja Androida 13 Go jest znacznie lżejsza od pełnej wersji, co całkiem nieźle działa na korzyść tego smartfona. Podczas przewijania interfejsu użytkownika smartfon nie wydawał się powolny ani opóźniony, ale uruchamianie aplikacji innych firm jest nieco powolne. Pomimo swojej ceny, Infinix Smart HD 8 radzi sobie całkiem nieźle. To nie jest urządzenie do gier, ale radzi sobie bez problemu z podstawowymi, codziennymi grami. Subway Surfers działa dobrze, bez opóźnień, a szybkość reakcji na dotyk tego smartfona również była przyzwoita.

Biorąc pod uwagę procesor klasy podstawowej, zdziwiłem się, że telefon nagrzewa się po 15-20 minutach swobodnego grania. Problem z nagrzewaniem występuje również podczas korzystania z aplikacji aparatu, ale codzienne zadania, takie jak przeglądanie stron internetowych i korzystanie z aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp, działają bez żadnych problemów.

W naszym teście pętli baterii smartfon wytrzymał dobre 20 godzin i 10 minut. Po całym dniu używania go do rozmów, przesyłania strumieniowego wideo, a nawet klikania zdjęć z domyślnej aplikacji aparatu, na koniec dnia pozostało mi około 30 procent baterii, co jest przyzwoitym wynikiem dla smartfona w tym przedziale cenowym. W naszym teście ładowania baterii smartfon naładował zaledwie 4 procent w 30 minut, 27 procent w godzinę, a ładowanie zakończyło się w 3 godziny. Może się to wydawać nieco za wolne, ale większość smartfonów w tym przedziale cenowym oferuje to samo.

Recenzja Infinix Smart 8 HD: Aparaty

Infinix Smart 8 HD wyposażony jest w podwójny aparat tylny, składający się z 13-megapikselowego aparatu głównego z przysłoną f/1.8 i dodatkowego aparatu o rozdzielczości 0,08 megapiksela. Smartfon wykorzystuje 8-megapikselowy aparat do selfie. Interfejs aparatu jest prosty i nie zawiera żadnych zabawnych elementów. Otrzymujesz podstawową kontrolę nad zdjęciami i filmami, które zwykle ogląda się na smartfonach Infinix.

Moduł kamery Infinix Smart 8HD Moduł kamery Infinix Smart 8HD

Infinix Smart 8 HD posiada aparat dostępny dla jednego użytkownika

Główny aparat o rozdzielczości 13 megapikseli robi przyzwoite zdjęcia w świetle dziennym. Wyświetlenie ostatecznego obrazu w galerii zajmuje sekundę, ale wynik znacznie różni się od tego, co widzisz w wizjerze aplikacji aparatu podczas jego robienia.

Zdjęcie w świetle dziennym z głównego tylnego aparatu (dotknij obrazu, aby go rozwinąć)

Aparat wykonuje dużo przetwarzania w tle, ale wyniki są przeciętne. Obrazy mają dobry poziom nasycenia, ale brakuje im wyraźnych szczegółów. Zrobiłem wiele zdjęć w świetle dziennym, niektóre z poruszającymi się obiektami, inne z obiektami nieruchomymi, a rezultaty wyszły całkiem nieźle jak na smartfon w tym przedziale cenowym. Aparat ten dobrze radzi sobie z podświetleniem w trybie portretowym i przyzwoitym wykrywaniem krawędzi, co zwykle ma miejsce w smartfonach z tej półki cenowej.

Smartfon korzysta z 2-krotnego zoomu cyfrowego, który zapewnia bardziej miękkie obrazy przy dużej obróbce, ale można z niego uzyskać użyteczne zdjęcia, pod warunkiem, że jest dużo światła. Zgodnie z oczekiwaniami smartfon ma problemy z fotografowaniem przy słabym oświetleniu.

Zdjęcie wykonane w świetle dziennym z 2-krotnym zoomem cyfrowym (dotknij obrazu, aby powiększyć)

Tryb nocny zapewnia ostrzejsze obrazy i przyzwoite kolory. Szczegółem, który przykuł moją uwagę, był brak możliwości ustawienia ekspozycji podczas korzystania z dedykowanego trybu nocnego, co mogło skutkować kiepskim zdjęciem, które trzeba było wykonać ponownie. Krótko mówiąc, działanie przy słabym oświetleniu nie jest tym, czego można oczekiwać od smartfona w tym przedziale cenowym i nie jest ono do końca niezawodne.

Zdjęcie w trybie nocnym z głównego tylnego aparatu (dotknij, aby rozwinąć)

Przednia kamera Infinix Smart 8HD Przednia kamera Infinix Smart 8HD

Przedni aparat Infinix Smart 8 HD nie radzi sobie dobrze przy słabym oświetleniu

Do zdjęć przy świetle dziennym wystarczy 8-megapikselowy aparat do selfie. Zdjęcia mają dobry poziom szczegółowości i są wystarczająco ostre. Przedni aparat radzi sobie dość dobrze przy słabym oświetleniu, wykonując miękkie zdjęcia z dużą ilością szumu. Infinix Smart 8 HD może nagrywać filmy w rozdzielczości do 1080p 30 klatek na sekundę z głównego aparatu. Wyniki są w miarę dobre, pod warunkiem, że siedziałem nieruchomo. Zacznij przesuwać lub przesuwać, ale wideo mocno się trzęsie i nie nadaje się do użytku. Jakość wideo przy słabym oświetleniu nie jest świetna, ponieważ nagrany film jest dość miękki i generuje dużo hałasu. Przedni aparat robi przyzwoite zdjęcia w świetle dziennym, zarówno w ruchu, jak i w sytuacjach stacjonarnych, co jest plusem.

Recenzja Infinix Smart 8 HD: werdykt

Infinix Smart 8 HD to dobre urządzenie, jeśli potrzebujesz drugiego telefonu z dobrą żywotnością baterii, ale masz ograniczony budżet. Ma jednak swoje wady, takie jak bardzo wolne ładowanie 10 W, słaba wydajność aparatu przy słabym oświetleniu i wyświetlacz, który jest nieczytelny na zewnątrz i ma bardzo ograniczone kąty widzenia. Dlatego lepiej nadaje się do rozmów i bardzo podstawowego korzystania z aplikacji, ale nic więcej. Nie ma wątpliwości, że w tym segmencie cenowym nie ma zbyt wielu opcji, ale Xiaomi oferuje coś podobnego w swoim Redmi A3 od Rs. 7299 i więcej. Ma lepszy procesor, więcej wariantów pamięci RAM i wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 90 Hz. Można także rozważyć Redmi 13C (od 7699 rupii), który jest wyceniony nieco wyżej, ale oferuje lepszy wyświetlacz i aparaty.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo