Przed meczem z Realem Madryt w finale Ligi Mistrzów trener Borussii Dortmund powiedział to

Piątek, 31 maja 2024 r. – 13:32 WIB

Djakarta – Już za kilka dni finałowy mecz Ligi Mistrzów 2023–2024 pomiędzy Realem Madryt a Borussią Dortmund. Główny trener Borussii Dortmund, Edin Terzic, wydaje się przekonany, że po ostatnim zwycięstwie w 1997 roku uda mu się ponownie zapisać swoich zawodników w historii.

Przeczytaj także:

Brazylijska legenda Rivaldo przewiduje, że Borussia Dortmund wygra Ligę Mistrzów 2024–2025, oto dlaczego

Terzic ma świadomość, że przeciwnicy, z którymi zmierzy się jego skład, to mocny zespół z dużym doświadczeniem. 41-letni trener powiedział jednak, że Borussia Dortmund jest w stanie pokonać każdego przeciwnika.

Pojedynek AC Milan vs Dortmund

Madura United zagrożona brakiem sprzedaży, korzyści dla Persiba Bandunga?

Według niego w meczu nie ma rzeczy niemożliwych. Dortmund ma jeszcze dużą szansę na zwycięstwo tym razem w najważniejszym meczu Ligi Mistrzów 2023-2024.

„Wystąpiliśmy bardzo dobrze i udało nam się dotrzeć do finału. „Stoimy przed bardzo silnym zespołem, który miał już takie doświadczenie wiele razy, ale wiemy, że w jednym meczu wszystko jest możliwe” – powiedział w oficjalnym komunikacie UEFA z czwartku 30 maja 2024 r.

Persib Bandung musi nadal skupiać się na siedzibie Madura United

Trener Realu Madryt Carlo Ancelotti

Terzic ma rozsądną analizę, którą można porównać do spotkania Borussia Dortmund vs Real Madryt. Według niego, jeśli jego zespół zagra z Los Blancos – pseudonimem Realu Madryt – 10 razy, to ciągłe wygrywanie może być trudne.

Jednak obraz, przed którym staną, będzie jednym pełnym meczem. Oznacza to, że Dortmund ma szansę na 90-120 minut plus rzuty karne w finale. Wszystko teraz zależy od późniejszego wdrożenia w terenie.

Jeśli zagramy dziesięć razy z Realem Madryt, może to być trudne [untuk menang secara keseluruhan]„Ale w jednym meczu, w 90 minut lub w 120 minut plus rzuty karne jesteśmy w stanie pokonać każdego przeciwnika na świecie” – powiedział.

Jak wiadomo, finałowy mecz Ligi Mistrzów 2023-2024 pomiędzy Borussią Dortmund a Realem Madryt zostanie zaprezentowany w niedzielę 2 czerwca. Mecz odbędzie się na stadionie Wembley w Londynie wczesnym rankiem WIB.

Finałowy mecz był dla Dortmundu doskonałą okazją do ponownego zapisania się w historii Ligi Mistrzów. Ponieważ pościli przez prawie ponad 27 lat, aby wygrać ten prestiżowy turniej w Europie.