W tym tygodniu król Karol odsłonił m.in nowy portret siebie przez uznanego malarza Jonathana Yeo w Pałacu Buckingham.

Reakcje na bardzo czerwony, bardzo surowo wyglądający egzemplarz były mieszane. Wiele osób w mediach społecznościowych zauważa, że ​​portret jest zarówno intrygujący, jak i niepochlebny. Oto, co ludzie mówią o sztuce w Internecie.

ZOBACZ TEŻ:

Agencje medialne wyjęły „zmanipulowane” zdjęcie Kate Middleton. Oto, co się stało.

Portret kolonizatora

Monarchia brytyjska zdobyła i utrzymała władzę poprzez kolonizację rdzennych narodów przez stulecia. Jako dobroczyńca tego dziedzictwa i współczesny przedstawiciel opresyjnej przeszłości monarchii, król Karol był krytykowany za niezdolność do dokonania odpowiednich odszkodowań (lub nawet przeprosić) za ból, jaki ta instytucja spowodowała na całym świecie.

Najlepsze historie, które można mashować

Echa „Tampongate”

W 1993 roku Karol trafiło do wiadomości międzynarodowych kiedy tabloidy opublikowały transkrypcje rozmów telefonicznych, które wykonał z obecną żoną Camillą Bowles, gdy oboje byli małżeństwem z innymi osobami.

Skandal stał się znany jako „Tampongate”, ponieważ transkrypcje zawierały wymianę zdań, podczas której duet omawiał nadzieję Charlesa na reinkarnację jako jeden z tamponów Camilli. Niektórzy obserwatorzy internetowi zauważyli, że kolor i faktura portretu przypominają zużyty produkt higieny kobiecej, co prowadzi do porównań.

Czy obraz jest bardzo zły, doskonały, a może jedno i drugie?

Krytyk przy Opiekun obejrzał obraz Yeo jako „powierzchownie zaobserwowany i niedbale wykonany, nijaki banał” oraz przyznał sam artysta że widzowie „mogą nie zgodzić się z tym, jak sobie poradziłem [the piece]Jedno jest pewne: jak każda sztuka, jej atrakcyjność jest subiektywna.Zrodlo