Badanie wpływu pionierskich wysiłków Kostaryki na rzecz priorytetowego traktowania środowiska nad wzrostem gospodarczym dla jego mieszkańców.

Kostaryka to jeden z najbardziej zróżnicowanych biologicznie krajów na Ziemi. Całe zachodnie wybrzeże oblewa Ocean Spokojny. Całe wschodnie wybrzeże graniczy z Atlantykiem. Chociaż przyczynia się to do jej oszałamiającego piękna, sprawia to również, że Kostaryka jest szczególnie podatna na skutki zmian klimatycznych. Uznając Amerykę Południową za „drugą najbardziej bezbronną” część świata, Kostaryka została zmuszona stawić czoła związanym z tym wyzwaniom w wyjątkowy sposób. Jest to szczególnie widoczne w ich unikalnym podejściu do wszystkiego, co dotyczy energii i jej zużycia, a także ochrony środowiska.

Film „Nic nie rośnie wiecznie” opowiada o tym, jak Kostaryka stała się pionierem w walce ze zmianami klimatycznymi i jak można wykorzystać planowanie urbanistyczne z korzyścią zarówno dla ludzi, jak i dzikiej przyrody. W świecie mającym obsesję na punkcie wzrostu gospodarczego ten film ukazuje, jak ten mały kraj w Ameryce Południowej osiąga wysoki poziom dobrobytu, który ma niewiele wspólnego z pieniędzmi.

Zrodlo