Wkraczając dalej na terytorium niegdyś zarezerwowane dla transmisji NBA, liga NFL planuje kontynuować emisję meczów w Boże Narodzenie po ogłoszonym w środę doubleheaderze Netfliksa na rok 2024.

Wiceprezes ds. mediów NFL Hans Schroeder powiedział w czwartek, że liga przedstawiła już plany dotyczące meczów bożonarodzeniowych w 2025 i 2026 roku. Ponieważ Boże Narodzenie w 2027 roku wypada w sobotę, jest prawie pewne, że tego dnia odbędą się także mecze sezonu zasadniczego.

„Amazon będzie miał swój tradycyjny czwartkowy mecz w godzinach największej oglądalności w Boże Narodzenie w przyszły czwartek, a my będziemy mieli kolejny mecz w serwisie Netflix po południu” – powiedział Schroeder podczas telekonferencji, omawiając opublikowany w środę harmonogram ligi na sezon 2024.

„Netflix będzie dostępny w grze w piątek, a potem w przyszłym roku. Wykorzystamy nasz sposób myślenia o roku 25, aby ukształtować sposób, w jaki wejdziemy w rok 26”.

Ponieważ Boże Narodzenie w 2024 r. przypadało w środę, cztery zaangażowane drużyny miały rozegrać sobotnie mecze w poprzednim tygodniu, zgodnie z harmonogramem tygodnia gier od soboty do czwartku.

Tradycyjnie NBA to jedyna gra ubiegająca się o czas antenowy z ograniczonym harmonogramem wydarzeń sportowych w Boże Narodzenie. Po tym, jak oglądalność wykazała prawdziwe zainteresowanie fanów meczami bożonarodzeniowymi w 2023 r., liga NFL twierdzi, że zdecydowała się wziąć na siebie więcej w przyszłych sezonach.

Według Nielsena wszystkie trzy mecze obejrzało ponad 27 milionów widzów, co wzbudziło zainteresowanie NFL. Gry zostały wycofane ze wszystkich umów transmisji sieciowych, a Netflix podobno zaoferował 75 milionów dolarów za każdą z trzech świątecznych gier.

Mike North, wiceprezes ds. transmisji, powiedział, że w zeszłym roku o tej porze liga NFL „nie myślała” o harmonogramie rozgrywek świątecznych na rok 2024.

„Kiedy zobaczyłeś frekwencję na tripleheaderze w zeszłym roku i tripleheaderze w zeszłym roku, myślę, że to cztery z ostatnich pięciu lat, kiedy graliśmy w Boże Narodzenie, fani przemówili” – powiedział North. „Chcą tam rozgrywać mecze i nasi partnerzy telewizyjni chcą tam rozgrywać mecze”.

Media na poziomie terenowym

Ten artykuł został wygenerowany na podstawie automatycznego źródła informacji agencji informacyjnej, bez modyfikacji tekstu.

Zrodlo