Mets honoruje Darryla Strawberry’ego, a gwiazda z trudną przeszłością przekazuje „przesłanie nadziei”

Prawie dziesięć lat temu Darryl Strawberry z Biblią pod pachą wszedł do więzienia w Maryland, aby rozmawiać ze skazanymi o nadziei. W pewnym sensie ta rozmowa nigdy się nie zakończyła. W lutym Strawberry powrócił do tych samych obiektów o zaostrzonym i średnim rygorze, uznając takie przemówienia za istotną część swojego życia.

Za każdym razem Strawberry prawą ręką trzyma mikrofon i chodzi, z naciskiem mówiąc o swoich przeszłych wykroczeniach a jest ich wiele — w pomieszczeniu, w którym znajduje się kilkuset więźniów, chłonących każde słowo.

„Byłem poganinem, kobieciarzem, narkomanem i alkoholikiem” – mówi publiczności siedmiokrotny All-Star. „Opuścił więzienie z długiem wynoszącym 3 miliony dolarów i bez prawa jazdy. Bóg zabrał mnie z dołu na ambonę”.

Zespół New York Mets w sobotę zakończy karierę zawodnika Strawberry z numerem 18 ze względu na jego liczne osiągnięcia podczas pracy w klubie w latach 1983–1990, których uwydatnieniem był tytuł World Series w 1986 roku. Został Debiutantem Roku i liderem wszechczasów home runów drużyny Mets (252).


Darryl Strawberry występuje rocznie ponad 200 razy. (Anthony DePanise / Departament Bezpieczeństwa Publicznego i Służb Więziennych stanu Maryland)

Jednak poza boiskiem życie Strawberry ma burzliwą historię z dokładnym harmonogramem aresztowań i problemów związanych z nadużywaniem substancji psychoaktywnych. W 2003 roku został zwolniony z więzienia po spędzeniu 11 miesięcy za kratkami. Dziś dzieli się swoim upadkiem w formie przestrogi. Uwzględniając wszystkie wystąpienia, Strawberry jest w trasie przez około 150 dni w roku, a liczba jego występów przekracza 200.

„Czasami Bóg wykorzystuje czyjeś ogromne talenty i zawroty głowy, aby poprowadzić triumf” – powiedział Mark Vernarelli, menedżer ds. relacji z mediami w Departamencie Bezpieczeństwa Publicznego i Służb Więziennych stanu Maryland. „I myślę, że triumf Darryla pomaga teraz innym znacznie bardziej niż kiedykolwiek, gdy był graczem w baseball”.

Była gwiazda baseballu przez ostatnie 10 lat odwiedzała więzienia, kilkakrotnie odwiedzając osoby oczekujące na wykonanie wyroku śmierci. Pomimo zawału serca, który miał miejsce w marcu, dzień przed ukończeniem 62 lat, w ciągu ostatnich trzech miesięcy Strawberry odwiedził co najmniej pięć więzień.

„To bardzo niezwykłe, że duża liczba osadzonych słyszy wypowiedzi kogoś o pokroju Darryla” – powiedział Vernarelli. „Nie ma nic podobnego.”

Siostrzenica Strawberry, Michelle, organizuje wszystkie jego występy poza więzieniem, które obejmują kościoły, szkoły i różne imprezy charytatywne. Grafik Strawberry początkowo uległ spowolnieniu po zawale serca, jeśli chodzi o liczbę próśb otrzymywanych codziennie przez Michelle, ale jak stwierdziła, teraz, gdy Strawberry wróciła w trasę, liczba próśb niemal się podwoiła.

„Nigdy nie odmawia szerzenia słowa i dzielenia się z ludźmi Ewangelią” – powiedziała Michelle. „To zawsze trafia w sedno. Oczywiście to mój wujek i dorastanie z nim i przeżywanie tego jako dziecko, wiesz, wszystkie jego przeciwności losu, przez które przechodził i bycie w centrum uwagi, to wszystko miało wpływ na nas, gdy dorastaliśmy. Zatem samo patrzenie, jak zmienia swoje życie dzięki obecności Pana i możliwość podróżowania po całym świecie i szerzenia tego… to po prostu piękna rzecz do zobaczenia”.

Michelle stwierdziła, że ​​jest w stanie pogodzić wykroczenia Strawberry z przeszłości z życiem, jakie prowadzi obecnie, dzięki temu, jak autentyczny jest w swoim przesłaniu.

„Najważniejsze dla mnie jest to, że po prostu potrafi przyznać się do wszystkiego, przez co przeszedł i wyjść z tego po drugiej stronie” – powiedziała Michelle.

W lutym w więzieniu w Maryland Strawberry opowiedział historię o tym, jak po śmierci swojej matki Ruby znalazł jej dziennik modlitewny, w którym modliła się do Boga, aby „zrzucił Darryla z tronu”. Jak to ujął Strawberry, jej modlitwa została wysłuchana.

„Kiedy opowiadał tę historię, można było usłyszeć upuszczenie szpilki” – powiedział Vernarelli. „Niesie ze sobą ogromne przesłanie nadziei”.

(Zdjęcie u góry: Anthony DePanise / Departament Bezpieczeństwa Publicznego i Służb Więziennych stanu Maryland)

Zrodlo