Piątek, 31 maja 2024 r. – 22:37 czasu polskiego
Djakarta – Komisarz Agencji Zarządzania Oszczędnościami Mieszkaniowymi (BP Tapera) Heru Pudyo Nugroho zabrał głos, aby wyjaśnić powody, dla których pracownicy prywatni i ASN są zobowiązani do wzięcia udziału w programie Tapera. Chociaż pracownik ma już dom.
Przeczytaj także:
KSP podkreśla, że program Tapera to oszczędności pracowników, a nie składki
„Obowiązkiem prywatnych pracowników i urzędników państwowych, którzy już posiadają domy w ramach programu wzajemnej współpracy, jest pokrycie luki liczbowej (zaległości) w Indonezji” – powiedział Heru na konferencji prasowej w piątek, 31 maja 2024 r.
Według Heru odnosi się to do ustawy nr 4 z 2016 r. dotyczącej oszczędności w mieszkalnictwie publicznym, która wspomina o koncepcji wzajemnej współpracy. Opiera się to również na luce w posiadaniu domów w Indonezji, która jest nadal wysoka.
Przeczytaj także:
Zaległości w budownictwie mieszkaniowym wynoszą 9,9 miliona i dlatego rząd potrzebuje Tapery
Heru kontynuowała: obecnie nadal 9,95 miliona ludzi nie ma domu. W rzeczywistości co roku pojawia się od 700 000 do 800 000 nowych rodzin, które nie mają jeszcze domu.
Przeczytaj także:
Odwiedzając dom na wygnaniu Bung Karno w Ende, Megawati wspomina historię Tonila „Doktora Szatana”
Tymczasem rząd w ramach różnych programów dotacji finansowych może zapewnić jedynie około 250 000 mieszkań. Stan ten utrudnia rządowi przezwyciężenie luki mieszkaniowej w Indonezji.
„Jeśli będziemy polegać tylko na rządzie, to nie nadrobimy, jak długo skończą się zaległości (mieszkaniowe)” – dodał.
Następna strona
„Jeśli będziemy polegać tylko na rządzie, to nie nadrobimy, jak długo skończą się zaległości (mieszkaniowe)” – dodał.