Amerykański gigant płatności kartowych Mastercard kontynuuje wybór i wdrażanie obiecujących start-upów blockchain do przyłączenia się do programu Smart Path skupiającego się na Web3. W ramach nowego rozwoju firma przyjęła pięć nowych start-upów, które staną się częścią tej inicjatywy. W nadchodzących miesiącach Mastercard będzie współpracować z tymi wschodzącymi firmami, aby zbadać, w jaki sposób można wykorzystać blockchain do tworzenia skalowalnych rozwiązań płatniczych, które zwiększą wpływ na globalny sektor handlu cyfrowego.

Francuski startup Kulipa dołączył do brytyjskiej firmy Parfin i singapurskiej firmy Peaq, aby zostać wybranym przez Mastercard do programu Start Path. Podczas gdy Kulipa umożliwia korzystanie z cyfrowych kart płatniczych przyjaznych dla portfela, Parfin pomaga przedsiębiorstwom wdrożyć szyny blockchain, a Peaq zapewnia bezgraniczną infrastrukturę cyfrową dla aplikacji ze świata rzeczywistego wykorzystujących pojazdy, maszyny, roboty i urządzenia.

Pozostałe dwie nowo dodane firmy do inicjatywy to belgijska Venly, która upraszcza integrację blockchain dla przedsiębiorstw, oraz amerykańska firma Triangle, która trianguluje dane klimatyczne z finansami na blockchainie, oficjalne wydanie przez Mastercard stwierdził.

Komentując rozwój sytuacji, Mastercard stwierdził: „Każdy format waluty – od regulowanych pieniędzy po depozyty bankowe, monety stablecoin i CBDC – służy konkretnemu celowi, a Mastercard współpracuje z ekspertami branżowymi i fintechami w celu zbadania zróżnicowanych przypadków użycia, które mogą pomóc w rozwiązaniu rzeczywistych problemów. -problemy świata.”

Według Mastercard zasoby cyfrowe zyskują sławę, ponieważ mogą przyspieszyć handel i dodać kolejną warstwę przejrzystości do śledzenia transakcji. Firma przewiduje, że w nadchodzących czasach zasoby cyfrowe zostaną przyjęte do głównego nurtu.

Firma, podobno o wartości około 427,98 miliardów dolarów według stanu na maj 2024 r., po raz pierwszy uruchomiła inicjatywę Start Path w 2014 r. W ciągu ostatniej dekady w ramach inicjatywy nawiązano współpracę z ponad 400 startupami z ponad 54 krajów.

„W ramach wspólnego podejścia do innowacji Mastercard bada przyszłe przypadki użycia, aby skalować nowe rozwiązania we współpracy ze start-upami na całym świecie. Blockchain o wysokim potencjale, zasoby cyfrowe i start-upy Web3 otrzymują możliwość współpracy, dostosowane do potrzeb szkolenia oraz dostęp do klientów i kanałów Mastercard w ramach wirtualnego czteromiesięcznego programu” – zauważył gigant płatności w swoim komunikacie.

Już od kilku lat Mastercard przoduje w eksperymentowaniu z Web3. Na przykład w kwietniu tego roku Mastercard nawiązał współpracę z 1Inch, aby zaoferować kryptowalutowe karty debetowe. Firma uruchomiła także wcześniej program partnerski CBDC, którego celem jest otwarcie dialogu na temat walut cyfrowych.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.Zrodlo