Małe zaufanie do Matta Rempe, pochwała dla Vladimira Tarasenko, zaćwierkał Kyle Okposo, więcej notatek ze Wschodu

NOWY JORK i FT. LAUDERDALE, Floryda — W czwartek Peter Laviolette ufał Mattowi Rempe mniej niż w jakimkolwiek innym meczu w fazie play-off. To już coś mówi, biorąc pod uwagę, że debiutant osiągał średnio tylko 6:07 czasu na lodzie na mecz po sezonie.

Rempe w piątym meczu zagrał tylko 2:43. Przez całą trzecią kwartę był przyklejony do ławki rezerwowych.

Tymczasem najlepsi napastnicy Rangersów dźwigali duże ciężary i często byli zmieniani na dwie zmiany w końcówce meczu. Mika Zibanejad, Artemi Panarin, Vincent Trocheck i Chris Kreider zagrali ponad 22 minuty.

Taka strategia wydaje się niezrównoważona, zwłaszcza że Panthers stale osłabiają Rangersów w trakcie meczów. Laviolette prawdopodobnie będzie musiał częściej grać ze swoimi głębokimi zawodnikami lub dokonać zmian w składzie.

Wyjście Rempe byłoby oczywistym posunięciem, biorąc pod uwagę jego krótki czas na lodzie. Blake Wheeler może wrócić na boisko po powrocie po kontuzji w czwartym meczu, a inną opcją może być Jonny Brodziński. Zagrał dwa mecze w serii Carolina.

Słaby czas Rempe na lodzie przypomina także, że Rangersom brakuje Jimmy’ego Veseya, który pauzuje od uderzenia Ryana Lomberga w drugim meczu. Laviolette opisał go jako grającego tydzień po tygodniu 25 maja.

„Zmiany wprowadzono w trakcie całych play-offów, zarówno w kwestiach systematycznych, jak i personalnych, jutro nic się nie zmieni” – powiedział Laviolette. „Nie zrobimy niczego, co uznamy za szalone… Jeśli pytasz, czy czuję, że muszę stąd wyjść, nie mam tego. Będziemy rozmawiać z naszą grupą. Jutro dokonamy wszelkich zmian, które uznamy za konieczne.”

Maurice chwali Tarasenko

Vladimir Tarasenko ma dla Panthers tylko dwa gole, trzy asysty i 25 strzałów w 16 meczach play-offowych i żadnego punktu w ostatnich siedmiu meczach, ale trener Florydy Paul Maurice pochwalił zdolność weterana skrzydłowego do pomocy Antonowi Lundellowi i Eetu Luostarinenowi w utrzymaniu wytrwałości w czwartkowy wieczór w meczu gra nie była najlepsza w pierwszych dwóch kwartach.

„Przez całą noc siedział na tej ławce i przez całą noc rozmawiał z tymi dwoma młodymi chłopakami” – powiedział Maurice. „Nagle podłączył ich do gry: «Pozostań w grze, pozostań w grze». A potem obaj zawodnicy spisali się bardzo dobrze w dalszej części gry. Naprawdę, naprawdę mocny. Zatem chodzi o coś więcej niż tylko przełamanie, a on pomyślałby: „Muszę strzelić gola”, aby być tutaj dobrym graczem. Biorąc pod uwagę fakt, że w tej linii nie było zbyt wiele akcji, nie było zbyt wielu ruchów do przodu, myślę, że Vlad miał z tym duży wpływ (w trzeciej kwarcie).

Tarasenko nie zdobył punktu po decydującym golu Lundella w trzeciej tercji, ale nie ma wątpliwości, że to jego jazda środkową linią naprawdę pomogła w zdobyciu gola. Maurice po prostu uważa, że ​​Tarasenko może mieć wpływ, nawet jeśli nie strzela.

„Widziałem, jak strzelał przeciwko nam gole i widziałem, jak strzelał krążkiem, ale pierwszą rzeczą, którą w nim doceniłem, była jego reakcja od ataku do obrony” – powiedział Maurice po tym, jak Pantery pozyskały go z Ottawy. „Jeśli stracił kontrolę nad krążkiem lub ktoś inny to zrobił, gdzie porusza się pierwszy i jak szybko się porusza, można rozpoznać, gdzie znajduje się mózg zawodnika i jak postrzega grę po pierwszych reakcjach po zmianie posiadania piłki”.

Walka Rangersów o grę w przewadze nie ustaje

Rangersi stworzyli kilka sytuacji podczas trzech meczów w przewadze, w tym kilka szans na odbicie dla Kreidera, ale zespół wygląda na znacznie mniej niebezpieczny niż wcześniej w tych play-offach.

Nowy Jork w 14 próbach zdobył tylko jednego gola w grze w przewadze.

„Myślę, że blisko nie wystarczy” – powiedział obrońca Adam Fox, który w fazie play-off był bezbramkowy. „Musimy wykorzystać te szanse. Duże plamy, mamy trochę wyglądu, ale nie wygrywa się gier na podstawie wyglądu. Musisz kapitalizować.”

Rangersi również zmarnowali okazję pięć na trzy w drugiej kwarcie. Niko Mikkola w krótkim ataku wpadł na Igora Shesterkina, a sędzia podniósł rękę, sygnalizując karę za przeszkadzanie bramkarzowi. Zawodnicy Rangersów szarżowali na Mikkolę w obronie Shesterkina, a Erik Gustafsson sprowadził obrońcę na lód. Sędziowie dali mu surową karę, więc zamiast ponad minuty dwuosobowej przewagi i szansy na dwubramkowe prowadzenie, Nowy Jork miał tylko jednego dodatkowego zawodnika.

„W tym momencie gry prawdopodobnie chcesz grać pięciu na trzech” – powiedział Laviolette. „To zrozumiałe, taka reakcja. Gracze są w trudnej sytuacji. Przez cały czas była to seria fizyczna. Ktoś wskakuje tam, broniąc bramkarza. Podziwiasz to, ale to także hokej w fazie play-off, więc musimy utrzymać wszystko pod kontrolą.

Pantery wykorzystały rzut karny, a Forsling zremisował w dalszej części tej kwarty. Rangersi dostali kolejną szansę na grę w przewadze w trzeciej kwarcie, przełamując mocny atak Florydy, ale po raz kolejny nie potrafili jej wykorzystać.

„Wiem, że możemy być lepsi” – powiedział Zibanejad, który nie zdobył bramki w serii.

Najlepsi gracze Panthers wyeliminowali najlepszych graczy Rangers

Dla najlepszych zawodników Rangersów w serii jazda na sankach była trudna, zwłaszcza dla Zibanejada, Panarina i Foxa, który strzelił swojego pierwszego gola w meczu piątym, a zwłaszcza dla Kreidera, który strzelił swojego pierwszego gola w meczu piątym.

Maurice’a zapytano, jak Pantery radzą sobie do tej pory.

„No cóż, mam zdobywcę nagrody Selkego – nie jego pierwszego” – Maurice powiedział o Aleksandrze Barkovie. „Nie przygotowujemy się inaczej dla elitarnych graczy w ich drużynach niż dla graczy czwartej linii. Wszystkie postrzegamy tak samo. Różnica polegałaby na tym, że nasi elitarni gracze będą grać przeciwko swoim elitarnym graczom. Nie sądzę, żeby było tu coś taktycznego. Nie sądzę, że z trenerskiego punktu widzenia istnieje cokolwiek innego niż to, że całkiem dobrze trzymamy się swojego stylu gry. Nie okrążyliśmy (Nikitę) Kucherova (w pierwszej rundzie), nie okrążyliśmy (Davida) Pastrnaka (w drugiej rundzie). Gdybym wiedział, co robię, być może uda nam się skreślić Vinny’ego Trochecka z listy strzelców. Najwyraźniej nie mogę, więc po prostu zagram ze wszystkimi moimi najlepszymi zawodnikami przeciwko ich najlepszym zawodnikom.

Kyle Okposo powiedział, że fani Rangersów uporczywie go przypiekali w meczach 1 i 2 za to, że był zdrowym zadrapaniem. (Dennis Schneidler / USA Today)

Okposo zaćwierkał w Garden

Kyle Okposo powiedział, że nie ma innego miejsca, w którym wolałby być niż Madison Square Garden w czwartek po serii 2:2 w finale Konferencji Wschodniej. Jednak był szczególnie podekscytowany faktem, że będzie mógł wziąć udział w meczu, a nie przebywać w loży prasowej, jak to miało miejsce podczas I i II Igrzysk w Nowym Jorku.

głębiej

GŁĘBIEJ

Po bolesnej decyzji Kyle’a Okposo dotyczącej handlu Sabres, passa Panthers sprawia, że ​​„kocha każdą minutę”

Okposo to wieloletni były zawodnik Islander i Sabre, więc naturalnie fani Rangersów go nie lubią. W Madison Square Garden kibice siedzą po obu stronach loży prasowej, a górny poziom znajduje się tuż za lożą prasową. Okposo powiedział, że fani Rangersów uporczywie go przypiekali w meczach 1 i 2 za to, że był zdrowym zadrapaniem.

„Oczywiście grałem w tym budynku dużo w ciągu mojej kariery i miło będzie wyjść na lód i nie słyszeć, jak kibice ćwierkają mnie z loży prasowej” – powiedział ze śmiechem Okposo. „Kiedy jesteś trochę starszy i grasz w tę grę przez jakiś czas, masz nieco inną perspektywę. Zwłaszcza w sytuacji, w której znalazłem się przez całą moją karierę, nie mając zbyt wielu sukcesów poza sezonem, jak bardzo to może być ulotne i że nie ma się całego czasu na świecie. Staram się więc chłonąć każdą chwilę, upewniając się, że sprawia mi ona przyjemność i skupiam się na czekającym mnie zadaniu”.

(Zdjęcie na górze: Rich Graessle / Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)