Lwielkie nazwiska w branży rozrywkowej właśnie podpisały sojusz, aby zapewnić fanom sportu nowe wrażenia związane z transmisją strumieniową. Wspólne przedsięwzięcie Disney/ESPN, Fox Corp. i Warner Bros. Discovery ma już nazwę: Przyjdź Sport.

Oczekuje się, że Venu Sports będzie oferować wiele opcji sportowych

Dyrektor generalny Venu Sports, Pete Distad, udostępnił fanom sportu nową usługę transmisji strumieniowej wykraczającą poza tradycyjny ekosystem płatnej telewizji.

„Jesteśmy zachwyceni możliwością oficjalnej prezentacji Sporty Venumarki, która naszym zdaniem oddaje ducha nowej platformy streamingowej, na której fani sportu spoza tradycyjnego ekosystemu płatnej telewizji mogą cieszyć się niesamowitą kolekcją transmisji sportowych na żywo w jednym miejscu”.

Partnerstwo, ogłoszone w lutym, ma służyć dotarciu do celu konsumentów, którzy nie mają abonamentu na płatną telewizję, a premiera planowana jest na jesień 2024 roku. Trio ogłosiło także zatrudnienie Pete’a Distada, który wnosi bogate doświadczenie zdobyte podczas pracy w Apple, gdzie był odpowiedzialny za działalność biznesową, operacje i globalną dystrybucję produktów AppleTV+.

Venu Sports połączy ESPN+ z liniowymi sieciami telewizyjnymi trzech firm, oferując kompleksową kolekcję programów sportowych na żywo. Pakiet streamingowy obejmie popularne sieci, takie jak ABC, ESPN, ESPN2, ESPNU, SECN, ACCN, ESPNews, Fox, FS1, FS2, Big Ten Network, TNT, TBS i truTV. Chociaż ceny i konkretna data premiery nie zostały jeszcze ogłoszone, nowa witryna venu.com wskazuje, że wprowadzenie na rynek jest uzależnione od uzyskania zgody organów regulacyjnych i oczekuje się, że jesień 2024.

Przygotuj się na najświeższe informacje ze świata transmisji sportowych

Spółka joint venture początkowo była żartobliwie nazywana „Spulu”, będąc połączeniem słów „sport” i „Hulu”, ale ostatecznie przyjęła nazwę Venu Sports.

Celem firmy jest przyciągnięcie i zabawianie najbardziej wymagających fanów sportu poprzez oferowanie im najlepszego produktu w swojej klasie, tworzony od podstaw z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Nowa witryna internetowa ujawnia również, że zarządza nią „Rookie Enterprises, LLC”, spółka zależna Fox Corp. Oznacza to, że firma podejmuje ważne kroki w ramach przygotowań do nadchodzącej premiery. Dzięki połączonemu doświadczeniu i zasobom firmy Disney/ESPN, Fox Corp. i Warner Bros. Discovery, Venu Sports wkrótce stanie się miejscem docelowym dla fanów sportu poszukujących wyjątkowego dostępu do rozgrywek na żywo.Zrodlo