We/Wy Google 2024: Google zmienia sposób wyszukiwania w Internecie dzięki wprowadzeniu generatywnej sztucznej inteligencji. Najnowsza funkcja giganta technologicznego, obsługiwana przez firmę Gemini, ma na celu usprawnienie wyników wyszukiwania i zapewnienie użytkownikom szybkich, wspieranych przez sztuczną inteligencję odpowiedzi na ich pytania. Ten innowacyjny dodatek, znany jako Search Generative Experience (SGE), został pierwotnie zaprezentowany na targach I/O 2023 i był testowany przez kilka miesięcy.

Raporty AI

Dzisiaj przypada ważny kamień milowy, ponieważ Google oficjalnie udostępnia wszystkim użytkownikom wyszukiwarki „Przegląd” oparty na sztucznej inteligencji. Dzięki tej aktualizacji użytkownicy mogą spodziewać się usprawnionego wyszukiwania, a podsumowania i odpowiedzi AI będą wyświetlane w widocznym miejscu obok tradycyjnych wyników wyszukiwania.

Przeczytaj także: Google I/O 2024: nowa wersja Gemini 1.5 Flash z szybszymi możliwościami – zobacz szczegóły

Globalne problemy z wydaniem i ruchem

Raportowanie AI oparte na technologii Gemini stopniowo stanie się domyślnym doświadczeniem dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, a w najbliższej przyszłości planowana jest globalna ekspansja. Google przewiduje, że do końca 2024 roku dostęp do raportów AI będzie miało ponad miliard użytkowników.

Przeczytaj także: Google I/O 2024: Google dodaje funkcję „Zapytaj o zdjęcia” do wyszukiwania głosowego i tekstowego obrazów dzięki integracji Gemini AI

Wprowadzenie raportowania sztucznej inteligencji wzbudziło jednak obawy co do jej wpływu na ruch w witrynach internetowych, a niektóre szacunki wskazują na utratę nawet 25% w nadchodzących latach. Pomimo tych obaw Google podkreśla swoje zaangażowanie we wspieranie wydawców i twórców, zauważając, że linki generowane przez sztuczną inteligencję zwykle uzyskują więcej kliknięć niż tradycyjne wyniki wyszukiwania.

Oprócz szerszego zastosowania raportowania AI, Google bada nowe funkcje, które jeszcze bardziej udoskonalą wyszukiwanie. Obejmują one uproszczenie języka, wieloetapowe rozumowanie w przypadku złożonych zapytań, lepszą organizację wyników wyszukiwania, a nawet integrację treści wideo z podpowiedziami wyszukiwania.

Przeczytaj także: Google I/O 2024: Ogłoszono nowe funkcje Gemini AI dla użytkowników Workspace – wszystkie szczegóły

W miarę ciągłego wprowadzania innowacji Google obiecuje, że te aktualizacje to dopiero początek nowego sposobu wyszukiwania i jeszcze bardziej ekscytujących rzeczy, które nadejdą.

Jeszcze jedna rzecz! Jesteśmy teraz na kanałach WhatsApp! Śledź nas, aby nigdy nie przegapić żadnej aktualizacji ze świata technologii. Aby śledzić kanał HT Tech na WhatsApp, kliknij Tutaj Dołącz teraz!

Zrodlo