Wygląda na to, że HTC przygotowuje się do zaprezentowania nowego smartfona w Indiach. W środę (15 maja) tajwański producent za pośrednictwem postu w mediach społecznościowych zapowiedział pojawienie się nowego produktu, nie ujawniając jego nazwy ani daty premiery. Telefonem, o którym mowa, może być model z serii HTC U24. Może zawierać ulepszenia w stosunku do zeszłorocznych HTC U23 i HTC U23 Pro. Posunięcie to będzie oznaczać powrót HTC na rynek indyjski. Firma wycofała swoją działalność z Indii kilka lat temu po utracie pozycji w związku z ekspansją chińskich dostawców.

Za pośrednictwem postu zwiastunowego na platformie X HTC Vive ogłosiło wprowadzenie na rynek nowego produktu w tym kraju. Post opatrzony jest hasztagiem „Allforu”, a tag pojawi się wkrótce. Obrazek przedstawia urządzenie z napisem Al24U. Choć firma nie ujawniła dokładnej nazwy, wygląda na to, że będzie to smartfon z serii HTC U24.

Mówi się, że prace nad HTC U24 i HTC U24 Pro są w toku. Jeden z tych telefonów o numerze modelu 2QDA100 został niedawno zauważony na stronach internetowych Geekbench i Bluetooth SIG. Na liście sugerowane specyfikacje, w tym Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 SoC, 12 GB pamięci RAM, Android 14 i łączność Bluetooth 5.3 w nadchodzącym telefonie.

Oczekuje się, że telefony HTC U24 i HTC U24 Pro będą dostarczane z ulepszeniami w stosunku do odpowiednio HTC U23 i HTC U23 Pro. Nowe modele prawdopodobnie zachowają wyświetlacze OLED Full HD+ 120 Hz i konstrukcję z certyfikatem IP67.

Premiera nowego urządzenia będzie powrotem HTC na wybrzeże Indii. Marka, która w dużej mierze działała w segmencie flagowych smartfonów, w ostatnich latach spowolniła swój rozwój mobilny na całym świecie po obliczu intensywnej konkurencji ze strony chińskich producentów smartfonów. Posiada dedykowany dział o nazwie Vive zajmujący się rozwojem związanym z VR.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo