Google Pixel 8a został niedawno zaprezentowany na całym świecie i w Indiach. Jest zasilany przez wewnętrzny układ SoC Tensor G3 i dołącza do serii Pixel 8 jako oferta budżetowa w ofercie. Smartfon, który od razu po wyjęciu z pudełka działa pod kontrolą systemu Android 14, otrzymał właśnie pierwszą aktualizację oprogramowania. Ta aktualizacja wprowadziła do telefonu funkcję wspieraną przez sztuczną inteligencję, dostępną wcześniej tylko w najnowszych flagowych telefonach. Warto zauważyć, że podczas wydarzenia Google I/O, corocznej konferencji programistów odbywającej się na początku tego tygodnia, ujawniono także kilka innych funkcji opartych na sztucznej inteligencji, w tym aktualizację Gemini 1.5 Pro.

Google po cichu udostępnia pierwszą aktualizację oprogramowania swojego najnowszego smartfona Pixel. Aktualizacja zajmująca prawie 190 MB obejmuje kilka ulepszeń, w tym poprawkę zabezpieczeń Androida z maja 2024 r. i generator tapet Google oparty na sztucznej inteligencji. W tej aktualizacji nie ma już żadnych znaczących zmian.

Funkcja generatywnej sztucznej inteligencji była wcześniej dostępna wyłącznie w telefonach Pixel 8 i 8 Pro. Narzędzie pomaga tworzyć unikalne tapety na podstawie słów kluczowych i motywów określonych przez użytkownika. Spersonalizowaną wersję tej funkcji można również znaleźć we flagowej serii Galaxy S24 firmy Samsung.

Google Pixel 8a jest wyposażony w procesor Tensor G3 SoC, akumulator o pojemności 4492 mAh z szybkim ładowaniem 18 W, 64-megapikselowy podwójny aparat tylny, 13-megapikselowy aparat do selfie i 6,1-calowy ekran OLED Full HD+ 120 Hz. Oferowany w kolorach Aloe, Bay, Obsidian i Porcelain Google Pixel 8a będzie dostępny w Indiach od rupii indyjskich. 52 999 za wersję 8 GB + 128 GB, natomiast wariant 8 GB + 256 GB kosztuje rupii indyjskich. 59 999.

Wśród kilku ogłoszeń dotyczących sztucznej inteligencji przedstawionych we wspomnianym wydarzeniu Google I/O firma ujawniła następną generację swojego modelu sztucznej inteligencji przetwarzającego tekst na obraz, Imagen 3, który będzie zawierał ulepszenia w stosunku do Imagen 2, który został wprowadzony w grudniu 2023 r. Technologiczny gigant zaprezentował także Veo, model generowania wideo oparty na sztucznej inteligencji, który podobno generuje filmy dłuższe niż minutę w rozdzielczości 1080p.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo